عده ای از مسئولان امر از موضوع سرازیر شدن اجزای بدن اموات در چاه نیمه باخبر بودند اماهیچ کاری نکردند

  • کد خبر : 36503
  • ۰۲ مهر ۱۳۹۵ - ۱۵:۴۹
عده ای از مسئولان امر از موضوع سرازیر شدن اجزای بدن اموات در چاه نیمه باخبر بودند اماهیچ کاری نکردند

به گزارش گـــندم خـــبر : نماز جمعه امروز شهر علی اکبر به امامت حضرت حجت الاسلام اشرفیان، امام جمعه معزّز شهر علی اکبر برگزار شد.   متن کامل خطبه دوم:   حجت الاسلام اشرفیان گفت: هفته دفاع مقدس را که یادآور رشادتها و ایثارگریهای عزیزانی است که با گمنامی رفتند و همه هستی شان را دادند […]

به گزارش گـــندم خـــبر : نماز جمعه امروز شهر علی اکبر به امامت حضرت حجت الاسلام اشرفیان، امام جمعه معزّز شهر علی اکبر برگزار شد.

 

متن کامل خطبه دوم:

 

حجت الاسلام اشرفیان گفت: هفته دفاع مقدس را که یادآور رشادتها و ایثارگریهای عزیزانی است که با گمنامی رفتند و همه هستی شان را دادند برای اینکه امروز اسلام و حکومت اسلامی زنده بماند را تبریک عرض می کنم.

 

وی افزود: یکی از مهمترین درس های این جنگ اعتماد و توکل به خدا و مدیریت جهادی در بدترین شرایط بود که با مقاومت توانستیم همه تهدیدها و تحریمها را به فرصت تبدیل کنیم.

 

وی گفت: امروز همه مدیران و مسئولین ما باید این شیوه را باور و سپس عمل کنند. چرا بعضی بعد از این همه بد عهدی و خیانت آمریکا و کارشکنی در موضوع برجام باز هم به دنبال تطهیر این چهره خبیث هستند و نمی بینند ملتهایی را که ذبح شعارهای توخالی آمریکا می شوند؟!

 

وی افزود: ببینید آمریکائی که شعار دموکراسی اش گوش فلک را کر کرده با مردم خود چگونه برخورد می کند؛ حقوق بشرشان را در زندانهای ابوغریب و گوانتانامو و در کشتارهای جمعی در پاکستان و افغانستان و یمن ببینید.

 

امام جمعه شهر علی اکبر با اشاره به ۶ مهر روز خانواده و تکریم بازنشستگان، گفت: مهمترین چیزی که بشر به آن احتیاج دارد آرامش است و سعادت انسان در این است که از تلاطم و اضطراب روحی در امان باشد و این آرامش را خانواده به انسان می دهد؛ چرا که قرآن کریم فلسفه ازدواج و تشکیل خانواده را همین آرامش بیان می کند.

 

وی در ادامه گفت: خانواده اولین و مهمترین جامعه ای است که شخصیت و تربیت افراد را می سازد. ازدولمتردان عزیز و پرتلاش هم انتظار داریم در مقوله اشتغال اولویت را به جوانان متاهل و پسران بدهند؛ چراکه تامین هزینه های زندگی و نفقه افراد خانواده بر عهده مرد خانواده است.

 

حجت الاسلام اشرفیان گفت: در هفته گذشته بر اساس گزارشات مردمی موضوعی مورد بررسی قرار گرفت که برای ما و بسیاری از کسانی که قبلا بی اطلاع از این موضوع بودند جای تعجب داشت و آن موضوع سرازیر شدن اجساد قبرستانی در چاه نیمه چهارم بود که باعث شده استخوانها و اجزای بدن اموات در قبرستان در آب و اطراف آن رها شود و صحنه ای را به وجود بیاورد که هر انسان خردمندی را آزرده خاطر می کند.

 

وی افزود: این موضوع چند سال است که به همین نحو است. عده ای از مسئولین امر از این جریان باخبر بودند؛ اما هیچ کاری نکردند.

 

وی در ادامه گفت: درست است که آب چاه نیمه چهارم مستقیما برای شرب استفاده نمی شود؛ اما مگر این جنازه ها اموات مسلمین نیستند؟! مگر احترام ندارند؟! مگر زمانی که طرح چاه نیمه چهارم مطالعه می شد، ارزیابی لازم از فاصله این مکان تا قبرستان و مناطق مسکونی و دیگر معیارها بررسی نشده است؟ این قبرستان قدیمی هم نیست بعضی ازقبورمتعلق به حدود ۱۰سال پیش است.

 

وی گفت: اگر هم قبرستان قدیمی باشد گناه کوتاهی مسئول امر را پاک نمی کند، بلکه تشدید می کند. نگرانی و ناراحتی ما از دو جهت است:

 

۱_ حرمت اجساد مومنین که دفن آنها واجب هست و بی حرمتی و لگد کردن جنازه مسلمان جایز نیست.

۲_ بهداشت محیط مردم و سلامت مردم و حفظ جان مردم که به مراتب مهمتر است و مصداق حق الناس است.

 

وی گفت: چرا همیشه ریشه بحران را از بیرون رصد می کنید؟ اگر چاه نیمه ها به هم متصل باشند این آب در زندگی مردم تاثیرگذار است.

 

امام جمعه شهر علی اکبر گفت: اگر آب برای کشاورزی هم در نظر گرفته شده باشد بی تفاوتی در برابر این فاجعه به هیچ وجه قابل قبول نیست ما ضمن تقدیر و تشکر از فرماندار محترم و جناب آقای مهندس اربابی ریاست محترم اداره امور آب و خاک برای پیگیری و قول مساعد جهت حل این موضوع، از اداره امور آب و خاک انتظار داریم ابتدا خروجی چاه نیمه چهارم بسته شود و جلوی اتصال این آب با چاه نیمه های دیگر گرفته شود و مرحله بعد سد خروجی چاه نیمه چهارم زودتر تکمیل و این آب برای کشاورزان رها سازی شود.

 

وی گفت: من خواهش می کنم از مسئولین امر و هم از رسانه ها که از این موضوع استفاده سیاسی نکنند و به دنبال حل واقعی این بحران باشند.

 

وی گفت: تریبون مقدس نماز جمعه محل بیان مصالح و مسائل روز کشور است و محل بیان مشکلات مردم و خدمت رسانی به مردم است و همه ملت بدانند به مانند یک خانواده هستند و هرکسی باید وظایفش را درست انجام دهد و در مورد حقوق مردم هیچ گونه مماشاتی نخواهم کرد و سکوت را بر قصور گذشته افراد ارجح نمی دانم.

 

وی در ادامه گفت: ما از مجموع چاه نیمه ها میانگین بیشترین حجم آب کشور را داریم؛ ولی چرا از نظر کشاورزی و دامداری و صیادی مهمترین مشکل ما آب است؟ چون درست مدیریت نمی شود.

 

وی افزود: اگر آبی که برای کشاورزی تعبیه شده مرتب رها شود کشاورزی و دامداری بزرگترین اشتغالزایی را در منطقه ایجاد می کند.

 

وی افزود: چرا چند ماه است که مردم ما از موضوع آب شرب رنج می برند اما اقدام مناسبی انجام نمی شود؟ درست است که آزمایشات آثار میکروبی را منتفی کرده اما همین طعم و بو هم آزار دهنده است و همه مردم توان تهیه آب از تصفیه خانه ها را ندارند.

لینک کوتاه : https://gandomkhabar.ir/?p=36503

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 2در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۲
  1. درود بر امام جمعه محترم شهر علی اکبر که ریشه آلودگی آب رو پیدا،واعلام نمودند.ببینیم مسئولین معزز چه اقدامی انجام می دهند.حال که معمای آلودگی آب حل شده ببینیم برای مردم مظلوم سیستان فقط گریه می کنند یا دست به کار هم میشوند.

  2. خیلی تشکر و ممنون از سخنرانی شما که اینقدر به فکر مردم شهر علی اکبر هستید