ما از کسانی تعجب می کنیم که پرچم مقدس جمهوری اسلامی را با نام جلاله الله نمی بینند/ اشتباه ولو اینکه سهوی باشد از شخصیت های شاخص پذیرفته نیست

  • کد خبر : 38665
  • ۱۲ آذر ۱۳۹۵ - ۱۵:۳۸
ما از کسانی تعجب می کنیم که پرچم مقدس جمهوری اسلامی را با نام جلاله الله نمی بینند/ اشتباه ولو اینکه سهوی باشد از شخصیت های شاخص پذیرفته نیست

گـــنـدم خـــبـر : نماز جمعه شهر علی اکبر به امامت حجت الاسلام و المسلمین اشرفیان برگزار شد.     خطیب نماز جمعه شهر علی اکبر در خطبه دوم گفت: امروز سالروز تصویب قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران در سال ۱۳۵۸ هست، قانون اساسی مبین بنیادهای فرهنگ اجتماعی سیاسی و اقتصادی در جامعه ایران بر اساس […]

گـــنـدم خـــبـر : نماز جمعه شهر علی اکبر به امامت حجت الاسلام و المسلمین اشرفیان برگزار شد.

 

 

خطیب نماز جمعه شهر علی اکبر در خطبه دوم گفت: امروز سالروز تصویب قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران در سال ۱۳۵۸ هست، قانون اساسی مبین بنیادهای فرهنگ اجتماعی سیاسی و اقتصادی در جامعه ایران بر اساس اصول اسلامی باشد تدوین می شود.

 

 

وی گفت: اساس یک مملکت قانون آن مملکت است قانون مشعل روشنی است که همگان بر اساس آن راه درست را طی طریق می کنند، قانون باید برابر همه احترام باشد خصوصا در کشور ما که قوانین بر اساس اسلام محوری و خدا محوری تدوین می شود و کسی که قانون را قبول ندارد اسلام را قبول ندارد پای بند بودن به قانون باعث نظم و امنیت و اقتدار کشور خواهد بود.

 

 

وی افزود: اگر مسئول خود را تابع قانون نداند مردم هم ممکن است در پای بند بودن به قانون سست شوند، پس چرا با این همه تاکید ملت و رهبری دولت با مدیران حساب حقوقهای نجومی برخورد نمی کند؟ و به بیت المال برنمی گرداند؟ حقوقهای نجومی اعتماد عمومی را زیر سوال می برد شکاف طبقاتی را در جامعه بیشتر می کند مردم انتظار دارند دولت عزیز با صاحبان فیش های غیر متعارف برخورد قانونی کنند اما با اینکه حدود هفت ماه از انتشار فیش های نجومی می گذرد برخورد و اقدام مناسبی انجام نشده است مقام معظم رهبری در دیدار با عزیزان فرماندهان نیروی دریایی ناراحتی خود را ابراز فرمودند و انتقاد کردند ناتمام ماندن کارها برای دیگران سوال و اشکال ایجاد می کند چه کسی قرار است به این دغدغه و نگرانی به حق رهبری وملت جواب بدهد؟

 

 

وی تاکید کرد: چرا دولت از شفاف سازی و عزل این افراد طفره می رود؟ بنابراین باید اولویت دولت برخورد با مفاسد اقتصادی و جلب اعتماد عمومی با معرفی نجومی بگیران به قوه قضائیه واشتغالزایی برای جوانان تحصیل کرده ای باشد که هر سال آمار آنها افزوده می شود.

 

 

امام جمعه شهر علی اکبر گفت: از قوه قضائیه انتظار داریم با صلابت و اقتدار قبل در این مسائل ورود پیدا کند و حواشی هم که اخیرا برای قوه قضائیه ایجاد کردند بیشتر از جانب کسانی است که از جدیت و اقتدار قوه قضائیه احساس ترس می کنند.با تخریب قوه قضائیه مفاسد خود را ادامه می دهند واعتماد عمومی به این قوه قدرتمند و شایسته را کم کنند.

 

 

حجت الاسلام و المسلمین اشرفیان گفت: ۱۶ آذر مصادف است با روز دانشجو، دانشجو یعنی مظهر آرمان خواهی و استکبار ستیزی دانشجو یعنی عصاره ای از نیروی جوانی و خلاقیت و دانش به روز و دانشگاه یعنی مرکز ثقل و علم و عمل/علم و صنعت و آموزش و خودباوری و ترویج فرهنگ صحیح دانشگاههای ما باید سرعت و رشد علمی را همچنان در تسخیر خود داشته باشند و فرهنگ اسلامی را سرلوحه برنامه های فرهنگی شان قرار بدهند.

 

 

وی گفت: الحمدلله دانشگاه زابل در عرصه اقتصاد مقاومتی و روحیه خودباوری و بومی سازی علم و صنعت موفق بوده است احیاء مشاغل سنتی و نشست های علمی و تلاش برای ترویج زمینه های اقتصاد مقاومتی از برنامه های خوب دانشگاه زابل بوده است.

 

 

وی گفت: آن چیزی که احساس خطر می شود تلاش دشمن برای تغییر تفکر دانشجوست دشمن می خواهد ما دانشگاهی داشته باشیم که با شرایط سیاسی جامعه بی تفاوت باشد از روحیه انقلابی احساس ترس و وحشت می کند لذا باید این روحیه انقلابی در دانشگاهها حفظ شود و انتظار می رود دانشگاه در مقوله فرهنگ صحیح اسلامی با همکاری حوزه و دانشگاه برنامه های خوبی در مقوله فرهنگ و حل آسیبهای اجتماعی تدوین کنند.

 

 

امام جمعه شهر علی اکبر گفت: یکی از نگرانی ها و تذکرات مقام معظم رهبری در موضوع برجام بود که این روزها داریم آثارش را مشاهده می کنیم برجام یک قرارداد بین المللی است که تعهداتی را برای طرفین این توافقنامه مشخص کرده است و در آنجا شرط شده هر کدام از طرفین که نقض تعهد کرد طرف مقابل حق مقابله به مثل را دارد تمام تعهداتی که برای ایران مشخص شده است به اذعان خود ۵+۱ و آژانس اتمی ایران به صورت کامل انجام داده است.اما آمریکای جنایتکار نه تنها به تعهداتش پای بند نبوده بلکه همیشه مانع تراشی کرده است روز گذشته هم تحریم های ۱۰ ساله بر علیه کشورمان تمدید کردند.هم مجلس نمایندگان وهم مجلس سنا به این طرح ظالمانه ضد ایرانی رای دادند و حتی اگر اوباما این طرح را وتو کند مجلسین آمریکا می توانند با کسب بیش از دو سوم آراء وتوی اوباما را باطل کنند.

 

 

وی گفت: قطعا جمهوری اسلامی در برابر این نقض برجام واکنش نشان خواهد داد این نقض عهد از کشوری که سیاستش با فریب و استعمار گره خورده دور از انتظار نبود همانطور که رهبری هم پیش بینی کرده بودند مذاکره با آمریکا سودی برای کشور ما ندارد. چرا که اگر در یک موضوعی توافق کردیم موضوع دیگری را به میان می کشند.یک روز بهانه قدرت هسته ای ملت ما یک روز حمایت از از محور مقاومت را که از خود دفاع می کنند را تروریسم می نامند یک روز به بهانه حقوق بشر و یک روز هم به بهانه سیستم دفاعی و نظامی کشور.کجایند کسانی که ادعا می کردنند مذاکره با آمریکا دربهای تجارت دنیا را به روی ما باز می کند کسانی که فکر می کردند دوستی با آمریکا همه مشکلات کشور را حل می کند.امروز ثمره اعتماد به آمریکا را همه تجربه کردند و لذا از جهتی برجام نعمتی بود برای ما نعمت بصیرت و دشمن شناسی امروز وضع خاورمیانه بزرگ به جایی رسیده است که آمریکا در قضیه سوریه، عراق و لبنان مانده اند همانطور که در قضیه شمال آفریقا و در لیبی و بحرین و یمن دچار تحیر و سرگردانی شده آمریکا تاکنون نتوانسته کشورش را از این باتلاقهایی که خودش بوجود آورده نجات بدهد آمریکا می تواند مشکلات کشور ما را حل کند. ما از آمریکا تعجب نمی کنیم ما از کسانی تعجب می کنیم که قدرت داخل کشور ما را باور ندارند ما از کسانی تعجب می کنیم که پرچم مقدس جمهوری اسلامی را با نام جلاله الله نمی بینند بعضی اشتباهاست ولو اینکه سهوی باشد از شخصیتهای شاخص پذیرفته نیست چرا که آثار مخرب آن در جامعه می ماند کاش لااقل سهوی بودن آن برای مردم بیان می شد.

 

 

وی افزود: چرا در به ثمر رسیدن این تعهد برجام عجله کردند و متن پیشنهادی را از آمریکای فریبکار بگیریم؟ وقت آن رسیده که دولت محترم و وزارت خارجه در برابر نقض برجام مقابله به مثل کنند و آمریکا را محاکمه کنند و از اعضای ۵+۱ بخواهند در برابر نقض عهد واکنش صحیح نشان بدهند.وقت آن رسیده به جای برجام بیگانگان برجام داخلی و اقتصاد مقاومتی را باور کنیم.

لینک کوتاه : https://gandomkhabar.ir/?p=38665

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 1در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۱
  1. این افراد دنباله رو همان کسانی هستند که هنگام تظاهرات به گونه ای عبور می کنند که پرچم آمریکا یا اسرائیل را لگد نکنند. حالا چطور باید باور کرد که این اقدام سهوی بوده است. کجایند مردان بی ادعا؟چرا همه کاسه «به من چه» به دست گرفته اند؟