درخواست تاسیس حوزه علمیه در شهر بنجار تقدیم رئیس حوزه علمیه قم شد.

  • کد خبر : 36030
  • ۱۳ شهریور ۱۳۹۵ - ۱۴:۳۵
درخواست تاسیس حوزه علمیه در شهر بنجار تقدیم رئیس حوزه علمیه قم شد.

گندم خبر: همراه با خطبه های نماز عبادی سیاسی جمعه شهر دارالمومنین بنجار، به امامت حجت الاسلام پارسا برگزار شد. امام جمعه معزز شهر بنجار در خطبه اول بعد از سفارش به تقوا و یاد خدا در همه حالات به روایت جالبی از امام صادق (ع)اشاره کرد و گفت: که از آقا پرسیدند کار خود را […]

گندم خبر: همراه با خطبه های نماز عبادی سیاسی جمعه شهر دارالمومنین بنجار، به امامت حجت الاسلام پارسا برگزار شد.

امام جمعه معزز شهر بنجار در خطبه اول بعد از سفارش به تقوا و یاد خدا در همه حالات به روایت جالبی از امام صادق (ع)اشاره کرد و گفت: که از آقا پرسیدند کار خود را بر چند چیز بنا کردید که خدا به شما توجه ویژه کرده؟ آقا فرمود؛
۱_ فهمیدم کارم را فرد دیگری انجام نمی دهد پس تلاش و کوشش کردم
۲_ دانستم خدا بر حالم اطلاع دارد و در همه حال مرا می بیند
۳_ فهمیدم روزی مرا دیگری نمی خورد پس آرامش یافتم
۴_ دانستم به سوی مرگ می روم پس آماده و مهیا شدم.
و به داستانها و حکایات جالبی در مورد تقوا و یاد آخرت از پیامبران و بزرگان اشاره کرد.

حجت الاسلام پارسا در خطبه دوم هم طبق معمول بعد از سفارش به رعایت حریم و حدود الهی، دو خبر خوش به مردم داد و گفت: عزیزانی که تا الان حرم حضرت معصومه (س) را زیارت نکردند تولیت آستان سه روز، محل اسکان و خوراک آنها را تقبل کرده است و مهمان حضرت معصومه (س) خواهند بود.

وی در ادامه گفت: خبر دوم با توجه به قدمت شهر بنجار و وجود حوزه علمیه در شهر بنجار ،درخواست کتبی مبنی بر تاسیس حوزه علمیه در شهر بنجار تقدیم رئیس حوزه علمیه قم شده است.

امام جمعه معزز شهر بنجار در ادامه به جنایات گروههای تکفیری و سلفی و با حمایت آمریکا و اسراییل و عربستان سعودی اشاره کرد و گفت: انسانهای بیگناه را در مناطق مختلف جهان به خصوص در یمن به خاک و خون میکشند و مقدمات فروپاشی و اضمحلال و نابودی خود را فراهم میکنند و از سکوت معنا دار مجامع بین المللی سوء استفاده می کنند و بدترین جنایات را انجام میدهند و سکوت مجامع و جنایات این گروههای حیوان صفت محکوم هست و باید جوابگوی اعمال خود باشند.

وی گفت: سالروز کشتار حجاج ایرانی با دستور ماموران آل سعود در سال ۶۶ را به شدت محکوم کرد و یادآور شد که قطعا دولت عربستان با این جنایات مقدمات نابودی خود را فراهم می کند.

حاج آقا پارسا به فرمایشات مقام رهبری در دیدار با فرماندهان هوا فضای سپاه اشاره کرد و گفت: که باید روز به روز توان دفاعی و تهاجمی خود را بالا ببریم تا قدرتهای بیگانه احساس خطر کنند و حتی فکر و خیال حمله را از ذهن خود بیرون کنند.

وی در ادامه گفت: به یاد و نام ۴ هزار شهید۱۷ شهریور ۵۷ را گرامی داشت و بیان کرد آرامش و امنیت و آسایش امروز ما اثر خونهای پاک شهداست.

وی با اشاره به سالروز ازدواج مبارک حضرت علی (ع) گفت: که زندگی مشترک خود را در نهایت سادگی به مهریه پایین و به دور از تجملات برگزار کردند که جوانان ما هم به پیروی از این دو بزرگوار مراسمات عروسی را ساده و خالی از تجملات و چشم هم چشمی برگزار کنند و قبل از ازدواج حتما مشاوره قبل از ازدواج را انجام دهند که زندگی انها استحکام بیشتری پیدا کند و بزرگان هم مهریه ها را سبک قرار دهند چرا که حدیثی ارزشمندی از ائمه اطهار وارد شده که زن بد قدم زنی هست که مهریه اش سنگین باشد.

وی در پایان به بیان زندگانی امام جواد (ع) پرداخت و گفت: آقا فرمود سه خصلت جلب محبت میکند؛

۱_ انصاف در معاشرت با مردم

۲_ همدردی در مشکلات آنها

۳_ همراه و همدم شدن با معنویات

والسلام علیکم و رحمه الله.

لینک کوتاه : https://gandomkhabar.ir/?p=36030
  • دیدگاه‌ها برای درخواست تاسیس حوزه علمیه در شهر بنجار تقدیم رئیس حوزه علمیه قم شد. بسته هستند

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰

دیدگاهها بسته است.