سرنوشت منطقه آزاد سیستان اسیر بگو مگو های بین دولت و نمایندگان!!!

  • کد خبر : 37278
  • ۰۳ آبان ۱۳۹۵ - ۲:۰۱
سرنوشت منطقه آزاد سیستان اسیر بگو مگو های بین دولت و نمایندگان!!!

گــنــدم خــبـــر: رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس مدتی قبل اعلام کرد که نمایندگان برای بررسی جزییات لایحه مناطق آزاد کشور مدت یک ماه است که منتظر نقشه های مصوب هیات وزیران می باشند.     در همین راستا استاندار سیستان و بلوچستان با بگو مگو با نمایندگان مجلس تلاش دارد راه نفوذی برای نپذیرفتن حقیقت بیابد […]

گــنــدم خــبـــر: رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس مدتی قبل اعلام کرد که نمایندگان برای بررسی جزییات لایحه مناطق آزاد کشور مدت یک ماه است که منتظر نقشه های مصوب هیات وزیران می باشند.

 

 

در همین راستا استاندار سیستان و بلوچستان با بگو مگو با نمایندگان مجلس تلاش دارد راه نفوذی برای نپذیرفتن حقیقت بیابد و در تازه ترین واکنش های دولتمردان در استان شاهد آنیم که فرماندار ویژه شهرستان زابل نیز با ورود به مسئله همراه با استاندار تلاش می کنند تا دولت را از کم کاری ها تبرئه کنند.

 

فرماندار زابل در صفحه فیس بوک خود نوشت:

 

مدتی است مباحثی در مورد عدم تهیه نقشه یا نقشه های منطقه آزاد تجاری سیستان از سوی بعضی افراد مطرح می گردد که یا از سر بی اطلاعی است و یا از موضع تخریب دولت مطرح می گردد.

 

 

لازم بذکر است بعد از سفر آقای دکتر روحانی و مطرح شدن ایجاد منطقه آزاد در سیستان با پیگیری های جدی و مستمری که از سوی استاندار محترم انجام گرفت نامه تهیه طرح و نقشه جغرافیایی آن از سوی مقامات مسوول بعنوان استاندار محترم در آبان ۹۳ ابلاغ و با تاکید ایشان بی درنگ بازدیدهای میدانی با حضور مقامات موثر شورای عالی مناطق آزاد کشور و سپس تهیه نقشه های منطبق بر مشخصات مورد درخواست شورا توسط فرمانداری ویژه زابل تهیه و از سوی استانداری س و ب به همراه دفاعیات متعدد مسوولین استان بخصوص مقام عالی استان در جلسات مختلف انجام و ارسال گردید.

 

 

اصولا بر اساس قوانین شورای مناطق آزاد کشور اگر منطقه آزادی که پیشنهاد می گردد دارای مشخصات و نقشه و آن هم ، نقشه ای که ممهور به مهر دولت نباشد قابل طرح و دفاع و تصویب نیست و نخواهد بود.

 

 

لذا چگونه ممکن است منطقه آزادی که کلیات آن از سوی اولا شورای عالی مناطق آزاد کشور و سپس هیات دولت و بعد کمیسیون اقتصادی مجلس آن هم بعد از پیگیری های مستمر و مداوم تایید گردد فاقد نقشه باشد؟!!!

 

 

لذا شایسته است آقایان با قدری تامل و با بررسی بیشتر و لاجرم بدور از هر گونه بداخلاقی های جاری اظهار نظر نمایند.

 

 

 

خراب کردن آخرت خود بخاطر دنیای دیگران بدترین نوع تجارت است.

لینک کوتاه : https://gandomkhabar.ir/?p=37278
  • دیدگاه‌ها برای سرنوشت منطقه آزاد سیستان اسیر بگو مگو های بین دولت و نمایندگان!!! بسته هستند

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰

دیدگاهها بسته است.