یادواره شهیدان میر در سایه بی مهری و کم لطفی مدیران و دولتمردان شهرستان هامون برگزارشد

  • کد خبر : 36618
  • ۰۷ مهر ۱۳۹۵ - ۰:۲۱
یادواره شهیدان میر در سایه بی مهری و کم لطفی مدیران و دولتمردان شهرستان هامون برگزارشد

یادواره شهیدان میر در سایه بی مهری و کم لطفی مدیران و دولتمردان شهرستان هامون برگزارشد.   شما حماسه سرودید و ما به نام شما  فقط ترانه سرودیم – نان  در آوردیم برای این که بگوییم با شما بودیم  چقدر از خودمان داستان در آوردیم! و آب های جهان تا از آسیاب افتاد قلم به […]

یادواره شهیدان میر در سایه بی مهری و کم لطفی مدیران و دولتمردان شهرستان هامون برگزارشد.

 

شما حماسه سرودید و ما به نام شما 
فقط ترانه سرودیم – نان  در آوردیم
برای این که بگوییم با شما بودیم 
چقدر از خودمان داستان در آوردیم!
و آب های جهان تا از آسیاب افتاد
قلم به دست شدیم و زبان در آوردیم!

 

 

گـــندم خـــبر : پنجشنه یک مهرماه یادواره شهیدان میر در روستای شهرک میر هامون باحضور امام جمعه معزز ،فرمانده ناحیه سپاه و مردم شهید پرور وخانواده معزز شهدای شهرستان هامون برگزار گردید.

 

بسم الله الرّحمن الرّحیم

 

“خداوند عزیز و رحیم را سپاس که در دوران ما، معنی و مضمون والای شهادت را، تجسّم بخشید و دلهای پاک و روشنی را مشتاق آن ساخت. این نورافکنهای فروزان، اکنون فضای زندگی را با معنویت خود روشن ساخته‌اند. چشمهای بینا و دلهای بیدار از آن بهره می‌برند و ذخیره‌ی معنوی که جان‌مایه‌ی حرکت به سوی تمدن نوین اسلامی است، روز به روز افزایش می‌یابد و زندگی را روح و طراوت می‌بخشد. سلام خدا و اولیاء او بر این جانهای تابناک که هم زندگی و هم مرگشان مایه‌ی اعتلای جامعه اسلامی است، و همواره چنین باد ان‌شاء‌الله.”

 

سیّدعلی خامنه‌ای
یکم مهرماه ۹۵

 

 

یادواره شهدا در شهرستان هامون در حالی برگزار گردید که تمامی مدیران دولتی شهرستان رسما از روزها قبل دعوت شده بودند،  اما گویا آنقدر سرگرم خدمت بودند که برای محفل شهداء وقت نداشتند!

 

 

سخن نخست با امام جمعه و فرمانده سپاه :
سپاس از حضور گرم تان که قطعا باقیات وصالحات برای عمر وعاقبت شما خواهد بود، اما انتظار می رفت در همان مراسم واز همان تریبون مدیران را فرامی خواندید و پیام رهبری را به آنها گوش زد می نمودید تا  خون های مقدسی را که پایه های انقلاب اسلامی به واسطه ی ایثار شان ،استوار گردیده،به یاد بیاورند.

 

 

و کلام دوم با مدیرانی که نبودند و ندیدیمشان !

چه زود در پشت میزها و کرسی ها  از یاد بردند فداکاریها و رشادت این مردان بزرگ را ؛ و چه زود شهدا را به فراموشی سپردند؛ مگر نه این است که ما میز خدمت به مردم را از شهدا تحویل گرفته ایم. باید با قلب و جان دریافت و یقین داشت که شهدا در مجلس خود حضور داشته و بی تردید ناظر و واقف به حضور و غیاب مدیران بودند.

 

خدمت به  شهدا و احترام به رشادت ،دلاوری و بذل گوهر گرانبهای جان شان لیاقت می خواهد که خدا نصیب هر کس نخواهد کرد.

 

می خواهیم بنا به تکلیف اسلامی و انسانی ،فرماندار محترم و مدیران شهرستان را دعوت نماییم به خواندن خاطره حجت الاسلام قمی :

 

حجت الاسلام قمی در تایید اهمیت ویژه رهبری به دیدار با خانواده معزز شهدا و ایثارگران گفت: دیدارهای اخیر حضرت آقا با سران فشرده و سخت بود. وقت گیر بود و حضرت آقا چندین ساعت بعضا راجع به این کشورها و شرایط شان مطالعه و  تحقیق می کردند. این دیدارهای فشرده عصر پنجشنبه تمام شد و حضرت آقا بلافاصله پس از آن به دیدار خانواده شهدا رفتند و در این باره فرمودند که “دیدار با خانواده شهدا برایم افتخار آمیز است. رفتیم با خانواده شهدا دید و بازدید کردیم تا دلمان باز شود.”

 

وی گفت: یکبار به حضرت آقا گفتم وقتی از بعضی مسئولین سئوال می کنیم چرا به خانواده شهدا سر نمی زنید،  می گویند کار داریم و گرفتاریم درحالیکه شما از همه کارتان بیشتر است اما این رویه را دارید. من به عنوان عضوی از خانواده شهدا از شما تشکر می کنم. حضرت آقا فرمودند شما اشتباه می کنید و این ما هستیم که از دیدار با خانواده شهدا لذت می بریم و این بالاتر از وظیفه و نیاز ماست. خودمان نیاز داریم. کجا می توان این اسطوره ها را یافت، خانواده هایی که بعضا چندین شهید تقدیم کرده اند  باز هم آرزوی شهادت دارند.

لینک کوتاه : https://gandomkhabar.ir/?p=36618

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 2در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۲
  1. مطلبی زیباوبجا

  2. نمایندگان مجلس کجا بودند؟!