آقای مدیرکل محیط زیست،دم خروس راباورکنیم یاقسم حضرت عباس(ع)را؟

  • کد خبر : 36017
  • ۱۲ شهریور ۱۳۹۵ - ۱۵:۴۹
آقای مدیرکل محیط زیست،دم خروس راباورکنیم یاقسم حضرت عباس(ع)را؟

گندم خبر: خطبه دوم نماز جمعه شهر علی اکبر به امامت امام جمعه معزز حاج آقای اشرفیان به شرح زیر می باشد؛ امام جمعه شهر علی اکبر گفت: شنبه اول ذی الحجه مصادف هست با ازدواج فرخنده و آسمانی امیرالمومنین(ع) و حضرت زهرا سلام الله علیها و روز ازدواج نامگذاری شده است. وی افزود: ازدواج یک […]

گندم خبر: خطبه دوم نماز جمعه شهر علی اکبر به امامت امام جمعه معزز حاج آقای اشرفیان به شرح زیر می باشد؛

امام جمعه شهر علی اکبر گفت: شنبه اول ذی الحجه مصادف هست با ازدواج فرخنده و آسمانی امیرالمومنین(ع) و حضرت زهرا سلام الله علیها و روز ازدواج نامگذاری شده است.

وی افزود: ازدواج یک نیاز طبیعی و فطری بشر هست و دولت در ترویج فرهنگ صحیح و اسلامی ازدواج جوانان نقش مهمی دارد و باید سبک ازدواج اسلامی و آسان را ترویج کند.

وی گفت: اختصاص بودجه مناسب و فوری برای وام ازدواج، حمایت خاص از مراکز مشاوره و تحکیم خانواده، تخصیص امتیاز مشاغل ویژه برای متاهلین، فرهنگ سازی ازدواج های آسان و منطقی با برنامه های تلویزیونی از جمله اقداماتی است که می تواند بسیار موثر باشد.

وی در ادامه گفت: وام ازدواج و مسکن خوب است اما پرداخت اقساط بالا از توان عمده جوانان تازه ازدواج خارج هست.

وی گفت: وزارت ورزش وجوانان چه نقشی در ترویج ازدواج جوانان داشته؟ برای مردم بیان کند. تاخیر در ازدواج جوان ریشه بسیاری ازآسیبهای اجتماعی است. وزارت ورزش وجوانان در هفته تربیت بدنی و ورزش و بلکه درطول سال پرهزینه ترین برنامه ها را دارد، ولی در موضوع ازدواج جوان اقدامات خوبی انجام نداده است.

حجت الاسلام اشرفیان گفت: اما هفته گذشته هفته دولت بود؛ باتوجه به بیان مقام معظم رهبری که فرمود:دولت فرصت باقی مانده را مغتنم بداند و آخرین سال کارخودش را مشغول به حواشی و مسائل انتخاباتی نشود و کارهای روی زمین مانده را تکمیل کند. در موضوع معیشت و مشکلات مردم غافل نشود.

وی افزود: هفته دولت فرصتی است که هم خود دولتمردان و هم ملت عملکرد آنها را ارزیابی کنند. ما هم منتظریم وعده های آقای استاندار که قبلا در جلسه ای با ایشان داشتیم و مشکلات شهرستان هامون و شهرعلی اکبر مطرح شد زودتر عملی شود.

وی گفت: هفته دولت در شهر علی اکبر خبری نبود. ظاهرا این شهر قیم ندارد و یا مردم اینجا جزو منطقه و استان نیستند که طرح و پروژه خاصی برای این مردم ولایتمدار که حدود ۶۵ شهید تقدیم نظام کردند از این دولت دیده نشد.

امام جمعه شهر علی اکبر گفت: همه ما باید شهید رجایی را الگو قراردهیم. از آن مسئول دلسوزی که می گفت یک نان را ۳۵ میلیون ایرانی با هم می خوریم ولی دست پیش بیگانگان دراز نمی کنیم. امروز به کجارسیدیم که مسئولی می گوید من تا شیشلیک نخورم به مردم خدمت نمی کنم. اینجا باید نمونه حکومت اسلامی علوی باشد نه رقابت در سهم خواهی و دست درازی به بیت المال.

امام جمعه شهر علی اکبر گفت: سخنان مدیر کل محیط زیست استان بود که گفته بودند وضعیت تالاب هامون خوب است و اتفاق خاصی نیفتاده است و همه چیز راجو سازی بیان کرده بودند و مضحک تر اینکه ماهی ها را مقصر خشک شدن تالاب دانستند و جمع آوری ماهی خشک را به عنوان یک خبر خوب و اشتغال برای مردم بیان کردند. باید بگوئیم آقای مدیرکل دم خروس راباورکنیم یاقسم حضرت عباس(ع)را؟

وی افزود: چرا واقعیت به این واضحی را انکار می کنی؟! بیائید از نزدیک ببینید چه بر سر تالاب هامون و مردم حاشیه تالاب آمده؟! تالابی که امروز تبدیل به یک بیابان و گورستان ماهی خشک شده و شما به جای پذیرفتن این واقعیت و حل آن فرافکنی می کنید و از نجابت مردم سوء استفاده می کنید؟ مگر قرار نبود بعد از ثبت جهانی تالاب حقابه آن گرفته شود؟

وی گفت: واقعا جای تعجب و تاسف دارد که بچه ماهی که به اندازه کف دست نمی رسد بگوئید عمرش به پایان آمده!!

وی همچنین ادامه داد: باید خدا را شکر کرد که شما خدا نیستید که عمرها را تقسیم کنید. سخنان شما باعث رنجش خاطر و ناراحتی مردم منطقه به ویژه صیادان عزیز شده است، امیدوارم هر چه زودتر به جای این همه فرافکنی و رد حقایق به دنبال حل ریشه ای این مشکلات باشید.

لینک کوتاه : https://gandomkhabar.ir/?p=36017

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 1در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۱
  1. خداوند رحمی به ما بکند وچشم بینا و واقع بینانه به چنین مسئولانی!!!!!!!!!!!