وزارت اقتصاد پاسخگوی مسایل مناطق آزاد شد/ بیلان کاری مناطق آزاد ارائه می شود

  • کد خبر : 39315
  • ۰۵ دی ۱۳۹۵ - ۱۶:۰۵
وزارت اقتصاد پاسخگوی مسایل مناطق آزاد شد/ بیلان کاری مناطق آزاد ارائه می شود

نماینده مردم زابل در مجلس، با اشاره به انتقال تمامی وظایف، اختیارات، ساختار و تشکیلات دبیر شورای عالی مناطق آزاد به وزارت امور اقتصادی و دارایی گفت:با تصویب قانون مذکور وزیراقتصاد باید به سوالات نمایندگان پاسخ داده و بیلان کاری مناطق آزاد را ارائه دهد.       حبیب الله دهمرده بااشاره به انتقال تمامی […]

نماینده مردم زابل در مجلس، با اشاره به انتقال تمامی وظایف، اختیارات، ساختار و تشکیلات دبیر شورای عالی مناطق آزاد به وزارت امور اقتصادی و دارایی گفت:با تصویب قانون مذکور وزیراقتصاد باید به سوالات نمایندگان پاسخ داده و بیلان کاری مناطق آزاد را ارائه دهد.

 

 

 

حبیب الله دهمرده بااشاره به انتقال تمامی وظایف، اختیارات،ساختار و تشکیلات دبیر شورای عالی مناطق آزاد به وزارت امور اقتصادی و دارایی گفت:باتوجه به اینکه مناطق آزاد تاکنونزیرنظر رییس جمهور بودند به هیچ نهادی پاسخگو نبودند و گزارشی به مجلس ارائه نمی دادند،اما با تصویب قانون مذکور وزیراقتصاد باید به سوالات نمایندگان پاسخ داده و بیلان کاری مناطق آزاد را ارائه دهد.

 

 

 

نماینده زابل،زهک و هیرمند درمجلس شورای اسلامی با بیان اینکه عده ای معتقدند با تصویب قانون مذکور دایره وظایف وزارت اقتصاد گسترده می شود،افزود:برای جلوگیری از گسترده شدن وظایف وزارت اقتصاد می توان مجموعه ای قوی ایجاد کرد که این مجموعه مناطق آزاد را اداره کرده و به مجلس پاسخگو باشند.

 

 

 

مناطق آزاد یکی از نسخه های پیشرفت مناطق است

دهمرده با اشاره به اینکه مناطق آزاد در دنیا فعال بوده و جا افتاده است،ادامه داد:معنا و مفهوم مناطق آزاد رشد و تعالی منطقه است و یکی از نسخه های پیشرفت مناطق می تواند ایجاد مناطق آزاد باشد که زمینه های فعالیت و سرمایه گذاری بخش خصوصی را گسترش دهد و پس از آن محصولات تولیدی به سایرکشورها به ویژه کشورهای همسایه صادر شود.

 

 

 

عضوکمیسیون آموزش،تحقیقات و فناوری مجلس شورای اسلامی،تصریح کرد:اگر نمی توانیم سازوکارها،زیرساخت ها و زمینه های فعالیت درمناطق آزاد را فراهم کنیم؛نباید اصل ایجاد مناطق آزاد را زیر سوال برده و صورت مساله را پاک کنیم، بلکه باید نقاط قوت را تقویت کرد./خانه ملت

لینک کوتاه : https://gandomkhabar.ir/?p=39315
  • دیدگاه‌ها برای وزارت اقتصاد پاسخگوی مسایل مناطق آزاد شد/ بیلان کاری مناطق آزاد ارائه می شود بسته هستند

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰

دیدگاهها بسته است.