نماینده نباید آلت دست افرادی فرصت طلب باشد نماینده باید واقع بین باشد.

  • کد خبر : 38445
  • ۰۵ آذر ۱۳۹۵ - ۱۵:۲۹
نماینده نباید آلت دست افرادی فرصت طلب باشد نماینده باید واقع بین باشد.

گـــنـدم خـــبـر : خطبه های نماز جمعه این هفته شهر علی اکبر به امامت حجت الاسلام و المسلمین اشرفیان امام جمعه شهر علی اکبر برگزار شد.     حجت الاسلام و المسلمین اشرفیان در خطبه دوم گفت: بسیج یک حرکت و یک تفکر دینی و انقلابی است که برای اهداف و آرمانهای مقدس هیچ حد […]

گـــنـدم خـــبـر : خطبه های نماز جمعه این هفته شهر علی اکبر به امامت حجت الاسلام و المسلمین اشرفیان امام جمعه شهر علی اکبر برگزار شد.

 

 

حجت الاسلام و المسلمین اشرفیان در خطبه دوم گفت: بسیج یک حرکت و یک تفکر دینی و انقلابی است که برای اهداف و آرمانهای مقدس هیچ حد و مرزی نمی شناسد و هر جا نیاز کشور باشد حضور پیدا می کند همانطور که در سخت ترین شرایط جنگ با کمبود امکانات حداقلی این حضور نیروهای بسیجی بود که معادلات جنگ را عوض کرد و صحنه ای خلق کند که بزرگترین قدرتهای تا دندان مسلح دنیا را زمین گیر کند.

 

 

 

وی گفت: بسیج یک حرکت عمومی برای قیام در راه خدا و اصلاح کثریها و اغراضات جامعه است ومحدود به حزب و جناح و گروهی نیست و متعلق به نظام و انقلاب است.

 

 

 

وی در ادامه گفت: بر اساس آمارهای منتشر شده و میدانی بیش از بیست میلیون نفر زائر از ادیان و مذاهب مختلف از اقصی نقاط جهان به خصوص کشورهای اسلامی خودشان را به مراسم اربعین حسینی رسانیده بودند.

 

 

 

وی در ادامه گفت: آنچه اهمیت راهپیمایی بزرگ اربعین امسال را دو چندان می کند از دو جنبه حائز اهمیت است: یکی تنوع جمعیت که بالغ بر ۲۰ میلیون نفر در قالب یک حرکت خودجوش مردمی بدون حمایت سازمان یا نهادی از ۴۰ کشور جهان بدون کمترین امکانات در یک حرکت و با یک شعار به یک هدف حرکت کردند ونکته دوم شرایط محیطی و جغرافیایی اربعین امسال بسیار متشنج و خطرناک بود که در فاصله چند ده کیلومتری این حرکت یک جنگ تمام عیار آن هم با داعش که شیعه را دشمن خونی خود می پندارد در ناامن ترین منطقه جهان بهترین و امن ترین مراسم انجام شد.اما در اروپا و آمریکا که امنیت آن با پیشرفته ترین تجهیزات الکترونیکی و ورزیده ترین نیروهای امنیتی تامین می شود همیشه شاهد پیامدهای امنیتی هستیم.

 

 

 

خطیب نماز جمعه شهر علی اکبر گفت: خبر خوشی که در روز شهادت امام رضا(ع) برای مردم شهر علی اکبر و شهرستان هامون داریم این است که در این روز ما میهمان داریم دو میهمان الهی که باید شهر را به احترامشان گلباران کنیم دو شهید گمنام قرار است در این روز وارد این شهر بشوند و بر روی دستان شما مردم تشییع شوند و در پارک این شهر دفن شوند.تا نگین و نشان عزت و عظمت و آبروی شهرشما باشند.خداوند را بسیار شکر گزار هستیم از این نعمتی که نصیب این مردم و این خطه فرمود.ان شاالله همه عزیزان با همه اعضای خانواده در این مراسم تدفین شهدا حضور پیدا کنند مادران برای این عزیزان گمنام مادری کنند خواهران جای خالی خواهرشان را پرکنند. پدران و جوانان این منطقه برای این شهداء پدری کنند و مثل یک برادر با عزت و احترام این شهدایی که بخاطر امنیت وعزت این کشور رفتند و حتی خانواده هایشان هنوز جنازه شان را ندیده اند سنگ تمام بگذارید.

 

 

 

امام جمعه شهرعلی اکبر گفت: مجلس مظهر مردم سالاری و دموکراسی دینی در نظام است.حضور مردم در حکومت و اعتماد متقابل مردم و نظام است.نمایندگان مردم حنجره رسای مردم هستند که باید قدر این فرصتهایی که مردم در اختیار آنها گذاشتند را بدانند و به دور از سلایق شخصی و سیاسی و قومی در برابر سوگندی که یاد کردند وفادار باشند و کنار هم مکمل هم باشند.در همه امور خودشان را نماینده مردم بدانند و با اتحاد و همدلی مسائل و مشکلات را پیگیری کنند و از تفرقه و اختلاف بپرهیزند.

 

 

 

وی تاکید کرد: ما دو تا از نخبگان علمی و با سابقه خوب اجرایی را به عنوان نماینده مردم به مجلس فرستادیم که اگر اینها نتوانند از حقوق پایمال شده مردم سیستان دفاع کنند امید مردم ناامید می شود نماینده باید ناظر بر همه دستگاهها و مسئولین باشند نه اینکه خود را تحقیر کند که در یک مراسم یادواره شهداء فریب یک فرد ضعیف النفس که خودش هیچ جایگاهی ندارد را بخورد و کلماتی را بر زبان جاری کند که شخصیت خود را کوچک کند و مراسم شهداء را به حاشیه سیاسی بکشاند و التماس احترام کند.

 

 

وی گفت: که برای همه دور از انتظار بود نماینده باید بداند افرادی هستند که کوتاهی و کم کاریهای خود را می خواهند در پوشش سایه آنها نادیده بگیرند نماینده نباید آلت دست افرادی فرصت طلب باشد نماینده باید واقع بین باشد.

 

 

امام جمعه شهر علی اکبر گفت: خبری که روز چهارشنبه ۳آذر از روزنامه ایران منتشر شد بسیار ناراحت کننده و نگران کننده بود با عنوان بزرگ تیتر خبرکرده بود که خشک شدن هامون زابلی ها را کپر نشین بیابانهای تهران کرده این نوع ادبیات سخیفانه از یک روزنامه ملی به هیچ وجه پذیرفته نیست و بابت توهین به ملت بزرگ و فهیم و صبور سیستان قطعا باید پاسخگو باشد.

 

 

وی گفت: از مسئولین امر از نمایندگان عزیز استاندار محترم انتظار میرود به عنوان حنجره مردم از حقوق و فرهنگ مردم ولایتمدار سیستان دفاع کنند و اجازه ندهند قلمهایی برای پر کردن صفحات خود و به بهانه کمک به مردم فرهنگ آنها را تحت الشعاع قرار بدهد و ثانیا مسئولین امر ما ببینند چه کردند که مردم سیستان مجبور به مهاجرت شدند که معاون فرماندار شهر قدس اعلام می دارد برای جلوگیری از سکونت مهاجران زابلی در مسیر رودخانه کرج به آنها پیشنهاد شغل داده ایم اما آنها تکدی گری در شهر را ترجیح می دهند.مردم سیستان را با نام متکدیان بی سر پناه بشناسند؟کجا دارید میرید؟ در چه عالمی سیر می کنید؟منتظر چه هستید؟ نگذارید نام سیستان هم مثل خود سیستان زیر غبار بی مهری ها دفن شود. چرا در مقابل این اتفاقات سکوت کردید؟ اگر این مطالب واقعیت دارد ببینید چه کردید با مردمی که در ولایتمداری در صنعت علم و تکنو لوژی هزاران سال پیش سرآمد همه دنیا بودند.ببینید چه کردید با هامون که دیگران برایش روضه می خوانند و شما اشکتان سرازیر نمی شود و حتی نماینده سازمان ملل هم اذعان می کند با خشکی تالاب هامون معیشت پایدار در این منطقه از بین رفته است.اگر کاری نمی کنید اجازه توهین هم ندهید حیثیت تنها چیزی است که برای این مردم مانده آن را پایمال نکنید.

 

 

وی گفت: انتظار داریم استاندار و نمایندگان محترم غیرتمندانه جواب مطالب منسوب به معاون سیاسی شهر قدس در روزنامه ایران را بدهند.

 

 

 

وی گفت: متاسفانه نه در این دولت اقدامات خوبی برای مشکلات اقتصادی مردم و تالاب هامون درمقام عمل نشد انتظار میرفت در سفر استاندار محترم به افغانستان موضوع تالاب در صدر همه مسائل مورد مذاکره قرار بگیرد چرا که در حال حاضر یک موضوع ملی وبین المللی است و کلید حل بسیاری از مشکلات و بحرانهای منطقه سیستان تالاب است.

لینک کوتاه : https://gandomkhabar.ir/?p=38445

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 2در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۲
  1. تاسف بر نماینده و تاسف بر سایتهای محلی که سکوت اختیار کردند و حاشیه های یادواره شهدای روحانی رو پوشش نداد

  2. باید تاسف خورد به حال ان مجری که باید معنویت و اخلاق را در این مراسمات به جامعه تزریق کند . تذکر نماینده محترم سیستان بسیار به جا و شایسته بود. ایشان نماینده کل مردم سیستان است .احترامش باید به اندازه این جایگاه حفظ شود نه اینکه مجری حرکات بچگانه از خودش در بیاورد