اختراع قلم با قابلیت تامین روشنایی جهت نوشتن در مکان های تاریک توسط عضو هیئت علمی دانشگاه زابل

  • کد خبر : 37884
  • ۱۸ آبان ۱۳۹۵ - ۲۲:۵۷
اختراع قلم با قابلیت تامین روشنایی جهت نوشتن در مکان های تاریک توسط عضو هیئت علمی دانشگاه زابل

سیدجواد حسینی عضو هیئت علمی گروه فیزیک دانشگاه زابل، قلم با قابلیت تامین روشنایی جهت نوشتن در مکان های تاریک با استفاده از پیزو الکتریک را اختراع کرد.        به گزارش گـــنـدم خـــبـر به نقل از روابط عمومی وزارت علوم، سیدجواد حسینی عضو هیئت علمی گروه فیزیک دانشگاه زابل درخصوص این اختراع، گفت: ایده […]

سیدجواد حسینی عضو هیئت علمی گروه فیزیک دانشگاه زابل، قلم با قابلیت تامین روشنایی جهت نوشتن در مکان های تاریک با استفاده از پیزو الکتریک را اختراع کرد.

 
 
 
 به گزارش گـــنـدم خـــبـر به نقل از روابط عمومی وزارت علوم، سیدجواد حسینی عضو هیئت علمی گروه فیزیک دانشگاه زابل درخصوص این اختراع، گفت: ایده اصلی این نوآوری بر پایه تبدیل انرژی مکانیکی به انرژی الکتریکی استوار است.
 
 
وی افزود: هدف، طراحی قلمی است که بتواند (حداکثر) انرژی حاصل از فشرده شدن قلم روی صفحه کاغذ درهنگام نوشتن را به انرژی الکتریکی تبدیل و انرژی حاصل را ذخیره کند.
 
 
حسینی درادامه گفت: این کار توسط (طراحی خاص در بدنه خودکار و قراردادن یک قطعه پیزو الکتریک در آن به گونه ایی که بتواند بیشترین ابعاد ممکن را داشته باشد و حداکثر فشار در هنگام نوشتن را دریافت کند)، انجام می شود. همچنین این خودکاربا ایجاد روشنایی در پایین بدنه خود، نور لازم برای خواندن و نوشتن بر روی کاغذ را تامین می کند.
 
 
 
وی در پایان افزود: از امکانات دیگر این قلم قابلیت نصب دوربین، میکروفون در آن می باشد. زیرا با این خودکار در هر زمان و مکانی می توان انرژی مورد نیاز این ابزارها را تامین کرد.
همچنین این اثر با شماره ۸۹۴۰۹ در تاریخ ۴/۵/۹۵ در “اداره ثبت اختراعات” کشور به ثبت رسیده و مشابه خارجی نیز ندارد.
 
 
۱
گفتنی است پس از اختراع ” آینه دندانپزشکی آبگریز و آنتی باکتریال” توسط محسن دهباشی عضو دیگر هیئت علمی گروه فیزیک دانشگاه زابل، این دومین اختراع ثبت شده اعضای هیئت علمی گروه فیزیک دانشگاه در کمتر از یک سال اخیر می باشد.

لینک کوتاه : https://gandomkhabar.ir/?p=37884
  • دیدگاه‌ها برای اختراع قلم با قابلیت تامین روشنایی جهت نوشتن در مکان های تاریک توسط عضو هیئت علمی دانشگاه زابل بسته هستند

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰

دیدگاهها بسته است.