بی توجهی مدیران آموزش و پرورش به دانش آموزان در شهر زابل حادثه ساز شد+ سند

 • کد خبر : 37328
 • ۰۴ آبان ۱۳۹۵ - ۹:۵۸
بی توجهی مدیران آموزش و پرورش به دانش آموزان در شهر زابل حادثه ساز شد+ سند

این روزها تغییرات در کابینه دولت تدبیر و امید برای رضایت مندی مردم استارت خورده است و سه نفر از وزراء ضعیف رئیس جمهور حذف شدند و قرار است سه نفر دیگر بر مسند وزارت بنشینند.     به گزارش گــنــدم خــبــر: این در حالی است که سو مدیریت علاوه بر وزارت خانه ها راهی ادارات […]

این روزها تغییرات در کابینه دولت تدبیر و امید برای رضایت مندی مردم استارت خورده است و سه نفر از وزراء ضعیف رئیس جمهور حذف شدند و قرار است سه نفر دیگر بر مسند وزارت بنشینند.

 

 

به گزارش گــنــدم خــبــر: این در حالی است که سو مدیریت علاوه بر وزارت خانه ها راهی ادارات کل و شهرستان ها نیز شده است.

 

 

آموزش و پرورش و اتفاقات عجیب و غریب در حوزه وزارت خانه آن باعث شد تا بی تدبیری وزیر را در ادارات کل استان ها و شهرستانها شاهد باشیم.

 

 

سیستان و بلوچستان که همیشه بار محرومیت را بر دوش می کشد از این قاعده مستثنی نبود بطوری که پس از انتصاب مدیر کل پر حاشیه بر مسند اداره کل آموزش و پرورش درگیری های جناهی برای تصدی میز ریاست در شهرستان های مختلف استان بخصوص زابل اوج گرفت و سبب شد در مجموعه یکی از مهمترین ادارات کل استان افراد کم تجربه و گاها بی تجربه سکان آموزش را در دست بگیرند که این امر متاسفانه جای سوال و نگرانی بسیار را از ابتدا داشته و دارد.

 

 

نمایندگان مجلس نهم مدتها به این بی تدبیر ها برخورد و تذکر کتبی و شفاهی دادند اما تنها شخصی که گوشش شنوا نشد وزیر سابق دولت تدبیر و امید بود و مهمترین بخش آموزش استان بر مدار بی تدبیری روزگار را سپری کرد.

 

 

از عدم پرداخت حقوق سرباز معلم ها و تنبیه بدنی در شهر بمپور تا ریزش سقف در یکی از مدارس زابل و تنبه بدنی دانش آموزان چیزی نگذشته است تا اتفاقات تلخ کوچک و بزرگ دیگری از سو مدیریت ها در حوزه مدیر کل محترم را شاهد باشیم.

 

 

مقصد بعدی اتفاقات سیستان و شهر زابل می باشد و این بار نوبت به مدیر کم تجربه زابل رسید که پس از عزل مدیر قبلی آن هم با دعواهای جناهی به آرزوی خود رسید.

 

 

گویا جناب مدیر هیچ حواسش به حوزه کاریش نیست و چه کُند یک پایش جلسات شورای شهر یک پایش جلسات فرمانداری و دست هایش هم دو دستی به میز ریاست چسبیده و مشغول مردم داری و گرفتار هست و با این مشغله وقت نظارت و رسیدگی به امور آموزشی را ندارد.

 

 

در پی چندین گلایه و درد دل مردمی ناچار به نوشتن تذکری شدیم و در انتظار شکایت جناب مدیر می مانیم!

 

جناب مدیر آموزش و پرورش:

 

_ آیا باخبر هستید در مدارس دولتی و یا خاص شهر چه می گذرد؟

 

 

_ آیا مطلع هستید برخی مدارس خاص تان مدیرانش بازنشسته شده اند اما هنوز بدون مدیر اداره می شوند؟

 

 

_ آیا از دختر بچه ای که به علت عدم دقت مدیران مدرسه آسیب جدی را تحمل کرده اطلاع دارید؟

 

 

البته این مورد را به زیبایی به یاد و اطلاع دارید که “یک مدیر که مدرسه را مدیریت می کند و شما هم با صراحت تمام بر خوب زدن مدیر تاکید دارید.”

 

 

_ آیا مطلع هستید که در هفته گذشته آب سرد کن یک مدرسه دولتی چندین مرتبه باعث برق گرفتی دانش آموزان شده؟

 

 

_ آیا بررسی و تحقیق کرده اید و اطلاع دارید که دبیرانتان همچنان تنبیه بدنی را سرلوحه کار خویش دارند؟

 

جناب مدیرکل محترم آموزش و پرورش:

فکر و چاره ای برای آموزش و پرورش شهرستان زابل بیاندیشید نگذارید سهم دانش آموزان از دولت بی تدبیری باشد و همانطور که سیاست ضمیمه کارتان هست کمی سیاست را برای آینده سازان ایران اسلامی در استان هزینه کنید.

 

 

جناب استاندار سخن پایانی و کلام آخر را با شما خواهیم گفت:

نمی دانیم از کمکاری مدیران خود در مرکز استان باخبرید یا نه و یقین داریم اخبار را از رسانه های محلی و کشوری هرروز مورد بررسی قرار می دهید و موارد را در دفتر انضباط مدیران یادداشت می نمایید و بعد از گذشت سه سال از عمر دولت تدبیر و امید همانطور که رئیس جمهور خانه تکانی کرد و وزیران ضعیف را حذف نمود شما هم دست به قلم شوید و شروع به تکاندن خانه مدیران خود کنید.

 

 

فکر نمی کنید وقت آن رسیده باشد مدیران قوی تری جایگزین شود تا تحولات بهتری را شاهد باشیم؟

 

 

جناب استاندار در تنبیه بدنی دانش آموز بمپوری قاطعیت را دیدیم و حال احساس می کنیم زمان برای تکرار تاریخ در فاصله اندک بعد از نشان دادن قاطعیت شما فرا رسیده است و با آدرسی که اکنون در دست دارید فکر چاره ای مد نظر خویش قرار دهید تا بیش از این دانش آموزان و والدین آن شاهد زخم و آسیب کودکان خود نباشند.

 

 

در پایان درد نامه یکی از شهروندان را منتشر خواهیم نمود و امیدواریم جناب مدیر کل و مدیر محترم اشتباهات خود را بپذیرند و یا نظارت خود را زیاد کنند و یا اگر توانش را ندارند راه را برای نیروهای قوی باز کنند.

 

 

با سلام خدمت شما دوستان و حامیان مردم رنج کشیده سیستان.

بنده عالی مقدم هستم از سوم مهر تا این لحظه برای فرزندم داخل مدرسه اتفاقی رخ داده که به عرض شما می رسانم؛

روز اول مدرسه بدون اطلاع رسانی به مدرسه مراجعه نمودم که مشاهده نمودم فرزندم داخل حیاط مدرسه با لباس خاکی و پای فرزندم از قسمت ساق پا آسیب جدی دیده که به رسم ما سیستانیها گذشت نمودیم ولی دو روز بعد هنگامی که فرزندم را ساعت هفت صبح تحویل مدرسه دادم در ساعت یازده نیم تحویل گرفتم متوجه شدم که صورت فرزندم آسیب جدی دیده به طوری که سه بخیه خورده و دندان جلو فرزندم شکسته.

وقتی که به مدرسه مراجعه نمودم متوجه شدم که مدیر مدرسه و به دلیل رسیدگی به سه مدرسه غیرانتفاعی وسهلنگاری در امورات مدارس و مشغله کاری و عدم استفاده از مدیر در هنگام زنگ تفریح این اتفاق برای فرزندم افتاده و بعد مراجعه ایشان عرض نمودند از این اتفافها زیاد می افتد.

ولا این همه هزینه می گیرند اخرش هم اینه در ضمن بعد این اتفاقات اقای بزی در جواب نامه دادگاه نوشتند بهترین مدرسه در سطح شهرستان زابل هستند.

img_20161025_093426

 

برای ارتباط با ما ارسال درد دل های مردمی اینجا کلیک کنید.

لینک کوتاه : https://gandomkhabar.ir/?p=37328

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 12در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۱۲
 1. با سلام.ازنحوه نوشتن.متن مشخص است که تماما از روی غرض ورزی وسادگی.میباشد

 2. اتفاقا مدیراموزش وپرورش زابل بسیارانسانی متواضع وکوشا میباسد درموردنامه ولی دانش اموز خودم درجریان هستم که دربیرون ازمدرسه این اتفاق افتاده شاید این اقاکاری غیرقانونی از مدیرمیخواسته که انجام نشده تماما ازروی عقده است هیچکس باورنکنه

 3. باسلام ، دوست عزیزی که میفرمایید غرض ورزی بوده ، لطف نمایید و به این موضوع دقت کنید ، چگونه رییس یک اداره به خود اجازه میدهد که جهت انتصاب فرد سفارش شده ای برای رسیدن به مسند معاونت دبستان ، به مدیر مدرسه زنگ بزند و باوجود نارضایتی مدیر مدرسه ، مدیر را وادار نماید تا شخص مذکور وسفارش شده را پیشنهاد نماید درصورتی که این فرد حتی سواد کافی برای تکمیل نمودن فرم نظر سنجی را ندارد و در نهایت باید گفت سواد ندارد ولی پارتی دارد!!!

 4. الاسلام . ضمن گلایه از تمامی نشریات سایتها و جمله های خبری شهرستان و استان که چشم خود را بر روی ضعف های بیار بزرگ آقای بزی بسته اند به عرض می رساند که ایشان از ضعیف ترین مدیران تاریخ آموزش و پرورش زابل میباشند که با کودتا بر علیه آقای کیانی به قول شما به آرزوی دیرینه ی خود یعنی جاه طلبی رسیده اند و مرسی مدیریت یکی از مهمترین و حساس ترین ادارات استان را به دست گرفته اند که واقعا در حد ایشان نیست.دوران ایشان سراسر نزول شاخصها بوده . از جمله عزل توانمند ترین نیروهای و انتصاب نیروهای ضعیف به جای آنان فقط به خاطر اینکه ضعف خود ایشان معلوم نشود. کاهش شدید کیفیت آموزشی . خصومت و کینه توزی از خصوصیات بارز ایشان است. دروغ و نفاق بین پرسنل. نبودن ایشان در محل کار و گرفتار بودن با جناب فرماندار . امام جمعه . سایر اطرافیان نمایندگان فقط برای حفظ پست.

 5. همشهری عزیز. شنا در جریان همه چیز هستید. در مورد نظر پزشکی قانونی چطور ؟ قدری تامل بفرمایید تا جهت گیری شما این چنین عیان نباشد

 6. متن هر چه باشد با سند و مدرک هست. ایشان با مدرک صحبت کرده ، معمولا اگر کسی بخواهد غرض ورزی کند بدون مدرک صحبت می کند

 7. جناب آقای نخعی مدیر کل استان حضرتعالی به عنوان فردی که در راس امورات آموزشی پرورشی و کاری استان قرار گرفته اید لطفا توضیحات لازم در خصوص عملکرد آقای بزی را باید به مردم بدهید چرا کاهش شدید قبولی در رشته های مهم رکنکور داشته ایم چرا نزول کیفیت آموزشی داشته ایم چرا آقای بزی بیشتر به جای اینکه به مسایل آموزشی و پرورشی برسند با شورا گرفتارند مگر قانون نیست که فرد نباید دوشغله باشد پس ایشان چرا تاکنون دوشغله اند چرا ایشان همیشه از اینکه شما به ایشان اختیارات تان و خاصی داده اید سخن میگویند . چرا ایشان برنامه ریزی لازم و درایت برای انجام امور ندارد و علت اینکه بیشتر در بیرون از اداره هست همین ترس از عدم توانایی در پاسخگویی به مردم است و چرا و چرا و چرا ؟؟؟؟؟؟

 8. با سلام .دوستان نامه پزشکی قانونی رو ملاحضه نمایید .در ضمن این اتفاق برای فرزند خود شما رخ میداد چه میکردین .اتفاق داخل مدرسه روی داده و در باز جویی پاسکاه اقرار شده .و در کل سایت گندم خبر و دوستان مشخصه که به دنبال این هستند که حداقل از این حادثه ها دیگر رخ ندهد ممنون از حامیان مردم مظلوم سیستان

 9. سلام
  دوستان نظر دادن برای ما کار بسیار ساده ای شده است انگشت اتهام به هر ک س نمی خواهم از کسی دفاع کنم اما انصاف و مروت طلب مى کند که در موردی اگر اطلاع کافی نداریم رای صادرنکنیم آیا اتفاق برای فرزندمان فقط در مدرسه می افتد؟ آیا به عنوان یک صاحب نظر رفتیم تحقیق کنیم ببینیم مسئله مدرسه چه بوده بعد حکم صادر کنیم!!رونوشت یک نامه آیا می شود قضاوت کرد تمام این اتفاقات در مدرسه رخ داده ؟؟ بله فرزند من هم اگر مى بود و چنین اتفاقی می افتاد جای ناراحتی داشت.

 10. سلام ….علاوه براینها فحاشی معلمین به دانش اموزان نیز هست

 11. باسلام ، لطفا از دوستانی که زیاد سنگ مدیریت را برسینه میزنند سوال کنید چرا دانش آموزای یکی از مدارس خاص باتوجه به اینکه واژه ی تیزهوش و نخبه رو به دنبال داره هرروز باید به مدیرشون گوشزدکنن که ما از تدریس فلان دبیر هیچی نمیفهمیم و خواهش کنن که به فکر باشین ، ولی مدیر که بی خیال هست به کنار ، دبیر مربوطه دانش آموزارو تهدید میکنه و میگه اگه عصبانی بشم نمره بیستتونو ۰ میکنم !!!! چرا آقای مدیریت پیگیر این مهم نمیشه بااینکه بصورت کتبی هم بهش اعلام شده .

 12. آقای مدیر ا.پ زابل با همکاری نماینده قبلی بر روی کار امد
  نقاط قوت این مدیر۱- در هیچ جلسه ای توان صحبت و بیان اندشه در مورد ا .پ را نداشته و برای غنای جلسه فقط از شورا وشهرداری صحبت می کند
  ۲-مدیران ضعیف و نالایق و فقط از چند طایفه به خاطر اغراض سیاسی بر روی کار اورده که الفبای مدیریت را نمی دانند
  ۳-در یکی از جلسات مهم در اداره (مدیران و سرگروههای اموزشی متوسطه) ایشان چون حرفی برای گفتن نداشتند دو بخشنامه پیش پا افتاده (مانند طرح سرشماری نفوس و مسکن)را از رو خواندند
  ۴-کارکنان اداری منتصب ایشان لیاقت برای سکانشان را ندارند
  ۵-سیاست انقباضی ایشان در تعدیل نیرو مانند تدریس اجباری مدیران و معاونان بعضا تا ۲۰ ساعت در هفته اثاری مبارکی دارد مانند
  الف)مدیریت مدارس ضعیف و بی انگیزه شوند
  ب) مدیران به جای مدیریت معلمی کنند
  ج)در ازمون های استخدامی ا.پ سهمیه برای زابل در هر رشته نصف و ثلث نفر در نظر گرفته شود و حق جوانان با غیرت این مرز و بوم از بین برود