بررسی واگذاری بندر چابهار به هندی ها در جلسه مجمع نمایندگان سیستان و بلوچستان

  • کد خبر : 36131
  • ۲۱ شهریور ۱۳۹۵ - ۱۳:۰۰
بررسی واگذاری بندر چابهار به هندی ها در جلسه مجمع نمایندگان سیستان و بلوچستان

رئیس مجمع نمایندگان استان سیستان و بلوچستان در مجلس،از بررسی چرایی واگذاری بندرچابهار در جلسه مجمع نمایندگان استان متبوعش با حضور رئیس جمهور و همچنین ترکان خبرداد.   محمدنعیم امینی فرد با یادآوری اخباری مبنی بر واگذاری بندر چابهار به هندی ها، گفت:به طورحتم مجمع نمایندگان استان سیستان و بلوچستان چرایی این واگذاری و همچنین […]

رئیس مجمع نمایندگان استان سیستان و بلوچستان در مجلس،از بررسی چرایی واگذاری بندرچابهار در جلسه مجمع نمایندگان استان متبوعش با حضور رئیس جمهور و همچنین ترکان خبرداد.

 

محمدنعیم امینی فرد با یادآوری اخباری مبنی بر واگذاری بندر چابهار به هندی ها، گفت:به طورحتم مجمع نمایندگان استان سیستان و بلوچستان چرایی این واگذاری و همچنین تبعات و پیامدهای آن را به طور دقیق بررسی خواهد کرد.

نماینده مردم ایرانشهر،سرباز، دلگان، فنوج وبخش های بنت، آهوران، آشار در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در صورتی که در قرارداد واگذاری بندر چابهار به هندی ها لزوم رشد اقتصادی و همچنین کاهش بیکاری دیده شده باشد؛می توان به نتایج آن تاحدودی امیدوار بود،افزود:در صورتی که بدون هیچ پشتوانه درستی این واگذاری انجام شود؛به طورحتم مشکلات عدیده ای متوجه کشور خواهد بود.

 

توجه به بخش خصوصی و سرمایه داران داخلی باید در اولویت واگذاری بنادر و مناطق آزاد باشد

 

وی باتاکید براینکه توجه به بخش خصوصی و سرمایه داران داخلی باید در اولویت واگذاری بنادر و مناطق آزاد درکشور باشد، تصریح کرد:واگذاری بنادر بدون درنظرگرفتن ظرفیت های داخلی از جمله بخش خصوصی و سرمایه داران کشور با روح اقتصاد مقاومتی در تضاد است.

امینی فرد،ادامه داد:باید قرارداد منعقد شده درخصوص واگذاری بندر چابهار به دقت بررسی شود تا بتوان در خصوص آن اظهارنظر کارشناسی انجام داد.

این نماینده مردم در مجلس دهم،با بیان اینکه بندرچابهار از حیث اقتصادی مزیت های بسیاری برای کشور دارد، گفت: باید هر نوع اقدامی درخصوص واگذاری یا عدم آن در بحث مناطق آزاد همراه با نیازسنجی و همچنین سنجش مزیت های آن همراه باشد.

 

تحقق اقتصاد مقاومتی در واگذاری بنادر نادیده گرفته نشود

 

وی،ادامه داد:استفاده از توان و منابع نیروهای داخلی باید در هر امری در مرکز توجه باشد تا به این ترتیب اقتصادمقاومتی به عرصه عمل نزدیک شود.

رئیس مجمع نمایندگان استان سیستان و بلوچستان درمجلس شورای اسلامی،تاکید کرد:برای بررسی چرای عقد قرارداد با کشور هند برای واگذاری بندر چابهار و همچنین مزیت ها و معایب آن جلسه ای با” ترکان” دبیر شورای عالی مناطق آزاد و در صورت لزوم با رئیس جمهوری برگزار خواهیم کرد./خانه ملت

لینک کوتاه : https://gandomkhabar.ir/?p=36131
  • دیدگاه‌ها برای بررسی واگذاری بندر چابهار به هندی ها در جلسه مجمع نمایندگان سیستان و بلوچستان بسته هستند

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰

دیدگاهها بسته است.