ما از مسئول میراث فرهنگی استان عزم و اراده راسخی که کفایت کار ایشان را نشان دهد مشاهده نکردیم/استاندار محترم از مسئولین کار بخواهند

  • کد خبر : 36497
  • ۰۲ مهر ۱۳۹۵ - ۱۴:۰۰
ما از مسئول میراث فرهنگی استان عزم و اراده راسخی که کفایت کار ایشان را نشان دهد مشاهده نکردیم/استاندار محترم از مسئولین کار بخواهند

به گزارش گـــندم خـــبر: متن خطبه های ۲ مهر نماز جمعه شهرستان زابل به امامت حجت الاسلام والمسلمین علی اکبر کیخا امام جمعه معزز شهرستان در مصلی المهدی (عج) به شرح زیر به استحضار شما شهروندان گرامی می رسانیم:   حجت الاسلام والمسلمین علی اکبر کیخا گفت: سه شنبه ۶ مهر روز خانواده و تکریم […]

به گزارش گـــندم خـــبر: متن خطبه های ۲ مهر نماز جمعه شهرستان زابل به امامت حجت الاسلام والمسلمین علی اکبر کیخا امام جمعه معزز شهرستان در مصلی المهدی (عج) به شرح زیر به استحضار شما شهروندان گرامی می رسانیم:

 

حجت الاسلام والمسلمین علی اکبر کیخا گفت: سه شنبه ۶ مهر روز خانواده و تکریم بازنشستگان و روز جهانی جهانگردی است ؛ می گویند دارالولایه سیستان حدود شصت هفتاد سال است که به بهشت باستان شناسان معروف شده است اما از ظرفیت بالای بهشت باستان شناسان استفاده نمی شود.

 

وی گفت: ما چندین سال است که در این زمینه ما حرف و سخن گفتیم اما مسئول مربوطه کانّه گوش شنوایی ندارد و ما طرحی از ایشان آنطوریی که باید و شاید باشد از ایشان مشاهده نکردیم .

 
وی افزود: ما می خواهیم جهانگرد و مسافرین از داخل کشور به سیستان بیایند و محوطه های باستانی ما را نگاه کنند ، اما با کدام جاده ؛ این زیر ساخت ها باید آماده شوند ؛ چه امکانات رفاهی برای جهانگردان و مسافرین داخلی تهیه شده است ؛ ما عرض کردیم از ظرفیت امار استفاده کنید ، اما طرحی را مشاهده نکردیم .

 

وی تاکید کرد: ما از مسئول میراث فرهنگی استان عزم و اراده راسخی که کفایت کار ایشان را نشان دهد مشاهده نکردیم و تنها کار مثبتی که از ایشان مشاهده کردیم در سکوی پرشی که در سیستان و بلوچستان داشته اند ادامه تحصیل داده اند و دکترای خودشان را هم می گیرند و ما تبریک عرض می کنیم به ایشان .

 

استاندار محترم از مسئولین کار بخواهند

وی تاکید کرد اینجا سکوی پرش شده است و ما کاریی که دردی از مردم دوا کند از ایشان مشاهده نکردیم و گفت: ما از استاندار مُحترم خواهش می کنیم که مسئولینی که انتخاب می کنند بعد از یک بازه زمانی از ایشان کار بخواهد.

 

وی افزود: در مورد شهر سوخته ایشان چه کردند ؟ در مورد جذب مسافر حتی از درون استان چه کاری انجام شده است که خودش  می دانند اشتغالزایی داشته باشد .

 

بر همه لازم است که تاریخ دفاع مُقدس را مطالعه کنند

امام جمعه شهر زابل گفت: هفته دفاع مقدس را تبریک عرض می کنیم و گرامی می داریم یاد و خاطره ی حماسه سازان ۸ سال دفاع مقدس را ؛ دفاع مقدس در مقابل تهاجمی خبیثانه توسط کُفار بعثی که تحت حمایت استکبار جهانی بودند ؛ دفاع معمولی نه ، دفاع مقدس ، دفاع از اسلام و ارزش ها ؛ دفاع از انقلابی که ادامه ی قیام عاشورا ابی عبدالله الحسین (ع) است .

 

وی گفت: بر همه لازم است که تاریخ دفاع مُقدس را مطالعه کنند که چگونه در اوج مشکلات در حالیکه ساواک و دربار پهلوی خزانه کشور را غارت کرده بودند ، در حین جنگ تحمیلی و تحریم های کمرشکن ، هم جنگ اداره شد و هم جامعه .

 

وی افزود:  مطالعه کنیم که چگونه با توکل بخدا ، ایمان راسخ به وعده های خداوند متعال و با مدیریت جهادی از گردنه های صعب العبور به راحتی عبور کردیم و به قله ها رسیدیم ؛ ما دُشمنی آمریکا را فراموش نمی کنیم ؛ مطالعه دقیق تاریخ به ما نهیب می زند که اگر اعتماد کنیم به هم چنین دشمن خبیثی .

 

آمریکا مصداق اَتَمِّ تروریسم بین المللی است

کیخا امام جمعه شهر زابل گفت: یکشنبه ۴ مهر سالگرد تهاجم آمریکا به مردم مظلوم و بی پناه افغانستان به بهانه ی مبارزه با تروریسم است ؛ آمریکایی که خودش مصداق اَتَمِّ تروریسم بین المللی است ؛ هر کجا کودتایی ، جنایتی و کُشتاری اتفاق می افتد ردّ پای کثیف و نجسِ آمریکـا دیده می شود .

 

چهره ی شیطان بزرگ را بزک نکنیم

وی گقت: آمریکا با اساس اسلام مشکل دارد ؛ به هیچ وجه چهره آن عوض نشده است ؛ به این دُشمن نمی توان اعتماد کرد ؛ به این دشمن نمی شود با مُـذاکره و امثال این امتیاز داد ؛ نباید چهره ی شیطان بزرگ را بزک کنیم و مثبت نشان دهیم ؛ اگر کسی بیاید و چهره ی این شیطان خیث را که تمام شیاطین دیگر را در بند خود دارد و سوق می دهد به سمت جنایات که خود آن می خواهد بیاید بزک کند و مثبت نشان دهد ، نسبت به حال و نسل آینده خیانت بزرگ مرتکب شده است .

 

وَأَعِدّوا لَهُم مَا استَطَعتُم مِن قُوَّهٍ، فریاد قرآن به جهان اسلام است

امام جمعه معزز شهرستان زابل گفت: آموزه و پیام قرآن این است که در مقابل اینگونه دشمنی ، باید قدرتمند بشویم و توان دفاعی خودمان را بالا ببریم ؛ وَأَعِدّوا لَهُم مَا استَطَعتُم مِن قُوَّهٍ فریاد قرآن به جهان اسلام است ؛ در مقابل ابرقدرت ها محکم و به سلاح روز تا می توانید مسلح شوید ؛ قرآن می فرماید اگر اسحله را کنار بگذارید دشمن هجوم می آورد وشما را از پا در می آورد ؛ حال در همچین زمانی که باید روز به روز  باید در مقابل این دُشمن مقتدرتر شویم و بیاییم صحبت از این بگوییم که ” اگر می خواهیم پیشرفت کنیم باید مسائل نظامی را کنار بگذاریم ” بنا به فرموده مقام معظم رهبری این صحبت غلط است .

 

مواظب نفوذ دشمن باشیم

وی با تاکید اینکه مواظب نفوذ دشمن باشیم،افزود: دشمن به بهانه برجام و مذاکرات می خواهد نفوذ اقتصادی ، سیاسی ، فرهنگی ، اجتماعی و… داشته باشد ؛ سخن دلسوزان جامعه را بشنویم ؛ استکبار جهانی اگر تشکلاتی مانند NPT تشکیل می دهد و سایر کشورها را می گوید امضاکنند و خودش امضا نمی کند این یک بازی است و می خواهد توان هسته ای مخلفین خودشان را بسنجند و آنها را از بین ببرند .

 

وی در ادامه گفت: اگر قردادهایی تحت قراردادهای موشکی تهیه می کنند هدف شان این است که قدرت موشکی مخالفین خودشان را کنترل و تضعیف کنند ؛ اگر FATF تشکیل می دهد هدفشان این ست که اسناد محترم منابع مالی دیگر کشورها مخصصا مخالفین خودشان را مطالعه کنند و در زمان مناسب از آن استفاده کند .

 

همه ما باید تحت اوامر ولی فقیه باشیم

وی افزود: همه جامعه حق دارند در اموری که مربوط به آنهاست نظر بدهند و نماز جمعه اگر جای بیان اینگونه مسال نباشد پس کجا باید این مسائل گفته شود ؛ همه ما باید تحت اوامر ولی فقیه باشیم ، ولی فقیه ای که در تمام دوران از زمان حضرت امام تا خلف صالح ایشان نشان داده که در اوج دقت حرف می زند و تمام پیش گویی هی ایشان دارد جامعه عمل می پوشاند ، لذا خیلی مواظب باشیم.

لینک کوتاه : https://gandomkhabar.ir/?p=36497

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 1در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۱
  1. سلام،
    این مدیر محترم منتظر چی هستند تا کارشو درست انجام بده، بنظر اینطور مسعولین مردم زابل تواناییشون از هم استانیهای چابهاریشون کمتره که یک راهپیمایییه اعتراضی درب فرمانداریها وحتی درب استانداری راه بندازن؟ اونموقع دیگه برای این مدیر میراث فرهنگی خیلی دیره چون تنها راه ارامش برداشتن ایشون از سمته.