داروی تاریخ گذشته جان کودک دوساله را با خطر مواجه کرد

 • کد خبر : 39169
 • ۰۱ دی ۱۳۹۵ - ۱۱:۲۶
داروی تاریخ گذشته جان کودک دوساله را با خطر مواجه کرد

روز گذشته داروخانه روستای جانی میلک شهرستان هیرمند داروی تاریخ مصرف گذشته ای را برای مصرف کودک دوساله به فروش می رساند.     به گزارش گـــنـدم خـــبـر به نقل از ندای هیرمند؛ داروی تاریخ گذشته داروخانه روستای جانی میلک شهرستان هیرمند جان یک کودک دو ساله را تهدید کرد.       روز گذشته  خانواده […]

روز گذشته داروخانه روستای جانی میلک شهرستان هیرمند داروی تاریخ مصرف گذشته ای را برای مصرف کودک دوساله به فروش می رساند.

 

 

به گزارش گـــنـدم خـــبـر به نقل از ندای هیرمند؛ داروی تاریخ گذشته داروخانه روستای جانی میلک شهرستان هیرمند جان یک کودک دو ساله را تهدید کرد.

 

 

 

روز گذشته  خانواده ای پس از متوجه شدن بیماری فرزند دو ساله شان به پزشک درمانگاه روستای جانی میلک شهرستان هیرمند مراجعه کردند که پس از ویزیت وی داروی مورد نیاز بیمار را از داروخانه این درمانگاه تهیه می کنند.

 

 

 

پدر این کودک به خبرنگار ندای هیرمند می گوید: پس از دریافت دارو با اطمینان آن را به مصرف کودک درآوردیم که بعد از مصرف بیماری کودک تشدید پیدا کرد.

 

 

 

وی افزود: با مشاهده به تاریخ مصرف داروی تجویز شده متوجه تاریخ انقضاء آن شدیم که در سال ۲۰۱۰ تاریخ آن به اتمام رسیده است و بلافاصله از مصرف آن خوداری کردیم.

 

 

 

پدر این کودک تصریح کرد: پنج سال از تاریخ انقضاء دارو گذشته است و مشخص نیست این دارو در یک داروخانه ای که باید داروی بسیاری از بیماران را تهیه کند چه می کند؟

 

 

 

وی خاطرنشان کرد: نظارت بر داروخانه ها جزو وظایف لاینفک مسئولین بیمارستان ها ویا شبکه بهداشت است ممکن است با تجویز اینگونه دارو ها جان برخی از افراد را به خطر بیاندازند.

 

 

 

 

پدر این کودک همچنین عنوان داشت: بسیاری از افراد روستا به بیمارستان مرکز شهرستان دسترسی ندارند و برای معالجه به درمانگاه روستا مراجعه می کنند، اما داروخانه ی این درمانگاه نیز داروهای غیر قابل مصرف را به مردم می دهد تا جان آنها را با خطر مواجه کند.

 

 

 

وی ابراز داشت: همه ی افراد روستا متوجه این خطر باشند و داروهایی که از این داروخانه تهیه می کنند را به طور کامل بررسی کنند تا داروی تارخ مصرف گذشته را به آنها نفروشند.

img10501054

لینک کوتاه : https://gandomkhabar.ir/?p=39169

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 9در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۹
 1. تاریخش ۲۰۱۸ ست . خط وسطش پاک شده. چرا بدون اطمینان از صحت قضیه خبر میذارید؟؟؟

 2. اون تاریخ تولیدشه

 3. داوودی جان exp در همه جای دنیا برای تاریخ انقضاست.

 4. چرا تاریخ ۲۰۱۸روبه ۲۰۱۰تبدیل کردید و تهمت میزنید واقعا متاسفم برای شما که باآبروی کسی بازی میکنید

 5. اگه من بگم که دارو روبرادرزاده ام روداده داروخانه ومن داروروخودم ازچشمم دیدم که فاسداست بعدچی میگین بعدشم خودشبکه بهداشت هم اعلام کرد که این دارو تاریخ مصرف گذ شته است الانم صورت جلسه شد رفت حراست علوم پزشکی

 6. ضمنا اینقدرهم دیگه پرت نیستیم که تاریخ انقضارو باتاریخ تولید تشخیص ندیم.خواهشا چشم بسته نظر ندین .

 7. اگه این عکس خود دارو باشه تاریخ مصرفش تا ۲۰۱۸ و قیمتش ۷۲۰۰ تومن فک نکنم سال ۲۰۱۰ قیمت این دارو ۷۲۰۰ تومن بوده باشه چون اگه الان تشریف ببرین داروخونه میتونین با قیمت ۷۲۰۰ بخرین.

 8. فکرکنم چشماتون مشکل داره دوست عزیز اگه درست نگا ه میبینی که ۲۰۱۰ است .ضمنا من خودم ازاین دارواستفاده میکنم اتفاقا قیمتشم همیشه بالای شش هزارتومن است

 9. اگه بگم که خودصاحب داروخونه هم اینو تایید کرده بعدچی میگین