از ادعای بازی گوشی کودکانه تا بی مسئولیتی آموزش و پرورش سیستان و بلوچستان: پدر فریبا سناریوی مرگ فرزندش در مدرسه را نادرست دانست

  • کد خبر : 36076
  • ۱۸ شهریور ۱۳۹۵ - ۱۴:۴۹
از ادعای بازی گوشی کودکانه تا بی مسئولیتی آموزش و پرورش سیستان و بلوچستان: پدر فریبا سناریوی مرگ فرزندش در مدرسه را نادرست دانست

بنابرگزارشات واصله در حالی آموزش و پرورش سیستان و بلوچستان اصرار دارد که «فریبا»ی هفت ساله، پنج سال دارد و دانش آموزش نیست و بر اثر بازی گوشی های کودکانه در زیرآوار دیوار مدرسه ای در چابهار جان باخته که مردم آن را ساخته اند ولی پدر فریبا می گوید: هم دیوار مدرسه را آموزش […]

بنابرگزارشات واصله در حالی آموزش و پرورش سیستان و بلوچستان اصرار دارد که «فریبا»ی هفت ساله، پنج سال دارد و دانش آموزش نیست و بر اثر بازی گوشی های کودکانه در زیرآوار دیوار مدرسه ای در چابهار جان باخته که مردم آن را ساخته اند ولی پدر فریبا می گوید: هم دیوار مدرسه را آموزش و پرورش ساخته و هم بازیگوشی در کار نبوده است.

به گزارش گندم خبر – دومین مرگ دلخراش مدارس فرسوده سیستان و بلوچستان رقم خورد، دانش آموزی هفت ساله با یک دنیا آرزو بر زیر آوار محرومیت رفت تا برای دومین بار در سال جاری به مسئولان سیستان و بلوچستان گوشزد کند که هنوز مدارس استان نا امن است.

 

ابتدای امسال نیز حمیدرضا گنگوزهی، معلم فداکار برای نجات دانش آموزان از زیر آوار دیوار مدرسه ای در سیستان و بلوچستان، جان خود را از دست داد. اما این بار یک دانش آموز بر اثر ریزش دیوار مدرسه ای فرسوده جان باخت. دانش آموزی که مسئولان آموزش و پرورش سیستان و بلوچستان گفتند پنج ساله بوده و اصلا دانش آموز نیست و برای تاب بازی به مدرسه رفته است.

 

علرضا نخعی مدیرکل آموزش و پرورش در این باره گفته است: چهار دختر مشغول تاب بازی از چارچوب در مدرسه بودند و این چارچوب در میان این دیوار قرار گرفته بود، با تاب بازی بچه‌ها و فشاری که به دیوار وارد شد این دیوار گلی فرو ریخت و متاسفانه این اتفاق افتاد.

 

وی ادامه داد: چند سال پیش و همزمان با ساخت‌وساز در این منطقه، خانواده دانش‌آموزان تصمیم گرفتند حصاری بین مدرسه و جاده بکشند و این دیوار را خود مردم ساختند، با وجود اینکه آموزش و پرورش نقشی در این حصار غیراصولی نداشته، اما من در خانه این کودک حضور پیدا کردم و به دستور وزیر آموزش و پرورش قرار است مدرسه‌ای ۶ کلاسه به نام این کودک در روستا ساخته شود.

 

گفته‌های مدیرکل آموزش و پرورش سیستان و بلوچستان در حالی است که پدر فریبا در گفتگو با فرهیختگان علت حضور دخترش در آن منطقه را اصلا تفریح ندانست و از سوی دیگر نیز این دیوار را ساخته خود مدرسه و مسئولان آموزش و پرورش خواند.

 

او در این باره گفت: «دختران ما برای ثبت‌نام خود یک ماه است که شناسنامه در دست به مدرسه می‌روند و هر بار می‌گویند مدیر مدرسه نیست و فردا بیایید. وقتی هم که ثبت‌نام شدند برای گرفتن کتاب به آنها اعلام شد باید به مدرسه بیایند و هر بار که در مدرسه حضور پیدا کردند به دلایلی گفتند روز دیگری بیایند.»

 

او درباره روز حادثه گفت: «روز حادثه دختران ما بار دیگر برای گرفتن کتاب رفتند. به آنها گفتند خیران از تهران آمده‌اند و شما پشت در منتظر بمانید. آنجا هم جایی است که به‌شدت آفتاب است و بچه‌ها در سایه دیوار نشسته بودند که دیوار روی سرشان خراب شد.» او درباره بازی کردن در آن محل، گفت: «آنجا اصلا جای تفریح و بازی نیست که کسی بخواهد در آن آفتاب سوزان بازی کند

 

او درباره دیوار مدرسه نیز گفت: «یعقوب جدگال، نماینده سابق کنارک، نیکشهر و چابهار در مجلس از وضعیت آموزش و پرورش بخش نگور توضیحاتی داده بود و پس از مدتی توانست ۵۰ میلیون تومان برای آموزش و پرورش این بخش بودجه بگیرد. هشت ماه پیش این بودجه گرفته شد، اما فقط سه میلیون تومانش برای این مدرسه هزینه شد.»

 

اصلان چاردیواری همچنین گفت: «گفته بودند سه کلاس به مدرسه اضافه می‌کنند، اما هیچ‌کاری نکردند و هر بار به محبی، مدیر و آموزش و پرورش بخش نگور گفتیم، گفت بودجه نداریم. این در حالی است که خود آقای محبی ۵۰ میلیون تومانی را که بودجه گرفته بودند، تایید کرده بود.»

 

گندم خبر منتظرتاییدیه نهایی ونتیجه این موضوع ازسوی مدیران آموزش وپرورش می باشد.

لینک کوتاه : https://gandomkhabar.ir/?p=36076

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 2در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۲
  1. به جای عذرخواهی چرا دروغ تحویل مردم میدن؟؟؟ آقای نخعی شاهکار کردی رفتی دیدن خانواده داغدار؟؟؟ منت نذار وظیفه کوچکت همین بود و وظیفه اصلیت قبول مسئولیت و عذرخواهی که متاسفانه انجام ندادین. این میز ریاست ماندگار نیست

  2. شرم باد.برافرادی که جان انسانهارابی ارزش میدانند.یک لحظه تصورکن این کودک دخترخودت بود