پشت پرده جریان رسانه ای اسیدپاشی درختان

 • کد خبر : 37489
 • ۰۹ آبان ۱۳۹۵ - ۸:۵۷
پشت پرده جریان رسانه ای اسیدپاشی درختان

به گزارش گــنــدم خــبــر: یکی از سایت های محلی سیستان در مطلبی با عنوان افشاگری برای جذب مخاطب بیشتر صبح خود را آغاز نمود که در ادامه به استحضار شما همراهان گرامی می رسانیم.       کاغذ اخبار: سلام ، حاشیه سازی پایانی ندارد و هرازگاهی دیده می شود که رسانه های دولتی زمانی که […]

به گزارش گــنــدم خــبــر: یکی از سایت های محلی سیستان در مطلبی با عنوان افشاگری برای جذب مخاطب بیشتر صبح خود را آغاز نمود که در ادامه به استحضار شما همراهان گرامی می رسانیم.

 
 
 
کاغذ اخبار: سلام ، حاشیه سازی پایانی ندارد و هرازگاهی دیده می شود که رسانه های دولتی زمانی که توان نقد مسئولی را ندارند ، نقدهای دیگر رسانه های منطقه را زیرسوال برده و به سمت تخریب حرکت می کنند , امید است شاهد باشیم که وقتی مساله ای در منطقه رخ می دهد ، رسانه های عزیز , منتقد , مطالبه گر و شجاع دولت ، از نگاه خود به مساله نقدی داشته باشند و سعی نکنند دیگر رسانه ها و نویسندگان را همراه خود به بهشت ببرند.
 
 

منظور اینکه ، وقتی رای دادگاه زابل درخصوص پرونده اسیدپاشی درختان صادر شده است ، اگر رای را قبول دارید و منصفانه است , بنویسید که رای منصفانه بود و تشکر کنید از صدور این رای . . . . . به سواد ما هم کاری نداشته باشید ، بی شک مردم هوشیارند و بدون اینکه همکاران رسانه ای ما در نی زار و گندمـ خبر به زحمت بیفتند متوجه هستند که خدا باید پدر چه کسی را بیامرزد.

 

 

 به جهت روشن شدن موضوع و نتیجه گیری شما همراهان مطلب سایت وزیر نی زار که بعد در سایت وزین تر گندمـ خبر نیز منتشر شد ، جهت استحضار منتشر  میشود.

 

 

نی زار = گندمـ خبر : چندی است در فضای مجازی خبری را مدام تحلیل و بازنشر می شود که ما را بر آن داشت تا در این خصوص تحقیق و مطلبی جهت شفاف شدن اذهان عمومی به نگارش در آریم.

ماجرا از این قرار بود که دادگاهی در خصوص موضوعی خاص رای صادر کرده است، حال فارغ از اینکه موضوع چیست چند سوال پیش می آید!

چرا دوستان قبل از اینکه رای صادر شده قطعی شود به تکاپو افتادند که چرا این رای چنین است و چنان !!!؟؟؟

تاسف بار آنجاست که عزیزانی در برخی از رسانه ها با بی تجربگی، سواد رسانه ای رسانه های فعال منطقه را زیر سوال می برند و با عجله و بی دقتی اذهان عمومی را به سمتی که خود نیز نمی دانند کجاست سوق میدهند!

از دوست حقوقدانی که اتفاقا به قول دوستان از منابع آگاه نیز هست توضیحاتی در این باره خواستم و ایشان بیان داشت:  قانون برای احقاق حق مسیری را تعیین کرده است و در عین حال به قاضی در مرحله بدوی استقلال تام داده است و او میتواند با علم خود هر برداشتی از پرونده داشته باشد از طرفی به طرفین پرونده نیز حق اعتراض داده است و همچنین دادستان به عنوان مدعی العموم نیز می تواند اعتراض به رای کند ضمن اینکه پرونده از دادسرا با صدور کیفر خواست به دادگاه ارسال شده و حال که دادستانی مردمی بر مسند نشسته است قطعا اجازه تضییع حقوق عمومی را نخواهد و فرقی هم نمی کند که برخی از افراد چه نظری در خصوص رای صادره دارند و اساسا این رای را می پسندند یا به مزاج آنها خوش نمی آید ،

بی شک دادستان زمانی که حق عمومی موضوع بحث باشد بدون تعارف  برای برقراری این حق تلاش خواهد کرد و درصورتی که رای به ایشان نیز ابلاغ شود و احساس کنند حق مردم در رای لحاظ نشده است جهت ادامه رسیدگی در مرجع بالاتر یعنی تجدید نظر اعتراض خواهد کرد.

حال باید سوال کرد دلیل این برخوردهای احساسی چیست ؟

آیا رسانه های حرفه ای باید مسایل را همچون عامه مردم بنگرد یا خیر! باید با چشمانی باز تر و تحلیلی عمیق تر به مسائل بنگرد و گرفتار احساسات نشود!

به نظر می رسد با کمی سعه صدر و دقت رسانه های محلی ما می توانند از گزند آفتهای مختلفی که بعضا برخی رسانه ها بدان دچار می شوند مصون بماند و در عن حال پیگیر مطالبات و خواسته های مردم نیز باشد

لینک کوتاه : https://gandomkhabar.ir/?p=37489

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 2در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۲
 1. کاغذاخبار حرف درست رو زد

  نی زار چه کار داره

  واقعا رای دادگاه خراب بود ما ناراحت شدیم

  احسن بر یونس

 2. اخلاق رو راس میگه رعایت کنید یونس دهمرده۵ ساله کارمیکنه و نشون داده که نترس هست و حرف درست میزنه وقت خودتون رو تلف نکنید شما هم کارتون بد نیست اما ضعیف شدین ولی کار خودتون و اونارو به حاشیه نبرید

  قبلانم نظر دادم منتشر نشد
  اینم اگر منتشر نکردین حداقل خصوصی بخوشن برا خودت و برو باهم بشینید باهم کارکنید تاکار مردم را بیفته