مسئولین ما باید الگو باشند و اول ساده زیستی و ایثار را از خود شروع کنند

  • کد خبر : 37208
  • ۳۰ مهر ۱۳۹۵ - ۱۴:۳۵
مسئولین ما باید الگو باشند و اول ساده زیستی و ایثار را از خود شروع کنند

گــنــدم خــبـــر: نمازجمعه شهرستان چابهار مورخه ۳۰ مهر ۹۵ جمعه به امامت حجت الاسلام و المسلمین حاج آقای موسوی برگزار شد.     امام جمعه شهرستان چابهار حاج آقای موسوی در ابتدا همه را به تقوای الهی و ترک محرمات و انجام واجبات توصیه نمود.     وی با توجه به خطبه ۱۹۳ نهج البلاغه […]

گــنــدم خــبـــر: نمازجمعه شهرستان چابهار مورخه ۳۰ مهر ۹۵ جمعه به امامت حجت الاسلام و المسلمین حاج آقای موسوی برگزار شد.

 

 

امام جمعه شهرستان چابهار حاج آقای موسوی در ابتدا همه را به تقوای الهی و ترک محرمات و انجام واجبات توصیه نمود.

 

 

وی با توجه به خطبه ۱۹۳ نهج البلاغه گفت: صفت شصتم یکی از ویژگی های انسان با تقوی را مبارزه با نفس عماره بالسوء معرفی می کند، در مقام بررسی این ویژگی باید دید راه های جهاد و مبارزه با نفس نیاز به چه اموری دارد، که اگر انسان بدان ملتزم بشود در این جهان پیروز می شود.

 

 

خطیب نماز جمعه شهرستان چابهار گفت: همیشه خواسته های نفس انسان را سوق به بدی و ظلم و خود برتر بینی می کند و می بایست همیشه به مبارزه با نفس مشغول بود، اما عقل و دین دستور به نیکی کردن می دهد.

 

 

وی افزود: قرآن کریم می فرماید؛(قد افلح من زکیها و قد خاب من دسیها) سوره و الشمس ۹و۱۰ خداوند متعال می فرماید رستگار شد کسی که نفسش را تذکیه کرد، اما متضرر شد که کسی که نفس را آلوده کند.

 

 

وی در ادامه گفت: انسان ها وقت از دنیا می روند می گویند: رَبِّ ارْجِعُونِ لَعَلِّی أَعْمَلُ صالِحاً فِیما تَرَکْتُ؛ همه می گویند، چه کسی که عمل صالح انجام داده که نتایخ خوبش را می بینید و می خواهد برگردد و عمل صالح بیشتری انجام دهد و چه کسی که زیان دیده در مقام جبران فرصت دوباره می خواهد.

 

 

حاج آقا موسوی گفت: انسان همواره باید از خود و نفسش مراقبت کند بوسیله عقل همانطور که خداوند متعال همیشه مراقب ماست به استناد آیه اول سوره نساء (إِنَّ اللَّهَ کَانَ عَلَیْکُمْ رَقِیبًا) یا به فرموده امام راحل عالم محضر خداست، در محضر خدا معصیت خدا نکنید.

 

 

امام جمعه معزز شهرستان چابهار در خطبه دوم گفت: در این خطبه نیز همگان را توصیه به رعایت تقوی الهی نموده و از ارتکاب معاصی و منکرات نهی کردند.

 

 

در ادامه نیز به مناسبت های پیش رو پرداختند که از جمله آن : جمعه ۱۹ محرم روز خروج خاندان و طهارت از زندان کوفه و انتقال به سمت شام … که در این ایام به اقسام مختلف تحت شکنجه های روحی و جسمی فراوان بودند.

 

 

وی به مناسبت بعدی اشاره کرد و گفت: یک آبان سالروز شهادت آقا مصطفی در نجف است که به اقرار هم درسهای این بزگوار، آقا مصطفی یک مجتهد مسلم بود و امام با تقدیم این شهید گرانقدر و مجتهد نشان داد که در راه انقلاب و آرمان اسلام ناب از شکنجه و تبعید و حتی جان فرزندش هم دریغ ندارد و این خود یک درس بود برای عالم…

 

 

وی افزود: مسئولین ما باید الگو باشند و اول ساده زیستی و ایثار را از خود شروع کنند. نه اینکه مردم را توصیه به این امور کنند ولی خود به آن پایبند نباشند یا متاسفانه هر از چند گاهی خبر دستگیری فلان مسئول به علت اختلاس را بشنویم.

 

 

وی گفت: سالروز تاسیس سازمان ملل را هم در پیش داریم که بهتر است بگوییم سازمان دول استکباری حمایت از ظلم به مستضعفین.

 

 

وی در ادامه گفت: از مناسبت های پیش رو ۴ آبان سالروز اعتراض امام به قانون کاپیتولاسیون است که واقعا یک ننگ و استبداد حکام جور بود قرآن کریم به ما دستور می دهد که( فَلا تُطِعِ الکافِرینَ وَجاهِدهُم بِهِ جِهادًا کَبیرًا) که فریاد مقام معظم رهبری هم اینست که برخیزید جهاد کبیر کنید و اطاعت کفار نکنید و به آنها دل نبندید و اعتماد نکنید . که ادامه همان منطق حسین بن علی که هیهات من الذله می باشد.

 

 

خطیب جمعه شهرستان چابهار در ادامه گفت: مساله آخر ابلاغ سیاست های کلی انتخابات است از سوی مقام عظمای ولایت که اگر اجرا شود یک انتخابات نمونه در دنیا خواهی داشت که از مهمترین بندهای آن: ارتقای سلامت انتخابات، ارتقای سلامت منتخبین، عدالت محوری در انتخابات، افزایش رأی دهی آگاهانه مردم، افزایش ثبات،پرهیز از بی نظمی و ازهمه مهمتر شفاف سازی منابع مالی منتخبین و هزینه کرد انتخابات.

 

 

و جمله آخر: تشکر از ارتشیان قدرتمند و دلاور به جهت اجرای مانور فداییان حریم ولایت که واقعا حماسه آفریدند.

لینک کوتاه : https://gandomkhabar.ir/?p=37208
  • دیدگاه‌ها برای مسئولین ما باید الگو باشند و اول ساده زیستی و ایثار را از خود شروع کنند بسته هستند

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰

دیدگاهها بسته است.