سکوت کامل رسانه ها در مقابل بیان مشکل آب شرب سیستان/سخنی بانمایندگان و مدیران استانی

 • کد خبر : 36249
 • ۲۴ شهریور ۱۳۹۵ - ۲۲:۵۸
سکوت کامل رسانه ها در مقابل بیان مشکل آب شرب سیستان/سخنی بانمایندگان و مدیران استانی

مدت زمانی است که از وضعیت بد آب شرب در شمال استان می گذرد و سیستان در سکوت کامل رسانه ها و مسئولین روزهای فراموش شدنش در زیر خروارها مشکل را می بیند و بازم هم صبوری می کند به امید فردای دیگر…   به گزارش گندم خبر: نزدیک به یک ماه از وضعیت آب […]

مدت زمانی است که از وضعیت بد آب شرب در شمال استان می گذرد و سیستان در سکوت کامل رسانه ها و مسئولین روزهای فراموش شدنش در زیر خروارها مشکل را می بیند و بازم هم صبوری می کند به امید فردای دیگر…

 

به گزارش گندم خبر: نزدیک به یک ماه از وضعیت آب شرب نامناسب در منطقه سیستان می گذرد و مردمان سرزمین رستم باز هم به فردا چشم دوخته اند تا شاید کسی از راه برسد و حرفشان را باور کند!

تکذیب یا واقعیت صحبت های مردم از وضعیت آب شرب نامناسب

مدتی قبل براساس گزارشات مردم از نقاط مختلف سیستان مبنی بر وضعیت مبهم آب شرب تصمیم برآن شد طی اطلاعیه نظر شهروندان ساکن در دارالولایه را جویا شویم و بالغ بر ۳۰ نظر از نظرات مردم در این خصوص در سایت گندم خبر منتشر شد.

 

نظرات مردم نشانگر وضعیت نامناسب آب شرب در بسیاری از مناطق سیستان بود که به راستی سخن حق گفتند و دردشان را برای ما و مردم دیگر نقاط بیان کردند.

 

کلام مردم در اولین واکنش ها به شیوه ای جدید و با اتکی غافل گیرانه تکذیب شد تا همچنان مردم سهمشان از درد و بیان مشکلات سکوت باشد.

 

اولین واکنش مختص علوم پزشکی زابل و دیگری اداره آب و فاضلاب شهرستان زابل بود…

 

اما این کتمان کردن حقیقت پایان کار نبود و در نظر سنجی دیگری در کانال خبری گندم خبر باری دیگر با سوال؛ وضعیت آب شرب در شهرستان زابل را چگونه ارزیابی می کنید؟ به سراغ مردم و نظراتشان رفتیم و وضعیت آب شرب را مجدد از مردم جویا شدیم که در ادامه نتیجه نظرسنجی را به استحضار شما همراهان گرامی می رسانیم:

 

۱- خیلی خراب (۱۴۸ رای) – ۹۰%

۲- خراب (۱۳ رای) – ۸%

۳- خوب (۲ رای) – ۱%

۴- خیلی خوب (۱ رای) – ۱%

 

همانطور که مشاهده نمودید در بار دوم نیز مردم گزینه خیلی خراب را با ۹۰ درصد آراء انتخاب کردند.

 

بیان صدای مردم مظلوم از تریبون های نماز جمعه در سیستان

_ امام جمعه شهرستان زابل در بخش از خطبه های نماز جمعه این هفته گفت: مشکلی که اخیراً در مورد آب روستایی مشاهده شده و عزیزان تماس می گیرند و می گویند آب در روستاها قابل شرب نیست ان شاءلله این مورد را هم مسئولین عزیز توجه ویژه ای داشته باشند و این مشکل را حل کنند.

 

_ امام جمعه زهک در بخشی از خطبه های این هفته با انتقاد شدید از ظلم پذیری مردم خطاب به نمایندگان و مسئولین محلی بیان داشت: مقداری از اب شرب متعفن و گندیده ای که بیش از دو ماه است همه مردم سیستان جز شهر زابل میخورند را برای مسئولین استانی و شخص رئیس جمهور ببرید ایا قابل شرب است.

حجه الاسلام و المسلمین حسن خدری در ادامه بیان داشت: مسئولین محلی توان حل معضل آب را ندارند اگر چاره ای نیندیشید ماهم اجازه نخواهیم داد ازچاه نیمه ای که متعلق به سیستان است بهره ببرید

 

_ امام جمعه شهر بنجار در بخشی از خطبه های این هفته گفت: از مسئولین آب و فاضلاب نسبت به تحقیق و جستجوی بیشتر بوی بد آب شرب و آشامیدنی مردم شد گرچه کارشناسان سالم بودن آب را تایید کردند و نفس بوی بد آب حکایت از مشکل دار بودن آب دارد.

 

همانطور که مطالعه نمودید امامان جمعه برخی شهرهای سیستان به وضعیت مبهم آب شرب واکنش نشان دادندن و خواستار پیگیری موضوع تا حصول نتیجه را شدند.

 

انتظارات مردم از ائمه جمعه سیستان

تنها امید این روز های مردم سیستان مطالبه گری امامان جمعه شهرهای مختلف سیستان می باشد و طی پیام های مردمی، مردم از ائمه جمعه انتظار دارند مشکل آب شرب را از تریبون های نماز جمعه بیش از پیش اعلام کنند تامسئولین محترم واقعیت و عمق مشکلات مردم را بدانند و برای حل آن اقدام کنند.

 

سکوت و عدم توجه مدیران استانی به شمال استان

کم توجهی مدیران مرکز نشین استان به شمال سیستان و بلوچستان این روزها برای همه عیان و روشن است و مشکلات مردم سیستان را یکی پس از دیگری به فراموشی می سپارند.

 

با بیان وضعیت آب شرب در تمامی نقاط سیستان انتظار می رفت جلسه برای رفع آن در مرکز استان برقرار شود و مدیران ادارات مختلف در خصوص بوی بد، کیفیت آب، طعم و مزه بد آب شرب اظهار نظر کنند و گویا باید این اتفاق را نیز در رویاها تصور کرد نه در واقعیت.

 

قابل توجه مدیران ادارات؛ آب و فاضلاب شهری و روستایی، آب منطقه ای، دانشگاه علوم پزشکی ومرکز بهداشت، اداره کل شیلات سیستان، فرمانداری های حوزه سیستان و شخص شماره یک استان، استاندار محترم سیستان و بلوچستان مشکل حال حاضر مردم را ببینید و راهی برای رفع معضل گریبان گیر ولی نعمتانتان در منطقه سیستان بیابید نکذارید مردم بیشتر از این ناامیدی را تجربه کنند.

 

سکوت ادامه دار نمایندگان استان برای بیان مشکلات مردم

وضعیت آب شرب در منطقه سیستان روزهای بحرانی را پشت سر می گذارد و روزهای بحرانی تر را پیش رو دارد و سوالی که ذهن را به خود درگیر می کند اینست که چرا نمایندگان سیستانی سکوت اختیار کرده اند؟ مگر جز این نیست که منتخبان با رای مردم راهی مجلس شده اند؟

 

بازدید کردن و دیدار چاره رفع مشکل نیست چرا که نماینده وظیفه ای سنگین به دوش دارد و آن هم رصد مشکلات مردم، جمع بندی مشکلات و بیان مشکلات از تریبون های مجلس شورای اسلامی و دفاع از مردم در پایتخت، جایی که مردم سیستان هیچ یاری گری ندارند.

 

نمایندگاه سوال از وزیر نیرو را در دستور کار خویش قرار دهند و وی را برای سفر به سیستان دعوت کنند.

نمایندگان سیستان توجه داشته باشند که رابط بین مردم و مسئولین در پایتخت نیز می باشند.

 

سکوت صدا و سیما و دیگر رسانه ها در بیان واقعیت آب شرب

سکوت رسانه ملی و سایر رسانه ها در برابر بیان معضلات بسیار زیاد مردم سیستان و عدم کیفیت آب شرب در منطقه سیستان، نارضایتی های زیادی را در پی داشته است و با اینکه می دانند در سیستان چه می گذرد بازهم در خصوص مشکل آب شرب سکوت اختیار کرده اند.

 

هدف از بیان مشکلات مردم توسط برخی رسانه ها فقط کمک به مردم و مسئولین است تا مشکل را ببینند و برای رفع آن برنامه ریزی و اقدام کنند و باید به عرض برسانیم رسانه ها دشمن مسئولین نیستند بلکه همراه آنان می باشد و اکر نقدی می شود طبق فرمایش مقام معظم رهبری، باید سازنده باشد و این نیز میطلبد که مسئولین نقد را پذیرا باشند و نگاهی سازنده به آن داشته باشند تا مشکلی از مشکلات مردم کاسته شود.

 

تنها کور سوی امید مردم رسانه ملی و سایر رسانه ها می باشد و امیدواریم رسانه ملی، روزنامه ها، خبرگزاری ها و سایر رسانه های مطالبه گر سیستان نیز گزینه سکوت را در برابر بیان این مشکل حذف نموده و یک صدا مشکلات را بیان کنند تا شاید روزنه امیدی به سوی مردمان رنج دیده سیستان بتابد.

 

در پایان از مسئولین و نمایندگان خواستاریم مشکلات را ببینند و به دنبال راهی برای حل آن باشند.

به امید سیستانی آباد

لینک کوتاه : https://gandomkhabar.ir/?p=36249

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 8در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۸
 1. شرم خدا بر شما باد که منافقانه بین مسولان و مردم اختلاف افکنی می کنید برای رسیدن به منافع شخصی

 2. سلام فکری برای گندزدایی اب روستا نشینان سیستان بکنید انها مردمانی قانع وصبورند از صبوری سوءاستفاده نکنیم ولی نعمتان را در یابید

 3. پس آقایون نماینده چیکار میکنن؟؟؟؟ فقط مصاحبه و خودنمایی!!!

 4. کارشان لایحه حمایتی از حیوانات و …

 5. واقعا متاسفم اگر این مشکل توشهر دیگری بود الان صداوسیما صدها بار پخشش کرده بوذ نماینده ها هم انگار خوابشون برده فقط وعده دادن نمیتونن مشکل اب رو حل کنند انتظار داریم مشکل اب تالاب رو حل کنن ضمن اینکه هیچ کسی از مردم هم حتی برای اعتراض یه سری به اداره اب نزده
  خدایا خودت به داد مردم بیچاره وروستایی سیستان برس

 6. من شخصا رفتم تو ۳ تا چاه نیمه ه در نقاط مختلف آن پارک شهرداری دانشگاه زابل کنار سد چاه نیمه ۴ و … دور زدم در آب چاه نیمه هال نشانی از بو و مزه بد آب مشاهده نشد نمی دونم کجای کار می لنگه
  شاید خوب تصفیه نمیشه
  به هر حال اطلاع رسانی لازمه …. همه هم دارن سعیشون رو میکنن
  بی انصافی نکنین روز عید قربان و روزهای تعطیل و غیر تعطیل از اداراتد مختلف داره نمونه برداری میشه تا کنون علت بو مشخص نشده جالبه بخدا…..

 7. سلام دوست عزیز علت بو مشخصه شاه لوله اصلی که قبلا اب شرب شهر زابل تامین میکرده رو به علت پوسیدگی دادن به وستاها ولوله جدید رو دادن به خودشهر زابل چطوز قبلا اب روستا از اب شهر بهتر بود
  این مطلب رو همه مسولین میدونن ولی بخاطر اینکه جایگاه خودشون به خطر نیفته اصلا هبچ جا مطرح نمیکنن حتی رادیو زابل هم اعلام نمیکنه

 8. جای تقدیر دارید از اینکه مشکلات مردم سیستان رو بدون ترس و بدون رودربایستی نشر میدهید.از شما به عنوان یک شهروند سیستانی تشکر میکنم.