وقتی جان مردم وسیله ای برای سود جویان می شود/ جولان پزشکان قلابی و قاچاقچیان دارو در جنوب شرق کشور

  • کد خبر : 35648
  • ۰۱ شهریور ۱۳۹۵ - ۱۲:۵۱
وقتی جان مردم وسیله ای برای سود جویان می شود/ جولان پزشکان قلابی و قاچاقچیان دارو در جنوب شرق کشور

گندم خبر: پزشکان، طبیبان جسم و جان و واسطه لطف و شفاهی الهی هستند اما گاهی پزشکان قلابی وارد عرصه شده و با ایجاد حاشیه های مختلف زحمات این قشر خدوم را لکه دار می کنند. همواره شاهد آن هستیم که برخی افراد می گویند نباید اخبار و کارهای خلافی را که برخی پزشکان مرتکب […]

گندم خبر: پزشکان، طبیبان جسم و جان و واسطه لطف و شفاهی الهی هستند اما گاهی پزشکان قلابی وارد عرصه شده و با ایجاد حاشیه های مختلف زحمات این قشر خدوم را لکه دار می کنند.

همواره شاهد آن هستیم که برخی افراد می گویند نباید اخبار و کارهای خلافی را که برخی پزشکان مرتکب می شود و حتی گاه افرادی غیر پزشک که به نام پزشک انجام می دهند منتشر کرد چرا که اعتماد بین پزشک و بیمار که مهمترین سرمایه طبیب است، نباید خدشه دار شود، در غیر این صورت دیگر سنگ روی سنگ بند نمی شود. اما در مقابل خیل پزشکان دلسوز و وظیفه شناس افرادی هم هستند که بدون داشتن مدرک و به صورت غیر مجاز به تجارت و سوء استفاده از نیاز بیماران دردمند مشغولند و در این میان وظیفه رسانه هم ایجاب می کند که چون آینه جامعه به انعکاس برخی از این موارد بپردازد تا شاید روزی راهی برای کاهش این نوع تخلفات پیدا شود.

در همین رابطه فرمانده انتظامی شهرستان سرباز با اشاره به دستگیری یک پزشک قلابی در شهرستان سرباز، اظهار کرد: پس از دریافت گزارش های مردمی مبنی بر اینکه یک تبعه خارجی در بخش سربازکلات بدون داشتن مدارک پزشکی اقدام به ویزیت بیماران و ارائه دارو به شهروندان می کند، موضوع جهت برسی بیشتر در دستور کار پلیس قرار گرفت.

سرهنگ سیامک مرادی افزود: ماموران نیروی انتظامی شهرستان سرباز پس از انجام تحقیقات محلی و پایش های اطلاعاتی محل طبابت این پزشک قلابی را شناسایی کرده و با هماهنگی مراجع قضایی از محل کار او بازرسی کردند.

مرادی با بیان این مطلب که متهم پس از تکمیل بازجویی و تحقیقات به مراجع قضایی معرفی شد، تصریح کرد: ماموران پلیس نامبرده را به علت نداشتن مدارک پزشکی به همراه مقادیری داروهای قاچاق بازداشت و به مراجع قضایی معرفی کردند.

وی درپایان بیان کرد: شهروندان جهت جلوگیری از سوء استفاده افراد سودجو از صحت مدارک تحصیلی و حرفه‌ای افراد اطمینان حاصل کنند و در صورت مشاهده موارد مشکوک مراتب را از طریق  تلفن ۱۱۰ به پلیس اطلاع دهند.

لازم به ذکر است که سال گذشته در بازرسی از یک انبار داروی غیر مجاز در شهرستان سرباز بیش از ۲۳۰ هزار و ۸۰۰ قلم انواع داروهای قاچاق اعم از شربت، قرص، آمپول، الکل، سرم، پودر ors، سرنگ، پماد، چسب پزشکی قاچاق به ارزش ۳ میلیارد ریال کشف و در این رابطه یک متهم نیز دستگیر شد./ پاپایا

لینک کوتاه : https://gandomkhabar.ir/?p=35648
  • دیدگاه‌ها برای وقتی جان مردم وسیله ای برای سود جویان می شود/ جولان پزشکان قلابی و قاچاقچیان دارو در جنوب شرق کشور بسته هستند

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰

دیدگاهها بسته است.