همانطور که لوله آب زابل به زاهدان را بزرگتر از حد نیاز فعلی زاهدان گرفتید لوله گاز سیستان را حداقل قطر آن همان ۳۶ اینچ مد نظر قرار دهید

  • کد خبر : 37217
  • ۳۰ مهر ۱۳۹۵ - ۱۶:۱۸
همانطور که لوله آب زابل به زاهدان را بزرگتر از حد نیاز فعلی زاهدان گرفتید لوله گاز سیستان را حداقل قطر آن همان ۳۶ اینچ مد نظر قرار دهید

گــنــدم خــبـــر: نماز جمعه این هفته هر علی اکبر به امامت حضرت حجت الاسلام اشرفیان، امام جمعه معزز شهر علی اکبر برگزار شد.   خطبه اول؛ حجت الاسلام اشرفیان گفت: بحث ما درهفته گذشته راجع به علل بوجود آمدن حادثه کربلا بود.تاریخ تکرار شدنی هست باید برای ما درس عبرت باشد باید از گذشتگان وحوادث […]

گــنــدم خــبـــر: نماز جمعه این هفته هر علی اکبر به امامت حضرت حجت الاسلام اشرفیان، امام جمعه معزز شهر علی اکبر برگزار شد.

 

خطبه اول؛

حجت الاسلام اشرفیان گفت: بحث ما درهفته گذشته راجع به علل بوجود آمدن حادثه کربلا بود.تاریخ تکرار شدنی هست باید برای ما درس عبرت باشد باید از گذشتگان وحوادث گذشته درس بگیریم علتی که هفته گذشته عرض کردیم نفاق ودرویی بود.

 

 

وی گفت: منافقینی که توانستند بین مسلمین نفوذ کنند و اسلام تقلبی را به خورد آنها بدهند. اما دلیل و عامل دوم که امام حسین(ع)درنامه ها و کلامش به آن اشاره می کند، مسئله پیروی از شیطان و خواسته های نفسانی هست می فرماید:استحوذعلیهم الشیطان:شمامردم پیروشیطان شدید که از عمرسعد و ابن زیاد حمایت کردید.

 

 

وی افزود: چراشیطان دشمن درجه یک انسان هست؟و خداوند بارها در قرآن هشدار می دهد در مورد شیطان، پیامبراسلام(ص)فرمود:المومن بین خمس الشدائد: هر مومنی ۵ دشمن دارد:
۱_ آدم حسود که نسبت به انسان حسادت می کند یا چشم زخم می زند.و مدام درصدد تخریب انسان در جامعه هست.

۲_ منافقی که نسبت به مومن بغض و کینه دارد.ولی منافق دورو اگر چه اظهار محبت می کند اما در دشمنی اگر دستش برسد چیزی کم نمی گذارد.

۳_ کافری که با انسان سرجنگ دارد مثل اسرائیل/آمریکا/انگلیس

۴_ نفس انسان خواهشها و شهوتهای انسان که اگر نتواند کنترل کند. انسان را خدا ذلیل می کند

۵_ شیطانی که قسم خورده که همه بندگان را اغوا کند.

 

 

وی گفت: اما شیطان با کسی که جزء بدنش با قرآن و روضه امام حسین(ع) رشد کرده کاری ندارد. اما خداوند در مورد شیطان هشدارمی دهد(لاتتبعواخطوات الشیطان)گام های شیطان:
۱_ ایجاد اختلاف می کند. یکی از حربه ها و ابزارهای شیطان این هست که آهسته آهسته وارد می شود کینه و اختلاف می اندازد.

۲_ دومین گام شیطان زینت دادن گناه هست.یعنی طوری گناه را برای شما توجیه می کند و کوچک می شمارد و زینت می دهد که اصلا آن گناه را گناه نمیدانید. با خودش میگه همه دروغ میگن منم یک دروغ گفتم یک بار هم ما رشوه گرفتیم ربا خوردیم.

۳_ سومین گام شیطان:فرصت سوزی(تسویف)هست. یعنی از دست دادن وقت یعنی امروز و فردا کردن.اینکه انسان کار خیر را و توبه کردن را به زمان بعد موکول کند این هم توطئه شیطان هست. پیامبر(ص)فرمود: نگذار فرصت هایت از بین برود فردا نه یک ساعت دیگر هم دیراست.

 

 

وی گفت؛ حادثه کربلا نشان داد ساعتها و لحظه ها در سرنوشت انسان موثر هست.عزیزان از فرصت ها و لحظات عمر مان درست استفاده کنیم با کینه و دشمنی عمرمان را هدر ندهیم از گامهای شیطان و ابزار شیطان بر حذر باشیم. فریب نیرنگ و خطوات شیطان را نخوریم.

 

 

خطبه دوم؛

خطیب نماز جمعه شهر علی اکبر گفت: در هفته گذشته مقام معظم رهبری سیاستهای کلی انتخابات را به قوای سه گانه نظام و مجمع تشخیص مصلحت نظام ابلاغ فرمودند. که بر چند نکته تاکید فرمودند: ارتقاءسلامت منتخبین و عدالت محوری افزایش آگاهی و رای دهی آگاهانه مردم. قانونگرایی و پرهیزازبی نظمی شفاف سازی منابع مالی نظام جمهوری اسلامی ایران اسلامی به عنوان مهمترین الگوی دموکراسی تلاش می کند همه ساله زیباترین حضور و زیباترین انتخابات را در کنار اخلاق انتخاباتی برای جهانیان به نمایش بگذارد. و کسی هم حق تخریب و توهین به دیگران را ندارد.اما مقایسه کنید با آمریکا که خود را نماد دموکراسی در جهان میداند.

 

 

وی افزود: انتخاباتی که به صحنه طنز و کمدی تبدیل شده است انتخاباتی که فقط روسای قوای مجریه و مقننه را تعیین نمی کند بلکه جریان سیاسی پیروز در انتخابات از شانس انتخاب کرسی دیوان عالی فدرال تقسیم شده آمریکا برخوردار خواهد بود.

 

 

وی افزود: مردم آمریکا مجبورند بین بد و بدتر یک گزینه را انتخاب کنند.و این دو نامزد آمریکا در کمال وقاحت به همدیگر فحش می دهند اتهامات عرضی بیان می کنند و اخلاق بین آنهاهیچ معنایی ندارد.

 

 

وی در ادامه گفت: هر دوی آنها خشونت طلب و به دنبال دشمنی و جنگ با ایران هستند مثل آنچه خانم کلینتون ازحمایت مستقیم فتنه گران وتاسیس داعش برای نابودی جمهوری اسلامی ایران در زمان تصدی قدرت در آمریکا بیان داشت.

 

 

امام جمعه معزز شهر علی اکبر گفت: سالروزاعتراض و افشاگری امام خمینی(ره)علیه پذیرش قانون کاپیتولاسیون در سال۱۳۴۳ هدف از اجرای این قانون درایران تسلط آمریکائیها و بیگانگان بر این کشور بود که رژیم فاسد پهلوی این قانون تصویب شد و سعی کردند بی سر و صدا این کارها را انجام بدهند، که اگر هوشیاری و بیداری امام (ره) و فریادهای بلندبنیان گذار انقلاب نبود امروز باید ایران عزیز ما سرنوشت فلسطین اشغالی را تجربه میکرد.

 

 

وی گفت: امروز هم اگر هدایت گری و دور اندیشی و فریادهای بلند دیده بان این انقلاب مقام عظمای ولایت حضرت آیت الله امام خامنه ای نبود آمریکا صدها کاپیتولاسیون دیگر را به این ملت تحمیل کرده بود.منتهی دشمن هوشیاراست کاپیتولاسیونهای جدید را با برندهای جدیدی در قالبFATFو برجام و ورود به قراردادهای نفتی و واردات کالا به این ملت تحمیل می کند و سعی می کند از افراد دو تابعیتی در دستگاههای حساس برای پروژه نفوذ خود استفاده کند.

 

 

وی در ادامه گفت: اما بعضی به راحتی تمام بدعهدی ها و خیانتهای غرب را فراموش کردند و به فرمایش مقام معظم رهبری از تکرار کلمه دشمن ناراحت میشوند.که چرا به اینها می گویید دشمن؟

 

 

وی افزود: آمریکا و هم پیمانانش را همه دنیا کدخدای عالم میدانند. ملت ایران با همه کشورها در ارتباط است اما ساده نیست تحت ظلم و فریب هیچ کشوری بویژه کشوری که یک بار هم خوش عهدی از او ندیده و جز قتل و غارت و جنایت از او چیزی سراغ دارد نمی رود.

 

 

خطیب جمعه شهر علی اکبر گفت: این روزها خبرهای خوشی از موصل عراق می رسد. با اتحاد بین شیعه و سنی و حضور نیروهای بسیج مردمی الحشدالشعبی عملیات آزاد سازی موصل که بزرگترین شهرعراق بعد از بغداد هست شروع شده و مهمترین مرکز استراتژیک برای نابودی داعش هست. امامهمترین چالش این میدان دخالتهای آمریکا و ترکیه و احساس ترس و وحشت است که از این اتحاد مردمی و از حضور بسیج مردمی می کنند. که این حضور و موفقیت را موفقیت جمهوری اسلامی ایران می دانند. لذا باید دولت عراق تمرکز بیشتری بر تحرکات و دخالتهای آنان داشته باشد.

 

 

مسئله آخر: مدیرعامل محترم شرکت ملی گاز هفته گذشته در بازدید از پروژه انتقال گاز به زاهدان اشاره داشتند.که ان شاءالله تا بهار زاهدان هم از نعمت گاز برخوردار خواهد شد. و بعد از آن نوبت خط زابل و سایر شهرها میرسد.

 

 

وی گفت: قرار بود لوله گاز تا زاهدان ۵۶ اینچ باشدکه به۳۶ اینچ کاهش یافت. و الان لوله ای که از زاهدان قرار است به طرف زابل بیاید ۱۵ اینچ قرار است بشود و این شاید در شرایط فعلی منطقه سیستان را جواب دهد.اما قطعا توسعه آینده منطقه را جوابگو نیست. حداقل قطر آن همان ۳۶ اینچ باشدچرا که کمتر از این به نفع منطقه نیست.

 

 

وی گفت: در آینده کارخانه تاسیس می شود پتروشیمی بیاید/منطقه آزاد بشود همه اینها را باید جوابگو باشد.تا بعدها هزینه دوباره ای برای نظام تحمیل نشود.حالا که دارید این آخرین استان بی گاز کشور را گازدار می کنید انتظار میرود با دور اندیشی و با نگاه توسعه محوری برای منطقه طوری برنامه ریزی شود که دوباره کاری نشود هر چه قطر لوله گاز بیشتر باشد اهرم قدرتی است در برابر کشورهای همسایه و این انتظار قطعا به صلاح توسعه استان و منطقه خواهد بود. همانطورکه لوله آب زابل به زاهدان را بزرگتر از حد نیاز فعلی زاهدان گرفتید برای اینکه جمعیت آینده زاهدان را مد نظر گرفتید. در اینجا هم باید همان تدبیر و آینده نگری اعمال شود.

لینک کوتاه : https://gandomkhabar.ir/?p=37217

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 1در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۱
  1. چوب عدم آینده نگری و مقطعی عمل کردن مسولین ذی ربط رو مردم می خورند..شما رو به خدا نفع مردم رو در نظر بگیرید نه عدم النفع خودتون رو.