زخمی شدن شهروند سراوانی توسط میمون های سرگردان+تصاویر

  • کد خبر : 36717
  • ۱۱ مهر ۱۳۹۵ - ۲۳:۰۶
زخمی شدن شهروند سراوانی توسط میمون های سرگردان+تصاویر

در یک اتفاق ساده در روز یکشنبه مورخ ۱۱\۷\۹۵ وقتی بچه های دبستان غیر دولتی نوآوران در صبحگاه بودند، ۲ قلاده میمون از روی دیوار وارد محوطه ی مدرسه و باعث ترس دانش آموزان شدند.   به گزارش گندم خبر: اولین عکس العمل مربیان و مسئولان مدرسه دور کردن این حیوانات زبان بسته از دانش آموزان […]

در یک اتفاق ساده در روز یکشنبه مورخ ۱۱\۷\۹۵ وقتی بچه های دبستان غیر دولتی نوآوران در صبحگاه بودند، ۲ قلاده میمون از روی دیوار وارد محوطه ی مدرسه و باعث ترس دانش آموزان شدند.

 

به گزارش گندم خبر: اولین عکس العمل مربیان و مسئولان مدرسه دور کردن این حیوانات زبان بسته از دانش آموزان جهت جلوگیری از آسیب های احتمالی بود، سپس با تماس به محیط زیست، آتش نشانی، پلیس ۱۱۰ و یافتن صاحبان این حیوانات که مسئولان پارک وحدت سراوان بودند مسئله با جدیت پیگیری شد.

 

آتش نشانی سراوان خود را سریعا به محل حادثه رساند، اما متاسفانه هیچگونه امکاناتی برای گرفتن میمون ها وجود نداشت.

 

ناتوانی مسئولان پارک در نگهداری باعث شد که این دو حیوان برای چندمین بار از قفس با حصارهایی ضعیف فرار کنند و این موضوع یکی از دلایل اصلی به شمار می رود.

 

به گفته شهروندان حتی چندی پیش این میمون ها وارد بیمارستان شهر شده و باعث و بانی رعب وحشت پرستاران و کارکنان بیمارستان شده اند.

 

 

ظاهرا این ۲ قلاده حیوان از شب پیش متواری شده بودند و پلیس ۱۱۰ با حضور در صحنه گفت وظیفه ما فقط مجرمین انسانی است نه حیوانات و ما هیچ ابزاری برای گرفتن این جانوران در اختیار نداریم که حق هم با آنهاست.

 

 

در چنین مواردی مسئول اصلی اداره محیط زیست است که متاسفانه هر چقدر با مسئولان ارشد آن اداره تماس گرفته شد حتی یک نفر را هم جهت کمک نفرستادند ولی اگر خدای نکرده این حیوانات کشته می شدند آن وقت قطعا محیط زیست بطور قاطع وارد عمل می شد!

 

 

تشکر از زحمات بی شائبه آتش نشانی شهرستان سراوان که تا آخرین دقایق دستگیری این حیوانات با دست خالی همراهی کردند.

 

جای این پرسش باقیست؛ در موارد اینچنینی آیا امکانات لازم همراه با پاسخگویی از سوی مسئولان نباید وجود داشته باشد؟

 

پاسخگویی و عدم توجه را اگر کنار بگذاریم این سوال بوجود می آید: که آیا هیچ ارگانی حتی یک آمپول مخصوص بی هوش کردن حیوانات وحشی در اختیار ندارند؟

 

 

حتی به دامپزشکی شهرستان هم مراجعه شد ولی افسوس از یک آمپول بی هوش کننده جانوران.

 

 

این دو قلاده حیوان باعث و بانی زخمی شدن شهروندان شدند و در این خصوص هیچ اداره، سازمان و مسئولی نه تنها اقدامی انجام نداد بلکه ظاهرا پاسخگو هم نخواهند بود.

img_20161002_225137

 

img_20161002_225211

 

img_20161002_225102

 

img_20161002_224928

 

img_20161002_224958

 

img_20161002_225037

 

محمد طیب حسین بر – خبرنگار گندم خبر در شهرستان سراوان

لینک کوتاه : https://gandomkhabar.ir/?p=36717

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 1در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۱
  1. lمتاسفیم ازاینکه برکارمسوولین استان نضارت نمیشه