مصوبات و تصمیمات اتخاذ شده جهت تسهیل در حرکت هیئت های مذهبی استان سیستان و بلوچستان منتشر شد

  • کد خبر : 36712
  • ۱۱ مهر ۱۳۹۵ - ۲۱:۵۵
مصوبات و تصمیمات اتخاذ شده جهت تسهیل در حرکت هیئت های مذهبی استان سیستان و بلوچستان منتشر شد

السلام علیک یا ابا عبدالله الحسین (ع) «مبادا خرافه و کارهای غیرمعقول موجب ضایع شدن عزاداری محرم شود» (مقام معظم رهبری)     مصوبات و تصمیمات اتخاذ شده جهت تسهیل در حرکت هیئات مذهبی استان سیستان و بلوچستان توسط سازمان تبلیغات استان منتشر شد. به گزارش گندم خبر: ضمن تشکر فراوان از هیئات مذهبی که […]

السلام علیک یا ابا عبدالله الحسین (ع)

«مبادا خرافه و کارهای غیرمعقول موجب ضایع شدن عزاداری محرم شود» (مقام معظم رهبری)

 

 

مصوبات و تصمیمات اتخاذ شده جهت تسهیل در حرکت هیئات مذهبی استان سیستان و بلوچستان توسط سازمان تبلیغات استان منتشر شد.

به گزارش گندم خبر: ضمن تشکر فراوان از هیئات مذهبی که در محرم سال های گذشته از آوردن علامتهای بزرگ به داخل خیابان های سطح شهر خودداری نمودند، به همه هیئات مذهبی توصیه می شود امسال نیز از حمل هر گونه علامت، تصاویر، شمایل و نشانه های غیر واقعی ائمه و اولیاء نیز ممانعت به عمل آورند.

 

۱_ اکیداً توصیه می شود طبل های بزرگ که باعث سر و صدای زیاد در فضاهای دینی و مذهبی و کندی حرکت هیئات مذهبی می شود، مورد استفاده قرار نگیرد.

 

 

۲_ استفاده از حیوانات اهلی در عزاداری های تاسوعا و عاشورا در سطح خیابان های شهر بر خلاف موازین بهداشتی است و موجبات اذیت و آزار عزاداران را فراهم می آورد، لذا شایسته است از بکار گیری حیوانات در مراسم جداٌ خودداری شود.

 

 

۴_ با عنایت به تأکید نیروهای انتظامی و امنیتی، لازم است مسئولین محترم هیئات مذهبی خودروهای مشکی پوش و حامل بلندگو را به حداقل برسانند و از خودروهای بزرگ و سنگین استفاده نشود و رانندگان و عوامل اجرایی را از افراد شناخته شده انتخاب کنند.

 

 

۴_ قبل از حرکت هیئات مذهبی در مسیرهای دسته روی با نیروی انتظامی و پایگاه های مقاومت بسیج مساجد در مورد حفاظت هماهنگی لازم صورت گیرد.

 

 

۵_ ورود شخص یا اشخاص ناشناس و مشکوک را در هیئت تحت نظر قرار داده و در صورت مشاهده کوچکترین مورد مشکوک و مظنون در اطراف و اکناف مساجد، هیئات مذهبی ، حسینیه ها و تکایا مراتب را به مرکز فوریت های «پلیس ۱۱۰» اعلام تا اقدامات لازم برای اعزام مأمورین صورت گیرد.

 

 

۶_ ورود هر گونه اشیاء و محموله به داخل هیئات و مساجد را مورد بررسی و تحقیق لازم قرار دهید.

 

 

۷_ مقرر گردید هیئات مذهبی واقع شده در سمت غرب خیابان مولوی در روز سه شنبه مورخ ۲۰\۷\۹۵(تاسوعای حسینی) از مبدأ میدان ۱۵ خرداد به طرف تقاطع بلوار خرمشهر و از آنجا به سمت آستان مقدس شهدای گمنام زاهدان حرکت نموده و نهایتاًاز مقابل جایگاه استقرار مدیران و مسئولین واقع در گلزار شهدای گمنام عبور نمایند.

 

 

۸_ مقرر گردید هیئات مذهبی واقع شده در سمت شرق خیابان مولوی در روز چهارشنبه مورخ ۲۱\۷\۹۵(عاشورای حسینی) از محور خیابان مصطفی خمینی (ره) شرقی و تقاطع آزادی به طرف جایگاه مدیران و مسئولین در مقابل حوزه علمیه امام جعفر صادق (ع)، میدان کارگر به طرف گلزار شهدای زاهدان حرکت نمایند.

 

 

۹_ از تمامی هیئات مذهبی جهت شرکت گسترده و شایسته در نماز ظهر روز تاسوعا و عاشورای حسینی (ع) به منظور اقامه نماز دعوت به عمل می آید.

 

 

۱۰_ شایسته است همه عزیزان سینه زن و زنجیرزن که در قالب هیئت های مذهبی در روزهای تاسوعا و عاشورا در سطح خیابان های شهر حرکت می کنند با وضو باشند و در هنگام ظهر بعد از پخش اذان از بلنگوهای هیئت نسبت به اقامه نماز اقدام کنند.

 

 

۱۱_ مقرر گردید جایگاه مدیران و مسئولین از ساعت ۷ صبح روز تاسوعا و عاشورا آماده پذیرش هیئات مذهبی باشند.

 

 

۱۲_ مقرر گردید کلیه مسئولین هیئات مذهبی در روزهای تاسوعا و عاشورا همراه هیئت عزادار باشند و با نیروهای انتظامی، بسیج سپاه پاسداران و پرسنل اداره کل تبلیغات اسلامی استان در عبور و مرور همکاری لازم را مبذول نمایند.

 

 

۱۳_ مقرر گردید نماز ظهر عاشورا در محل میدان امام حسین (ع) جنب گلزار شهداء به امامت حضرت آیت الله سلیمانی نماینده محترم ولی فقیه در استان و امام جمعه زاهدان اقامه شود.

 

 

۱۴_ کلیه هیئات مذهبی می بایست از توقف بیجا و انجام هر گونه مراسم از جمله تعزیه گردانی شبیه خوانی در مسیر حرکت عزاداران در روزهای تاسوعا و عاشورا جدا خودداری نمایند.

 

 

۱۵_ شایسته است در صورت مشاهده هر گونه اعمال خلاف شرع و مخالف شئون عزاداری «تیم های تذکر لسانی» هیئات مذهبی جهت امر به معروف و نهی از منکر با درایت و شایستگی وارد عمل شوند.

 

 

۱۶_ سعی شود مدت عزاداری در مساجد و هیئات، حسینیه ها و تکایا کوتاه باشد و صدای بلندگوها مزاحمت برای همسایگان ایجاد نکند تا در روز تاسوعا و عاشورا جوانان و نوجوانان به موقع برای اقامه عزاداری آماده باشند.

لینک کوتاه : https://gandomkhabar.ir/?p=36712

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 1در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۱
  1. التماس دعا