مرکز مشاوره ویژه زنان آسیب‌پذیر در زاهدان راه‌اندازی می‌شود

  • کد خبر : 34771
  • ۱۳ تیر ۱۳۹۵ - ۱۱:۱۸

گندم پرس: معاون اجرایی مرکز بهداشت سیستان و بلوچستان گفت: اولین مرکز مشاوره ویژه زنان آسیب‌پذیر در زاهدان راه‌اندازی می‌شود.  ملک کیانی در حاشیه برگزاری کارگاه اظهار داشت: راه‌اندازی اولین مرکز مشاوره ویژه زنان آسیب‌پذیر از مهمترین فعالیتهای برنامه ایدز در دانشگاه پزشکی زاهدان است. معاون اجرایی مرکز بهداشت استان با بیان اینکه زنان آسیب پذیر با […]

گندم پرسمعاون اجرایی مرکز بهداشت سیستان و بلوچستان گفت: اولین مرکز مشاوره ویژه زنان آسیب‌پذیر در زاهدان راه‌اندازی می‌شود.

 ملک کیانی در حاشیه برگزاری کارگاه اظهار داشت: راه‌اندازی اولین مرکز مشاوره ویژه زنان آسیب‌پذیر از مهمترین فعالیتهای برنامه ایدز در دانشگاه پزشکی زاهدان است.

معاون اجرایی مرکز بهداشت استان با بیان اینکه زنان آسیب پذیر با مشکلات متعدد و وی‍ژه‌ای روبه‌رو هستند، گفت: این مرکز به دلیل معذورات خاصی که وجود داشت افتتاح شد تا زنان آسیب‌پذیر بتوانند به آسانی خدمات مورد نیاز خود را دریافت کنند.

وی افزود: در دانشگاه علوم پزشکی زاهدان فعالیتهای گسترده‌ای در جهت پیشگیری از HIVصورت گرفته است و درحال حاضر این دانشگاه بعنوان قطب آموزش و اطلاع‌رسانی پیشگیری ازHIV درمنطقه است.

کیانی تصریح کرد: لازم است که از راههای انتقال HIV عموم جامعه آگاهی پیدا کنند زیرا  بیماری ایدز ٬ مسری و بسیار خطرناک است و در تمام جهان وجود دارد و برای درمان قطعی ایدز هیچ دارو و یا واکسنی وجود ندارد.

معاون اجرا یی مرکز بهداشت استان تاکید کرد: راههای انتقال عمدتاً با رفتار انسان مرتبط هستند، آموزش به منظور ترویج رفتارهای ایمن، نقش اساسی دارد و هدف آموزش در این بیماری به طور عمده بر تغییر رفتارهای مخاطره‌آمیز، کاهش خطر تماس و انتقال، کاهش اضطراب روانی و اجتماعی و کمک به بیماران برای تطابق با مراقبتهای مورد نیاز معطوف می باشد، با توجه به وجود خطر بالقوه برای همه  آحاد جامعه، ضروری است آموزش به صورت فراگیر انجام شود.

وی افزود: در دانشگاه علوم پزشکی زاهدان فعالیت های زیادی با هدف کنترل و پیشگیری از بیماری ایدز در حال انجام است که بکارگیری کیت تشخیص سریع HIV ،ارتقای ارایه خدمات در مراکز مشاوره بیماری های رفتاری و آموزش پرسنل، به روزرسانی بانک اطلاعات و ساماندهی و ثبت گزارش و آمار ماهیانه وهمچنین  استقرار دستگاه های CD4 Counter و راه اندازی اولین مرکز مشاوره ویژه زنان آسیب پذیر از مهمترین فعالیت های آینده دار برنامه ایدز در این دانشگاه است.

کیانی گفت: اپیدمیولوژی ایدز، رویکرد تشخیص و درمان، مشاوره و مراجعه زودهنگام  از مهمترین برنامه‌هایی بود که در کارگاه یک روزه برای کارشناسان و پرسنل شاغل در مراکز DIC و کاهش آسیب و مراکز درمان سوء مصرف مواد و کارکنان وکارشناسان شاغل در مراکز مشاوره ارایه گردید./خبرگزاری تسنیم

لینک کوتاه : https://gandomkhabar.ir/?p=34771
  • دیدگاه‌ها برای مرکز مشاوره ویژه زنان آسیب‌پذیر در زاهدان راه‌اندازی می‌شود بسته هستند

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰

دیدگاهها بسته است.