موضوع افراد فاقد شناسنامه از جمله مشکلات حاد استان های مرزی مانند سیستان و بلوچستان است

  • کد خبر : 39193
  • ۰۱ دی ۱۳۹۵ - ۱۶:۰۳
موضوع افراد فاقد شناسنامه از جمله مشکلات حاد استان های مرزی مانند سیستان و بلوچستان است

گـــنـدم خـــبـر : عضو مجمع نمایندگان استان سیستان و بلوچستان مجلس با بیان اینکه برخی از تبعه های افغان متولید ایران هستند، گفت: طرح اعطای تابعیت به فرزندان مادر ایرانی و پدرغیرایرانی باید تعیین تکلیف شود.       حبیب اله دهمرده با انتقاد از اینکه موضوع افراد فاقد شناسنامه از جمله مشکلات حاد استان […]

گـــنـدم خـــبـر : عضو مجمع نمایندگان استان سیستان و بلوچستان مجلس با بیان اینکه برخی از تبعه های افغان متولید ایران هستند، گفت: طرح اعطای تابعیت به فرزندان مادر ایرانی و پدرغیرایرانی باید تعیین تکلیف شود.

 
 
 

حبیب اله دهمرده با انتقاد از اینکه موضوع افراد فاقد شناسنامه از جمله مشکلات حاد استان های مرزی مانند سیستان و بلوچستان است، گفت: به صورت جدی نیاز است شورای تامین شهرستان ها و استان ها با تشکیل جلساتی این موضوع را بررسی و اقدامات لازم را در این باره اتخاذ نمایند.

 

 

 

نماینده مردم زابل، زهک و هیرمند در مجلس شورای اسلامی، ناهماهنگی بین دستگاهی را در عدم رفع مشکلات افراد فاقد شناسنامه موثر دانست و افزود: در این باره برخی دستگاه ها همکاری لازم را با دیگر دستگاه ها نداشته و از انجام وظیفه خود سرباز می زنند که به صورت جدی می طلبد وزارت کشور با ورودی به این موضوع سازوکارهای لازم را اتخاذ کند تا شورای تامین شهرستان ها و استانی بر  اساس آن نسبت به رفع این مشکل اقدام کنند و افراد فاقد شناسنامه از بلاتکلیفی نجات یابند.

 

 

 

این نماینده مردم درمجلس دهم، با انتقاد از اینکه بیشترین مراجعات مردمی به دفتر نماینده های استان سیستان و بلوچستان را افراد فاقد شناسنامه تشکیل می دهد، یادآور شد: در این باره روزانه افراد زیادی برای رفع مشکلات هویتی خود با ما تماس گرفته یا به دفتر ما مراجعه می کنند.

 

 

 

این نماینده مردم در مجلس دهم، با بیان اینکه افراد فاقد شناسنامه در استان سیستان و بلوچستان تلفیقی از هموطنان ایرانی و اتباع خارجی هستند، تصریح کرد: برخی از مردم سیستان و افغانستان نسبت قومی و قبیله ای داشته و به نوعی از یک ریشه، طایفه و قبیله هستند و با هم ارتباط فامیلی دارند؛ بنابراین برخی از تبعه افغان با وجودی که متولد ایران هستند به دلایلی نتواسته اند شناسنامه بگیرند در حالی که این افراد در عمل ایرانی هستند.

 

 

 

 

نماینده مردم زابل، زهک و هیرمند در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه آمار دقیقی از افراد فاقد شناسنامه وجود ندارد، گفت: تعداد قابل توجهی از این افراد در استان سیستان و بلوچستان زندگی می کنند.

 

 

 

عضو مجمع نمایندگان استان سیستان و بلوچستان مجلس شورای اسلامی بر لزوم تلاش بیشتر نمایندگان در جهت تصویب هر چه سریع تر طرح اعطای تابعیت به فرزندان مادر ایرانی تاکید کرد و گفت: از آنجایی که فرزندان حاصل از مادر ایرانی با مشکلات اجتماعی، بهداشتی و  معیشتی زیادی روبرو هستند و از تمامی حقوق شهروندی بی بهره هستند بنابراین باید نمایندگان نگاهی جدی به این موضوع داشته و در جهت تصویب هر چه سریع طرح مذکور برای پایان دادن به مشکلات این افراد تلاش کنند./خانه ملت

لینک کوتاه : https://gandomkhabar.ir/?p=39193

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 1در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۱
  1. چنتا ازوعده های خودتو عملی کردی رفتی برات داری حال میکنی مردم رو مسخره کردی