هیاهو برای هیچ

  • کد خبر : 37087
  • ۲۷ مهر ۱۳۹۵ - ۲۳:۳۹
هیاهو برای هیچ

به گزارش گندم خبر: احمدملاشاهی معاون خبر استان در پی انتشارمطالبی که در جهت تخریب شخصیت حقیقی و حقوقی محمد نعیم امینی فرد نماینده مردم شریف ایرانشهر، سرباز، دلگان، فنوج، لاشار، بنت، آشار و رییس مجمع نمایندگان استان سیستان و بلوچستان صورت گرفته بود واکنش نشان داد.   یادداشت روز : هیاهو برای هیچ   […]

به گزارش گندم خبر: احمدملاشاهی معاون خبر استان در پی انتشارمطالبی که در جهت تخریب شخصیت حقیقی و حقوقی محمد نعیم امینی فرد نماینده مردم شریف ایرانشهر، سرباز، دلگان، فنوج، لاشار، بنت، آشار و رییس مجمع نمایندگان استان سیستان و بلوچستان صورت گرفته بود واکنش نشان داد.

 

یادداشت روز : هیاهو برای هیچ

 

منتخب مردم ایرانشهر در مصاحبه با سایتی درباره موضوعات مختلف اظهار نظر کرده از جمله مطلبی درباره تقسیمات کشوری برای استان سیستان و بلوچستان.

 

 

اظهار نظر وی در این باره همان و هجمه و تخریب کردن وی همان، از طومار اینترنتی تراشیدن گرفته تا منتخب مردم را خائن دانستن.

 

 

عجیب اینکه مطلب وی هم درباره سه و یا چهار استان شدن سیستان و بلوچستان با هزار و یک شرط بود.

 

 

آیا با بیان اینچنین طرحی یک فرد خائن می شود؟؟

 

اینکه سخنان نماینده ایرانشهر مثل هر فردی قابل نقد است شکی نیست همانگونه که برخی اظهارات نمایندگان شمال و جنوب استان هم قابل نقد است این طرح نماینده براحتی و مستدل قابل نقد بود.

 

 

ولی آنچه اتفاق افتاد، تخریب صدرصد بود واقعا این هیاهو و امثال آن برای چیست؟

 

 

حقیقت آن است که چندیست جامعه استان به انحاء مختلف از منابر گرفته تا تریبون های سیاسی و فضای مجازی به سمت فضای کاملا احساسی برده می شود.

 

 

بخاطر یک قطع و وصل شدن برق یک تابلو چنان وانمود می شود که اقدامی خائنانه صورت گرفته و وقتی برقش وصل می شود انگار تمام مشکلات استان حل می شود، اگر کسی نقد بر رفتار ما کند بلافاصله گرفتار جهنمی از جبهه گیری مذهبی، قومی، شهری، طایفه ای می شود.

 

 

عجیب اینکه افرادی که در ایجاد این فضای احساسی و هیجانی نقش داشته و دارند گاها نخبه هم معرفی می شود.

 

 

این شرایط باعث شده اکنون معتمد، روحانی، مولوی، هنرمند دلسوز و فرهیخته ما حتی اگر مطلبی داشته باشد چه در نقد دولتمردان در استان و چه در نقد برخی عادات غلط از بیم هوچیگری سکوت اختیار کنند.

 

 

سعه صدر، پاسخ منطقی، استدلال و برخورد عقلانی گمشده این روزهای فضای عمومی استان است.

 

 

اگر شرایط همین گونه پیش رود دیر یا زود این هو کردن ها از فضای مجازی وارد میدان عمل خواهد شد و رنگ و بوی فیزیکی می گیرید.

 

تحلیل شرایط این فضا نشان می دهد خطری امنیتی پیش رو از همین جنس خواهد بود تا از جنس تکفیری که چند سال گذشته سلاح گروهک بود.واکنش های احساسی برای جامعه

 

 

جوان استان در حکم کمربند انفجاریست که تنها راه علاج آن حکمرانی عقلانیت بین همه تریبون داران و نخبگان است و بها ندادن به اصحاب هیاهیوست.

 

 

البته دستگاه قضا هم دیگر نباید منتظر شکایت و اعلام جرم ها باشد واقعا جای سوال نیست که طوایف استان بی خبرند و بعد طوماری به اسم شان علیه یک شخصیت حقوقی و یاحقیقی منتشر شود و در آن منتخب مردم خائن خوانده شود.

 

 

آیا نباید از فضای روانی و فکری جامعه پاسداری کرد؟

 

 

یادداشت روز : احمد ملاشاهی

لینک کوتاه : https://gandomkhabar.ir/?p=37087
  • دیدگاه‌ها برای هیاهو برای هیچ بسته هستند

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰

دیدگاهها بسته است.