حضور جمعی از اعضای کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس و جمعی از معاونین وزرا و دانشگاهها در سراوان

  • کد خبر : 37412
  • ۰۶ آبان ۱۳۹۵ - ۰:۵۷
حضور جمعی از اعضای کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس و جمعی از معاونین وزرا و دانشگاهها در سراوان

محمد باسط درازهی به همراه هیئت همراه امروز صبح وارد شهرستان مهرستان شدند و مورد استقبال فرماندار و مردم شریف مهرستان قرار گرفتند.     گــنــدم خــبـــر: اعضای هیئت همراه ابتدا بازدیدی از مرکز تحقیقات کشاورزی پسکوه داشتند و سپس به روستاهای حومه شهرستان مهرستان رفتند و از مدارس بافت قدیمی و فرسوده شهرستان بازدید […]

محمد باسط درازهی به همراه هیئت همراه امروز صبح وارد شهرستان مهرستان شدند و مورد استقبال فرماندار و مردم شریف مهرستان قرار گرفتند.

 

 

گــنــدم خــبـــر: اعضای هیئت همراه ابتدا بازدیدی از مرکز تحقیقات کشاورزی پسکوه داشتند و سپس به روستاهای حومه شهرستان مهرستان رفتند و از مدارس بافت قدیمی و فرسوده شهرستان بازدید کردند. همچنین از مجتمع خوابگاهی، دانشگاه سما و دبیرستانهای سطح شهر مهرستان دیدن کردند.

 

 

اعضای کمیسیون و هیئت همراه از مدرسه روستای رحمت آباد شهرستان سوران، خوابگاه فرسوده و قدیمی شهر سوران و سایت جدید دانشگاه پیام نور این شهرستان بازدید کردند.

 

 

در ادامه سفر معاونین وزرا و میهمانان پایتخت به شهرستان سراوان آمدند و از مدرسه مراد آباد با جمعیت بالای دانش آموزی و عدم وجود کلاس مناسب برای دانش آموزان که در چادر ها و خیمه ها در حال درس خواندن بودند بازدید صورت گرفت.

 

 

در این دیدارها که با مدیریت محمد باسط درازهی عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس در حال برگزاری بود. با تقسیم اعضای کمیسیون و معاونین وزرا و دانشگاهها به بازدید از مدارس مختلف حومه شهر سراوان، بازدید از دانشگاههای آزاد و پیام نور شهرستان سراوان و همچنین از سایت جدید مجتمع آموزش عالی سراوان و دانشگاه علمی کاربردی (فنی و حرفه ای) شهرستان سراوان توسط گروههای مختلف بعمل آمد.

 

 

جلسه شورای آموزش و پرورش در سالن اجتماعات فرمانداری سراوان برگزار گردید.

 

 

این جلسه که با حضور پرشور فرهنگیان و نخبگان علمی شهرستانهای سراوان، سیب و سوران و مهرستان برگزار شد، محمد باسط درازهی نماینده محترم شهرستانهای سراوان، سیب و سوران و مهرستان، آقای زرافشان معاون وزیر آموزش و پرورش، آقای ابراهیمی معاونت علوم، آقای حسینی معاونت دانشگاه آزاد کشور، دکتر میرزاده عضو هیئت رئیسه کمیسیون آموزش و تحقیقات و سخنگوی کمیسیون، دکتر احمدی عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات، آقای بزرگ نژاد و خبازی دبیران کمیسیون آموزش و تحقیقات، دکتر یوسفی از سازمان مدیریت برنامه و بودجه کشور، آقای عباسی از سازمان نوسازی و تجهیز مدارس کل کشور، دکتر بندانی ریاست دانشگاه سیستان و بلوچستان، فرمانداران شهرستانهای سراوان و مهرستان، دکتر زورقی معاونت آموزش متوسطه استان، دکتر حسین بر معاونت پژوهش و نیروی انسانی استان، مشاور استاندار، معاونت سیاسی استاندار، رؤسای دانشگاههای حوزه انتخابیه و رؤسای آموزش و پرورش حوزه انتخابیه حضور داشتند.

 

 

در این جلسه آقای نارویی و پارسایی فرمانداران سراوان و مهرستان، مولانا حقانی امام جمعه مسجد صدیق اکبر مشکلات آموزشی شهرستانها و منطقه را بیان کردند.

 

 

مهمترین آنها مشکلات سوء تغذیه برای دانش آموزان مدارس با توجه به درآمد خانواده ها و عدم تمکین مالی والدین، فاصله زیاد کلاسهای کپری منطقه تا کلاسهای هوشمند برخی از مدارس کشور، استفاده از نیروهای بومی منطقه جهت ماندگاری بهتر در منطقه، توزیع عادلانه فرصتهای شغلی و منابع مالی که مبنای عدالت انسانی و پیشرفت بشری هستند.

 

 

 

دکتر میرزاده عضو و سخنگوی آموزش و تحقیقات مجلس از مهمان نوازی و فرهنگ بالای مردم منطقه تقدیر و تشکر کردند و ابراز خوشحالی خود را از اینکه همه مسئولین و مدیران برای خدمت با هم همدل و متحد هستند و در این مسیر زحمت می کشند و اینکه هیچکس دنبال منافع شخصی خود نبوده اظهار رضایت و خوشحالی کردند.

 

 

ایشان همچنین بیان داشت: با توجه به دیدارهای میدانی که انجام گرفته بر این باورم که نباید نسخه سراوان در تهران پیچیده شود و باید متناسب با نیاز منطقه برنامه ریزی شود.

 

 

وی گفت: مجتمع آموزش عالی سراوان پتانسیل و زیر ساختهای لازم برای تبدیل شدن به دانشگاه ملی را دارد و حتما این موضوع را پیگیری خواهیم کرد.

 

 

 

دکتر میرزازاده تصریح کرد: باید نخبگان و صاحبان اندیشه در منطقه به دنبال این باشند که کدام طرح و موضوع باعث اشتغال و درآمد زدایی در شهرستانهای سراوان، سیب وسوران ومهرستان خواهد شد تا در مجلس توسط نمایندگان تصویب و یا رد شود.

 

 

دکتر زرافشان معاون وزیر آموزش و پرورش از آقای درازهی به علت بازدیدهای میدانی که انجام گرفته بود تقدیر و تشکر کردند و اظهار داشت: برای تجهیز مدارس از درآمد ۲درصدی گاز و وضع مالیات برای برخی دستگاهها استفاده میکنیم.

 

 

ایشان گفت: مدارس دوشیفته در کلاسهای اول و دوم بسیار زیاد هستند و این نیاز احساس می شود تا متناسب با رشد جمعیت، امکانات و تعلیم و تربیت فرزندان نیز فراهم شود.

 

 

وی همچنین اشاره ای به ۵۰۰۰ ردیف استخدامی در استان داشتند که علاوه بر سهمیه عادی ۵۰۰ سهمیه دیگر نیز به آن تعلق گرفت. و ۱۰۰۰ سهمیه دیگر جذب نیرو به استان اختصاص داده شده که در آینده نیروی انسانی استان تامین خواهد شد.

 

 

معاون وزیر آموزش و پرورش بیان داشتند: با توجه به محدودیت ها و محرومیت ها بیشترین آمار جذب نیروی خدماتی در استان سیستان و بلوچستان بوده که بیش از ۶۰۰۰ نفر می باشد. و در دولت یازدهم جذب نیرو از مناطق بومی در اولویت بوده و خرید خدمات ظرفیت های خوبی را برای استان ایجاد کرده است.

 

 

وی همچنین از اختصاص ردیف بودجه خاص برای نوسازی مدارس استان و اتمام طرحهای نیمه کاره مدارس استان خبر داد.

 

 

دکتر زرافشان از پیش بینی بودجه ۶۰۰ میلیارد تومانی برای استان گفتند و اظهار داشتند: با تامین آن بخش عظیمی از مشکلات مدارس و آموزش و پرورش استان مرتفع خواهد شد.

 

 

محمد باسط درازهی نماینده مردم شریف شهرستانهای سراوان، سیب وسوران و مهرستان از تمام هیئت همراه پایتخت و استان بخاطر سختیهای راه و روز کاری سخت تقدیر و تشکر کردند.

 

 

 

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس مهمترین برنامه ها در بحث آموزش و اولویت کاری خود را در مجلس بر این مبنا بیان داشتند:

 

۱.خرمای سراوان باید برند سازی شود و کارخانه فرآوری و مطالعات آن انجام شود.

۲.مجتمع آموزش عالی سراوان به دانشگاه ملی سراوان تبدیل شود.

۳.برای اعضای هیئت علمی دانشگاههای حوزه انتخابیه بومیان با نگاه ویژه دیده شوند تا از سهمیه مناطق استفاده و در محل خدمت خود ماندگار شوند.

۴.مجتمع فنی و حرفه ای سراوان به دانشگاه علمی کاربری سراوان تبدیل شود.

۵.فضاهای آموزشی بهبود و فاصله زیاد استان با استانهای دیگر برطرف شود.

۶.مرکز تحقیقات کشاورزی شهرستان سراوان فعال شود و بحث پژوهش و تحقیق در کشاورزی به روال سابق برگردد.

۷.ظرفیت بالای تولید گیاهان دارویی باید ویژه دیده شود.

۸.دانشکده سلامت، دبیرستان بهیاری و دبیرستان فرهنگیان، رشته های کارشناسی ارشد و پیراپزشکی در دانشگاههای سراوان راه اندازی و تدریس شوند.

 

 

آقای درازهی در پایان از مجمع خیرین شهرستان سراوان و اینکه دومین سفر کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس دوره دهم در حوزه انتخابیه سراوان، سیب و سوران و مهرستان بوده تقدیر و تشکر کردند.

 

 

در این سفر معاون محترم وزیر آموزش و پرورش لباس زیبای بلوچی بر تن داشتند و به همه هیئت همراه لباس بلوچی و سفال کلپورگان هدیه داده شد./روابط عمومی نماینده سراوان

لینک کوتاه : https://gandomkhabar.ir/?p=37412
  • دیدگاه‌ها برای حضور جمعی از اعضای کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس و جمعی از معاونین وزرا و دانشگاهها در سراوان بسته هستند

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰

دیدگاهها بسته است.