وقتی اختلافات رئیس اداره ورزش و جوانان زابل با هیئت کشتی ناامیدی و یاس به بار می آورد

  • کد خبر : 34656
  • ۰۹ تیر ۱۳۹۵ - ۲۳:۴۹
وقتی اختلافات رئیس اداره ورزش و جوانان زابل با هیئت کشتی ناامیدی و یاس به بار می آورد

به گزارش گندم پرس به نقل از نی زار؛ در روزهای اخیر موضوع عملکرد مجموعه مدیریت اداره ورزش و جوانان شهرستان زابل به عنوان یکی از مباحث داغ و جنجالی منطقه تبدیل شده است و رسانه های مختلف منطقه به عملکرد این اداره  پرداخته اند مواردی که در این بین مطرح شده نشان از نقدهای بسیار جدی است […]

به گزارش گندم پرس به نقل از نی زار؛ در روزهای اخیر موضوع عملکرد مجموعه مدیریت اداره ورزش و جوانان شهرستان زابل به عنوان یکی از مباحث داغ و جنجالی منطقه تبدیل شده است و رسانه های مختلف منطقه به عملکرد این اداره  پرداخته اند مواردی که در این بین مطرح شده نشان از نقدهای بسیار جدی است که براین مجموعه وارد است.

رسانه خبری صدای سیستان در مطلبی که روز یکشنبه ۶ تیرماه بر روی خروجی خود قرار داد ” از پاره کردن نامه درخواست هزینه های ایاب و ذهاب کشتی گیر مدال آور استان ، امید آرامی که از طرف هیئت کشتی شهرستان زابل برای رئیس اداره ورزش و جوانان زابل ارسال شده بود ” خبر داد.

این رسانه در خبر خود قید نموده بود که سرپرست اداره ورزش و جوانان زابل نامه را به دلیل تایید هیئت کشتی پاره کرده و دلیل این کار را هم قبول نداشتن هیئت کشتی شهرستان عنوان کرده بود .

انتشار خبر این اتفاق موجی از نگرانی و انتقاد را نسبت به مدیر اداره ورزش و جوانان زابل ایجاد کرد و تماس هایی نیز با نی زار در این رابطه گرفته شد.

کشتی گیری که جزء سرمایه های استان است از منطقه ای که قهر طبیعت امانش را بریده و نبود اسپانسر مالی بزرگترین مشکل ورزشکاران حرفه ای آن است امروزه متاسفانه درگیر مسائلی است که شاید بتوان آن را ابتدایی ترین تقاضا نامید . در چنین شرایطی کمترین چیزی که می توانیم به ورزشکارانمان بدهیم روحیه است نه اینکه با بی حرمتی و پاره کردن نامه هیئت وی را مایوس کنیم!

البته ماجرا به این جا ختم نشد و بلافاصله پس از تکذیب هایی غیر رسمی در شبکه های اجتماعی ، سایت خبری خبر سیستان در مصاحبه ای با عباس آرامی مربی کشتی امید آرامی قهرمان سیستانی ضمن تایید عدم حمایت ورزش و جوانان زابل از پهلوان امید آرامی گلایه های این مربی کشتی را نسبت به ورزش و جوانان زابل منتشر کرد.در بخشی از این مصاحبه امده است :

 

جناب آقای آرامی به نظر شما سطح امکانات استان چگونه است ؟

»خوب متاسفانه امکانات ما قابل قیاس با سایر استان ها مانند خوزستان،مازندران و تهران نیست . متاسفانه فرزندان ما با کمترین امکانات و در شرایط بد استان بهترین نتایج را کسب کرده اند . بچه های ما پتانسیل و استعداد بالایی دارند اما متاسفانه به دلیل نبود امکانات در خیلی موارد اصلا کشف نمی شوند .

 

تاکنون تربیت بدنی زابل چقدر از شما حمایت کرده و چه امکاناتی در اختیارتان قرار داده اند ؟

چهره این مربی برافروخته می شود اما سعی میکند با آرامش همچنان به سوالات ما پاسخ دهد و می فرماید در دوسه ماه گذشته کمک های ناچیزی به امید شده اما قبل از آن نه .  در بحث اعزام به مسابقات آسیایی که این روزها آقایان مصاحبه می کنند و ادعا کردند اما واقعیت این است که در این مسابقات هیچ کمکی به امید از طرف تربیت بدنی زابل نشده است . در شهرهای دیگر ،کشتی گیران وقتی به موفقیتی میرسند به هر نحوی شده ، سازمان ورزش و جوانان آن شهر، هدایایی را برای آنها در نظر می گیرند ، اما امید آرامی با آنکه عناوین مختلفی را برای ایران و سیستان به دست آورده است ، هیچ گونه پاداشی به ایشان پرداخت نشده است.

 نه تنها از امید که بلکه از مربیان سازنده سیستان نیز هیچ گونه حمایتی نشده است حتی با اهداء یک تقدیرنامه

بنده در این اواخر ،دوره های زیادی به عنوان مربی به افتخاراتی دست پیدا کردم اما دریغ از یک قدردانی …

 

تربیت بدنی استان چطور ، آیا از طرف آنها حمایت شده اید ؟

خوب ما اعزام های زیادی داشتیم که جا دارد از آقای شاهسوندپور و مدیرکل آقای ثوری تشکر کنم چرا که امید آرامی جهت اردوهای تیم ملی در هر ماه شاید مجبور بود دو یا سه بار به تهران برود که همین هزینه ها را تقبل کردند .

وقتی امید ارامی به عنوان ورزشکار برتر در سال ۹۴ انتخاب شد چه جایزه ای از طرف تربیت بدنی استان و شهرستان دریافت کرد ؟

یک تندیس و یک لوح تقدیر  و کلی قول های رنگارنگ فراموش شده !!!

 

چه قولهایی به شما داده شد که عملی نگردید ؟

خوب ما در هر مسابقه ای که شرکت میکردیم و مقامی می اوردیم افراد زیادی دراستقبال حاضر میشدند که عکس یادگاری می گرفتند و قول هایی میدادند که بعد اگر سراغ میگرفتیم طوری واکنش نشان میدادند انگار از هیچی خبر ندارند .گلایه ای هم از نماینده قبلی جناب دکتر سیدباقرحسینی دارم که ایشان هم قول داده بودند مبلغی ناچیز یک میلیونی در اختیار امید عزیز قرار دهند که دوره نمایندگی ایشان تمام شد و خبری هم از عمل به قولشان نشد .

از سوی دیگر آنچه قابل تامل است این است که مدیریت فعلی ورزش و جوانان شهرستان زابل حضور در دو دولت متفاوت را تجربه می کند، اما در طول این سال ها هیچ کدام از پروزه های عمرانی و توسعه ای ورزش منطقه محقق نشده است، مساله ای که امام جمعه معزز شهرستان زابل نیز بارها بدان تاکید ورزیده و آن هم تفریح سالم جوانان می باشد اما دریغ از کمترین مکان ورزشی مناسب برای جوانان!

استادیوم ورزشی زابل که می توانست تبدیل به دهکده ی ورزشی سیستان شود، سال های طولانی را بدون پیشرفت ملموس طی می کند، مجموعه ای که اگر نگاه توسعه ای و غیرجناحی و سیاسی بر ورزش و جوانان شهر حاکم می بود می توانست مهد پرورش بسیاری از قهرمانان کشور و جهان باشد و کمک شایانی به پیشگیری از آسیب های اجتماعی به ویژه ریشه کن کردن اعتیاد و تفریحات ناسالم رایج در منطقه باشد اما افسوس که هیچ نگاهی به مقوله ورزش و جوانان توسط متولی این امر نشده و نمی شود!

در برخی دیگر از گزارشات ارسالی برای نی زار درخواست رسیدگی به وضعیت مغازه های بنا شده در محل ساختمان اداری ورزش و جوانان شهرستان زابل شده است که به دلیل عدم تایید صحت و سقم این ادعاها از انتشار این مطالب معذوریم!

یکی از درخواست های اکید و ویژه رای دهندگان به دولت تدبیر و امید تغییر بوده است که متاسفانه در حوزه های مختلف این درخواست مردم و حامیان دولت تدبیر و امید محقق نشده است.

اما در این بین واکنش افرادی که با اسامی مطالبه گر و انقلابی در تلاش اند برای خود اسم و رسمی به پا کنند و از هر بهانه ای برای چوب لای چرخ دولت گذاشتن عبور نمی کنند جالب تر است ، گویی اتفاقات حوزه ورزش و جوانان منطقه به دولت ربطی ندارد در غیر این صورت با دادن بیانیه و نامه های سرگشاده گوناگون گوش فلک را کر می کردند، این روزه سکوت مدعیان نیز در جای خود بسیار جالب و تامل برانگیز است !

لینک کوتاه : https://gandomkhabar.ir/?p=34656

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 3در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۳
  1. کدام مدیر ورزشی؟ مگر زابل مدیر ورزشی دارد؟

  2. درود بر آن چاقویی که دسته خودش رو برید و برید و برید اما نباید فراموش کنه که این راه که می روید به ترکستان است دوستان من

  3. دو سه تا ب نقل از دیگه هم میزدی تنگ اش باز شما رسانه های فتنه گر با هم شدین برا خراب کردن بقیه