شهرداری و نوستالژی سرعت گیرها

 • کد خبر : 36379
 • ۲۹ شهریور ۱۳۹۵ - ۰:۱۱
شهرداری و نوستالژی سرعت گیرها

گـــندم خـــبر : سر در گمی شهرداری زابل در اجرای صحیح طرح ها سالهاست روح زندگی را از خیابان های این شهر گرفته است و حرکت ناتوان چرخ های شهرداری برای خدمات دهی مناسب به مردم روز به روز کُند و کُندتر می شود.   یک روز پروراندن رویاهای بزرگ و اجرای سرعت گیر به […]

گـــندم خـــبر : سر در گمی شهرداری زابل در اجرای صحیح طرح ها سالهاست روح زندگی را از خیابان های این شهر گرفته است و حرکت ناتوان چرخ های شهرداری برای خدمات دهی مناسب به مردم روز به روز کُند و کُندتر می شود.

 

یک روز پروراندن رویاهای بزرگ و اجرای سرعت گیر به صورت سنگ فرش در شهر زابل و روزی دیگر بیدار شدن از خواب و آسفالت کردن رویاهای بزرگ توسط شهرداری، نشان از سردرگمی این مجموعه در اجرای طرح های عمرانی و عدم تحقیق و مطالعه دقیق و کارشناسی دارد.

 

به یادگار گذاشتن سرعت گیرهای غیر استاندارد در جاده بنجار مدت هاست که باعث بروز ناراحتی برای شهروندان شده است و انتظار می رفت با نقد های بسیار و کارشناسی شده توسط رسانه ها، مردم و برخی مسئولین بعد از آن واقعه،شهرداری در اجرای چنین طرح هایی بیشتر مطالعه و تحقیق کند و از خود آثار زیباتری در ساخت سرعت گیرها در گوشه و کنار زابل بر جای بگذارد.

 

ساخت کوه به جای سرعت گیر، یادگار جدید و مدرن شهرداری زابل برای مردم در بلوار شهید شهرکی و بلوار بسیج و همچنین عیدی جناب شهردار در آستانه بازگشایی مدارس ساخت سرعت گیر و آسفالت کردن سرعت گیرهای سنگ فرش شده در برخی نقاط شهر بوده است.

 

نمی دانیم مطالعه کارشناسی در مجموعه شهرداری چه جایگاهی دارد چرا که یک روز خیابانهارا با صرف هزینه بسیار سنگ فرش می کنند و روز دیگر آسفالت کردن سنگ فرش ها را را در دستور کار قرار می دهند.

 

هزینه های بسیار شهرداری برای ساخت سرعت گیرهای غیر کارشناسی با سنگ فرش در زیر خروارها قیر و آسفالت ناپدید شدند تا بار دیگر به مدیران عزیزمان در مجموعه شهرداری یادآور شویم که قبل از انجام هر عملی اول تحقیق، دوم آینده نگری و سوم اجرای درست را مدنظر قرار دهند تا بیت المال بیش از این هدر نرفته و هزینه نشود.

 

در پایان امیدواریم مجموعه شهرداری زابل با تمام بی مهری ها، در اجرای طرح ها دقت بیشتری نموده تا اندک درآمدش صرف آسفالت کردن رویاهایش نگردد.

img_20160918_235102

لینک کوتاه : https://gandomkhabar.ir/?p=36379

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 5در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۵
 1. اینها همه به مدیریت ضعیف واحد عمران برمیگرده. بدون برنامه و تفکر فنی کارها یکی پس از دیگری انجام میشه. بطورمثال در جدولگذاریهایی که اخیرا در سطح شهر انجام شده اشکالات فنی زیر وجود دارد
  ۱ اججرای جداول بلوارها بصورت دوبل در کنار جداول فرسوده قدیمی که باعث کاهش نیم متر از عرض خیابان از طرفین شده است.
  ۲ اجرای ماهیچه های بتنی در پایین جداول بلوار که گاها ارتفاع آنها به چهل تا پنجاه سانت می رسد و جلوه زشتی به شهر داده و هزینه های گزافی از قبیل صرف بتن و رنگ اضافه در این بخش شده و علیرغم مشاوره های قبلی اصلاح نشده و این مورد در حال حاضر در قلوارمیرحسینی در حال اجرا است.

 2. زابل یک روستای بزرگی هست که هیچ مکان تفریحی ، فرهنگی ، آموزشی ، فضای سبز ، شهر بازی و….. نداره حتی یک کتاب فروشی درست و حسابی توی این شهر نیست ! در عوض داخل این روستای خراب شده پر از سرعت گیر هست !!!

 3. بله هر دم یک برنامه و هر روز یک .حدفاصل فلکه کرباسک و فلکه موشک خیابان را از وسط نصف کرده در صورتیکه پیاده رو از دوطرف بسیار وسیع هست.اگر یک ماشبن کنار قنادی توقف کند تا شیرینی بگیرد ترافیک ایجاد میشود.
  سرعت گیرها کابوس مردم شده اند.با این مخارج خودروها هر روز با این سرعت گیرها دچار نقص میشوند.
  داخل پرانتز از نامهای قدیمی دو فلکه قدیمی زابل استفاده کردم چون انقدر این دو فلکه اسم عوض کرده اند که واقعا نمیدانیم اسم الان انها چیست.

  و اما شهرداری در بسیار جاها موفق عمل کرده در دادن پایان کار پروانه کار و هر جایی که مبلغ پول از مردم گرفته شود.

 4. شهردار محترم وعوامل شهرداری اول باید با خودشان بسازن بعد دنبال آبادانی شهر بشن مدیریت شهرداری سلیقه ای نیست باید اصولی وقاعده رو رعایت کنن نه این که شب قبل خواب یه طرح اجرا میکنند بعد خواب یه طرح اجرا میکنند آینده نگرنیستن وفقط لحظه ای فکر میکنن به جای این سرعت گیر مزخرف به فکر چهارتا درخت داخل سطح شهر باشید که شهر انگار شهر مردگان شده

 5. شهرداری به جای شهرداری تبدیل به دکان شده
  تو هر واحدش یک دستگاه پوز گذاشتن و تا کسی وارد میشه اول باید کارت بکشه بعد حرف بزنه
  کاش یک دهم این پولی را که از مردم میگرفتن صرف عمران شهر میکردن که اگه اینکارو میکردن چهره شهر زمین تا آسمون تغییر میکرد. همشو صرف پرداخت حقوق کارمندا و کارگراشون میکنن