مهم ترین شاخصه های حماسه ماندگار نه دی؛ ایمان، اتحاد و بصیرت است

  • کد خبر : 39236
  • ۰۳ دی ۱۳۹۵ - ۱۴:۴۵
مهم ترین شاخصه های حماسه ماندگار نه دی؛ ایمان، اتحاد و بصیرت است

گـــنـدم خـــبـر : نماز جمعه شهرستان زابل به امامت حضرت حجت الاسلام و المسلمین اکبر کیخا امام جمعه شهرستان زابل در مصلی المهدی (عج) برگزار شد.       حجت الاسلام و المسلمین علی اکبر کیخا گفت: یکشنبه ۵ دی ، ۲۵ ربیع الاوال ولادت حضرت عیسی ابن مریم (ع) است که این روز را […]

گـــنـدم خـــبـر : نماز جمعه شهرستان زابل به امامت حضرت حجت الاسلام و المسلمین اکبر کیخا امام جمعه شهرستان زابل در مصلی المهدی (عج) برگزار شد.

 

 

 

حجت الاسلام و المسلمین علی اکبر کیخا گفت: یکشنبه ۵ دی ، ۲۵ ربیع الاوال ولادت حضرت عیسی ابن مریم (ع) است که این روز را به همه مسیحیان مخصوصا هموطنان کشور خودمان تبریک عرض می کنیم و همچنین سالروز تشکیل سپاه حفاظت هواپیمایی به فرمان امام خمینی (ره) در سال ۱۳۶۳؛ عزیزانی که جان عزیز خودشان را بر کف اخلاص نهادند تا امنیت پرواز را تامین کنند ، امنیتی که یکی از ابتدایی و ضروری ترین نیازهای انسان است .

 

 

 

وی گفت: یکی از سازمان ها و نهادهایی که بعد از انقلاب تشکیل شد ، سپاه پاسداران انقلاب اسلامی است ، پاسداری و نگهبانی از انقلاب اسلامی و دست آوردهای انقلاب و تلاش در راه تحقق آرمان ها و اهداف الهی و گسترش حاکمیت قانون الهی ؛ تقویت توان دفاعی جمهوری اسلامی از راه همکاری با دیگر نیروهای مسلح ، مبارزه ی قانونمند با عوامل و جریان هایی که درصدد خرابکاری و براندازی نظام جمهوری اسلامی هستند ؛ نهاد انقلابی ، مردمی ای که در مدت زمان کم ، جهان را مات و مبهوت کرد ، نهادی که مزین به این مدال است ، مزین به این سخن زیبای امام راحل شد « ای کاش من هم یک پاسدار بودم » و چه مدالی از این مدال بالاتر که نایب امام زمان آرزو کند ، کاش یک پاسدار بود .

 

 

 

خطیب نماز جمعه زابل گفت: نقش حمل و نقل بعد از نقوش سیاسی ، اجتماعی ، اقتصادی بر هیچ کس پوشیده نیست  و فرودگاه یکی از حساس ترین پایانه هاست ؛ در اوایل انقلاب که کشور درگیر مبارزه با ضد انقلاب و دشمن بعثی بود دشمنان قسم خورده نظام اسلامی با ربودن چند  فروند هواپیما امنیت پرواز را خدشه دارکردند و باعث پایین آمدن ضریب امنیت پرواز شدند ، لذا امر هم امنیت پرواز به نهادی واگذار شد که فلسفه ی وجودی آن پاسداری و نگهبانی از انقلاب اسلامی است  و تا الان که ۳۲ سال از مسئولیت سپاه در امنین پرواز می گذرد حتی یک اقدام موفق هواپیما ربایی از طرف دشمنان ما ثبت نشده است و هر کجا اقدام کردند دشمنان ناکام مانده اند و به ارواح طیبه همه شهدا و امام راحل عظیم الشان و مخصوصاً شهدای ماموریت امنیت پرواز درود می فرستیم.

 

 

 

امام جمعه معزز زابل گفت: پنج شنبه ۹ دی سالروز حماسه مردم ایران اسلامی در سال ۱۳۸۸ ه.ش و روز بصیرت و میثاق امت با ولایت است ؛ در روز جمعه ۲۲ خرداد ۱۳۸۸ حضور با شکوه ملت بزرگ ایران در انتخابات ریاست جمهوری ، حضور ۴۰ میلیونی بالای ۸۵ درصد ، دشمنان اسلام را سوزاند ، اما اتفاقی افتاد که شیرینی این عید ملّی را در کام مردم ما تلخ کـرد .

 

 

 

وی گفت: با طرح ادعای تقلب در انتخابات ، با یک ادعای دروغ  ، فتنه یی در کشور عزیز ما ایجاد شد ، قبل از انتخابات هم اشاراتی در سُخن بعضی به اصلاح نخبگان دیده شد ؛ یکی از کاندیداها ، قبل از اعلام نتایج ، با شیطنت خودش را پیروز انتخابات مُعرفی کرد و خواست که جشن پیروزی بگیرد ، چند ساعت بعد نتایج اعلام شد حضور تقریبا ۴۰ میلیونی مشارکت ۸۵ درصدی و انتخاب دکتر احمدی نژاد با رای حدود ۵/۲۴ میلیونی.

 

 

 

کیخا افزود: انتخاباتی قانونمد و سالم ترین انتخابات جهان و اگر کسی اعتراضی دارد در قانون اساسی راهش مشخص شده است ، شورای نگهبان مهلت اعلام اعتراض را تعیین کرد ، اما جاه طلبی ها ، آنها که عبد هوای نفس هستند اتهام تقلب در انتخابات را مطرح کردند و به همراه اردوکشی خیابانی و ایجاد هرج و مرج و نا امنی ؛ تجمعات غیر قانونی و بدون مجوز ، حمله به یک مقر نظامی برای خلع سلاح که همه اینها با مدیریت انگلیس و آمریکـا ومنافقین بود .

 

 

 

وی گفت: با مدیریت انگلیس و آمریکـا توسط منافقین ده ها نفر کشته و زخمی شدند ، شخصی بنام « ندا آقا سلطان » را که فریب خورده خود همین فتنه گران بود و به خیابان آمده بود را کشتند و گفتند که کار نظام هست و آتش فتنه را شعله ورتر کردند ؛ حدود ۸ ماه پایتختت نظام اسلامی را درگیر آتش فتنه کردند ، حتی بعد ازشروع بکار دولت نهم شیطنت ها را ادامه داند ، حتی بعضی آقایان  در مراسم مهم تنفیذ حُکم ریاست جمهوری که توسط رهبر معظم انقلاب انجام می شود ، شرکت نکردند .

 

 

 

وی در ادامه گفت: فتنه گران و سران فتنه آیا درک و شعورشان نمی رسید که قطعه یی از پازل دُشمن شده اند ؟ آیا نفهمیدند که دارند با استکبار جهانی برای سقوط نظام اسلامی تلاش شیطانی می کنند ؟ چرا غارت اموال مردم را در این فتنه یی که ایجاد کردند ندیدند ؟ چرا خنده دشمنان قسم خورده ما را ندیدند ؟ چرا گریه نایب امام زمان (عج) را ندیدند ؟ و چرا آتش زدن پرچم های مزین بنام امام حسین (ع) را در تاسوعا و عاشورا را ندیدند ؟…..

 

 

 

وی تاکید کرد: چقدر هوای نفس ؟ چقدر جاه طلبی و غرور ؟ چقدر عبد هوای نفس بودن ؟نه دیده اید آن کسی که اگر امر دایر شود که بین خدا و حزب خودش یکی را انتخاب کند ، حزب را انتخاب می کند و از افراد کم نیستند .. !!

 

 

 

وی افزود: این خیانت کاران با آتش این فتنه اژدهای یخ زده ی استکبار جهانی را زنده و امیدوار کردند ، تحریم ها که داشت لغو میشد را فعال تر کردند، تحریم هایی که باعث ریاضت اقتصادی خود انها شده بود ، جنبش های وال استریت و غیره را ایجاد کرده بود ؛ استکبار جهانی به این نتیجه رسیده بود که تحریم ها علیه ایران فایده ندارد و بر عکس رشد ایران را بیشتر کرده است ، با این فتنه امیدوار شد و تحریم ها و فشارها را تشدید و بیشتر کرد .

 

 

 

حجت الاسلام و المسلمین علی اکبر کیخا گفت: اگر نبود ولایت فقیه ، این هدیه ی بزرگ الهی ، اگر نبود وجود نازنین رهبر حکیم و فرزانه ما ،خدا میداند که چه بر سر این ملت شریف می آمد ؛ ملت بصیر و بسیجی ما با لبیک جانانه به ندای رهبر عزیزشان ، با بیداری و هوشیاری موفق شدن یکبار دیگر در امتحانی سخت سربلند شوند و از گردنه سخت فقته  لایه دار ۸۸ به سلامت عبور کنند و کودتای مخملی آمریکایی را کمر بشکنند .

 

 

 

وی گفت: ملت غیور ، بصیر ، بسیجی و عاشورایی ایران اسلامی ، حماسه نهم دی را ایجاد کردند و موج خیره کننده عاشوراییان در تهران و کل کشور باعث شد که کار فتنه سبز یکسر شود ؛ حرکت میلیونی برای پاسداری از انقلاب اسلامی که آن را انقلاب سوم  هم بعضاً نامیده اند .

 

 

 

وی افزود: از مهم ترین شاخصه های حماسه ماندگار ۹ دی : ایمان ، اتحاد و بصیرت را میشود نام ببرد ؛‌ روز بصیرت و میثاق امت با ولایت نامگذاری شده است ؛ نخبگان و همه ما باید بصیر باشیم ، هیچ کس منتی بر سر انقلاب ندارد و این انقلاب هست که بر سر ما منت دارد ؛ گرامی می داریم یوم الله ۹ دی را و امیدواریم که خداوند متعال ما را مردمی بصیر و قدردان انقلاب قرار بدهد .

 

 

 

وی افزود: بصیرت یعنی مثل شهدا بودن ، دشمن شناس بودن ، سرباز ولایت بودن ، گوش به فرمان ولی فقیه بودن ، بصیرت یعنی بدانیم که ضربه به انقلاب ضربه به اصل اسلام است ؛ بصیرت یعنی حضور در راهپیمایی و نمازهای جمعه و بصیرت یعنی مثل امام و رهبری ، مومن و متعبد انقلابی باشیم.

لینک کوتاه : https://gandomkhabar.ir/?p=39236

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 1در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۱
  1. سلام،خدا قوت، از اینکه مردمی با بصیریت و شعور سیاسی داریم خدا را شاکرم و از امام جمعه عزیز تشکر و قدر دانی دارم که با بیانات شیوای خود مردم را در راستای اخبار روز کشور و دنیا آگاه می سازد و آرزوی سلامتی برایشان و تمام خدمتگذاران به اسلام و مسلمین جهان و بخصوص مقام معظم رهبری ،ره، را از خداوند منان دارم .