وقتی فرماندار زاهدان، فضای معنوی و شهدایی دعای عرفه زاهدان را با الفاظ رکیک، آلوده می‌کند

 • کد خبر : 36192
 • ۲۳ شهریور ۱۳۹۵ - ۰:۵۲
وقتی فرماندار زاهدان، فضای معنوی و شهدایی دعای عرفه زاهدان را با الفاظ رکیک، آلوده می‌کند

فرماندار زاهدان در مراسم عرفه با چند فحش آب نکشیده خطاب به نیروهای مردمی خادم الشهدا، هم تقدیر ویژه‌ای از آنها به عمل آورد و هم حسابی آداب روز عرفه و رسم میزبانی از شهید گمنام را به جا آورد. به گزارش گندم خبر به نقل از زاهدان‌نیوز، محوری‌ترین مراسم روز عرفه در شهر زاهدان به […]

فرماندار زاهدان در مراسم عرفه با چند فحش آب نکشیده خطاب به نیروهای مردمی خادم الشهدا، هم تقدیر ویژه‌ای از آنها به عمل آورد و هم حسابی آداب روز عرفه و رسم میزبانی از شهید گمنام را به جا آورد.

به گزارش گندم خبر به نقل از زاهدان‌نیوز، محوری‌ترین مراسم روز عرفه در شهر زاهدان به همت فعالان فرهنگی آستان شهدای گمنام زاهدان در حالی برگزار شد که مردم خداجوی زاهدانی در این مراسم نورانی میزبان پیکر مطهر یک شهید گمنام نیز بودند. این مراسم به حدی با استقبال مردم زاهدانی روبه‌رو شده بود که خیابان‌های منتهی به آستان مقدس شهدای گمنام زاهدان موسوم به “تپه نورالشهدا” کاملا مسدود شده بود و مردم فوج فوج به سوی شهید گمنام تازه تفحص شده و مراسم نورانی عرفه آمده بودند.

 

فعالان فرهنگی آستان مقدس شهدای گمنام زاهدان نیز برای رعایت کامل آداب میزبانی از زائران شهدا، از چند روز قبل به طور شبانه‌روز در حال آماده‌سازی مقدمات این مراسم بودند.

 

همه چیز به بهترین نحو در حال برگزاری بود که ناگهان اصوات قبیحی شامل ناسزاهای بسیار زشت از قبیل «… خوردید» توجه مردم را جلب کرد. اوج فاجعه این بود که این صداها متعلق به یک فرد لاقید و مزاحم نبود بلکه متعلق به بالاترین مقام اجرایی مرکز استان سیستان و بلوچستان یعنی فرماندار زاهدان بود.

 

فرماندار زاهدان در حالی که گوشش به توصیه اطرافیان مبنی بر رعایت ادب مجلس امام حسین(ع) و پیکر پاک شهدا بدهکار نبود به همراه تیم حفاظتی خود با خادمین شهدا درگیر شده بودند.

 

این که منشأ این اتفاق چه بوده و چرا یکی از خادمین شهدا به فرزند کوچک فرماندار زاهدان تذکر می‌دهد که خودروی دولتی را در مراسم دعا روشن نکند و بعدا با برخورد مسلحانه سرتیم حفاظتی آقای فرماندار روبه‌رو می‌شود، محل بحث ما نیست چرا که باز شدن این ماجرا به شدت به آبروی دولت ضربه خواهد زد.

 

اما مسأله این جاست که چرا بالاترین مقام اجرایی شهر زاهدان این فضای معنوی را با رکیک‌ترین الفاظ آلوده می‌کند و اوج فاجعه و بدتر از این الفاظ، یک سخن آقای خانجانی بوده است که در همان صحنه درگیری به مسئول خادمین شهدا هشدار می‌دهد که اگر فرد تذکردهنده را به وی معرفی نکنند، درب این مکان را خواهد بست! که در پاسخ به ایشان باید گفت، ای کاش قدرت‌ و فریادهای‌تان را بر سر وهابیون و دشمنان اسلام می‌کشیدید که هر لحظه به دنبال تخریب و پلمپ ابنیه مذهبی و دینی مسلمانان هستند نه این که خود زبان به تهدید بگشایید که من درب خانه شهدا را به روی مردم خواهم بست.

 

اکنون پوشش این اتفاق شرم‌آور، در حالی که فعالان فرهنگی مظلوم دست‌اندرکار این برنامه تلاش داشتند به جایی درز پیدا نکند، با وجود احتمال برخوردهای متعاقب در پایگاه زاهدان نیوز منتشر می‌شود.

 

بی‌شک عدم برخورد مسئولان بالادستی با چنین خطای غیرقابل اغماضی، سیلی بزرگی به صورت کسانی است که با جان و دل در حال تلاش برای زنده نگه داشتن ارزش‌های اسلامی در شهر هستند.

لینک کوتاه : https://gandomkhabar.ir/?p=36192

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 9در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۹
 1. وقتی استاندار چنین حرکاتی داره از فرماندار چه گله ای است

 2. تاسف بایدخورد،شرم بادبه اصلاح آقای فرماندار،ازاون روز بایدشرم میکردی،بعدعلیقرت میکردی.خجالت بکش.بمیری بهتره.

 3. خاک بر سر این فرماندار

 4. شرمت باد خائن

 5. از کوزه همان تراود که در اوست!!!

 6. اگر قصد خراب کردن فرماندار است به به چه خوب میتونید با چند کلمه احساسی به منظور خودتان برسید.شاید بنده خدا عصبانی شده و یک چیزی گفته ولی برای شما شرمنده ام که با اسم شهدا بهره برداری سیاسی میکنید.شرمتان باد.

 7. تاسف برای رسانه تخریب گر و بی محتوا شما

 8. چراحرف الکی میزنید حالا یک حرفی هم گفته ِیعنی چهِِ؟گفته که …..خوردید. چه کسی. از نام شهدا سو استفاده. می کنه. فرماندار داعشی نمیخواهیم

 9. سلام خدمت دوستان رسانه ایی فقط یه سوال دارم اگر همه جریانات برای شما مثل روز قیامت آشکار بشه و شما متوجه بشوید که این متن خبر کاملا یکطرفهذبوده و فقط قصد تخریب یک شخصیت بوده چه جوابی دارین برای کار کردن این مطالب .
  و متاسفم برای افرادی که باز کاسه ی داغ تر از آش هستند به محض شنیدن یک مطلب خوب حرمت رو نگه می دارند من خواهش می کنم حتما دوستان از فرماندار پرتلاش و زحمت کش زاهدان جناب آقای خانجانی عذر خواهی کنند.
  این نکته آخر خطاب به همه ی دوستان بین حق و باطل فقط چهار انگشت فاصله هست یعنی چه شنیدی و چه دیدی .