شهردار زابل: بسترهای لازم برای ایجاد سرای محله در شهر زابل فراهم شد

 • کد خبر : 34777
 • ۱۳ تیر ۱۳۹۵ - ۱۱:۴۵
شهردار زابل: بسترهای لازم برای ایجاد سرای محله در شهر زابل فراهم شد

گندم پرس: شهردار زابل گفت: هم‌اکنون بسترهای لازم برای ایجاد سرای محله در نقاط مختلف شهر زابل فراهم شده است. حمید نوری گفت: یکی از الویتهای شهرداری زابل انجام اقدامات فرهنگی است و به همین منظور در طراحی پروژه‌های شهری کارکرد فرهنگی این اقدامات را نیز مد نظر قرار می‌دهد. وی با اشاره به اینکه ایجاد سرای […]

گندم پرسشهردار زابل گفت: هم‌اکنون بسترهای لازم برای ایجاد سرای محله در نقاط مختلف شهر زابل فراهم شده است.

حمید نوری گفت: یکی از الویتهای شهرداری زابل انجام اقدامات فرهنگی است و به همین منظور در طراحی پروژه‌های شهری کارکرد فرهنگی این اقدامات را نیز مد نظر قرار می‌دهد.

وی با اشاره به اینکه ایجاد سرای محله در مناطق مختلف شهری ازجمله اقدامات شهرداری در بحث فرهنگ است، افزود: مقرر شده است که این مکان‌ها به محلی برای اجرای برنامه‌های فرهنگی و دینی تبدیل شود.

شهردارزابل افزود: در حال حاضر کار تامین زمین برای ایجاد سرای محله انجام شده است و طراحی نقشه‌های اجرایی و تشریفات مناقصه از جمله اقداماتی است که بزودی انجام خواهد شد.

نوری از افتتاح کتابخانه ایرج افشار در آینده‌ای نزدیک خبرداد و خاطرنشان کرد: شهرداری دستگاهی مردم نهاد است و نقش مهمی در تعمق بخشیدن به مسائل فرهنگی و اخلاقی در جامعه دارد.

شهردار زابل اظهار کرد: با وجود اینکه کار فرهنگی در جامعه زمانبر است اما باید همه نهادها سهم خود را در بخش فرهنگ عملیاتی کنند تا مسائل مربوط به فرهنگ بومی سازی شود و اهداف مورد نظر محقق شود.

وی از تأیید وضعیت طرح جامع شهری خبرداد و گفت: این طرح در حال بازنگری مجدد از سوی اداره کل راه و شهرسازی است که نتیجه آن بزودی اعلام خواهد شد./خبرگزاری مهر

لینک کوتاه : https://gandomkhabar.ir/?p=34777

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 4در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۴
 1. باچه رویی می آیند وصحبت می کنند . اوضاع به هم ریخته زابل نیاز به توضیح ندارد

 2. والله آقای شهردار ما که در زابل جان از آبادانی خیری و خبری ندیدیم و نشنیدیم، چرا به مسایل رویایی و کم جنبه می پردازید، کمی هم واقع گرا باشید. به خدا

 3. برنامه ها و طرح ها ی زیادی در زابل اجرا شد الته همه روی کاغذ ! چیزی که ما اکنون که سال۱۳۹۵ چهره و ظاهر زابل میبینیم این هست که زابل نسبت به ۳۰ سال قبل ویران تر و خرابتر شده الان زابل در حد یک روستای بزرگ هست!!!!!

 4. عنوان می شود یکی از الویتهای شهرداری زابل فرهنگی است بعید است دستگاهی در سیستان ببینی که الویتش فرهنگی باشد در همین فعالیت ذکر شده هم انقدر که از طرح و نقشه اجرا و مناقصه عمرانی!!! سرای محله سخن سرایی شده از فرهنگ محله که کجاست و چه باید بشود مطلبی بیان نمی شود
  وقتی بیان می شود کاری باید کرد باید دانست که نمی دانیم چکار باید بکنیم
  فرهنگ نگرش است و همین نگرش هاست که سرنوشت ملتی را تعیین می کند و مشکلات جامعه که زیاد می شود بدانیم نگرش های ان اجتماع تغیر کرده است
  وقتی اعتقاد به کار فرهنگی و اصلاح نگرش نداریم توقعات غیرمعقول زیادترو توقعات معقول نمی بینیم و نتیجه هزینه ها زیادتر شده و درامدهایمان کم تر و مشکلات عدیده هم پشتوانه فعالیتهایمان !!!
  و این هنر ماست که برنامه بلندمدت برای شهرمان نداریم و دائما پیگر گرفتن اعتباراتیم و دیده نشده پیگیر نظارتها و نتیجه ها باشیم !!!
  گوش کشان ماهر خواهیم که مو از ماست بکشند