از دروغ تا واقعیت آب شرب سیستان/بازار داغ تکذیب ها به ایستگاه علوم پزشکی زابل رسید.

  • کد خبر : 35531
  • ۲۸ مرداد ۱۳۹۵ - ۱۸:۱۶
از دروغ تا واقعیت آب شرب سیستان/بازار داغ تکذیب ها به ایستگاه علوم پزشکی زابل رسید.

گندم خبر: بعد از گلایه مردم از وضعیت آب شرب در مناطق مختلف سیستان تصمیم گرفتیم تا در اطلاعیه ای نظر مردم را در این خصوص جویا شویم. هنوز ساعتی از انتشار اطلاعیه و طرح سوال از مردم در کانال خبری گندم خبر نگذشته بود که دانشگاه علوم پزشکی با انتشار اطلاعیه، حرف های مردم رنج […]

گندم خبر: بعد از گلایه مردم از وضعیت آب شرب در مناطق مختلف سیستان تصمیم گرفتیم تا در اطلاعیه ای نظر مردم را در این خصوص جویا شویم.

هنوز ساعتی از انتشار اطلاعیه و طرح سوال از مردم در کانال خبری گندم خبر نگذشته بود که دانشگاه علوم پزشکی با انتشار اطلاعیه، حرف های مردم رنج دیده و ولایت مدار سیستان را تکذیب نمود.

متن اطلاعیه منتشر شده در کانال تلگرامی گندم خبر:

منتظر پاسخ های شما شهروند عزیز سیستانی هستیم:

– نظرتان راجع به بو، طعم و کیفیت آب آشامیدنی در سیستان چیست؟!

مسولیت گریزی و توجیه اتفاقات و مشکلات شهروندان، توسط برخی مدیران ما را بر آن داشت تا اینبار مشکلات را به عینه از زبان خود مردم بشنویم و در سایت و کانال تلگرامی گندم خبر انعکاس دهیم تا شاید بتوانیم دیوار بلند حاشاو تماشا را کوتاه کنیم و مسولان با جدی گرفتن مشکلات،قدمی کارا و مثبت در رفع آن بردارند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی به خبرگزاری صدا و سیما گفت:

آزمایش های آلودگی آب درشمال استان منفی از آب درآمد!!!!

نصیری رﺋﯿﺲ ﺩﺍﻧﺸﮕﺎﻩ ﻋﻠﻮﻡ ﭘﺰﺷﮑﯽ ﺯﺍﺑﻞ گفت: آﺏ ﺷﺮﺏ ﻣﻨﻄﻘﻪ ﺳﯿﺴﺘﺎن ﺍﺯ ﺳﻼﻣﺖ ﮐﺎﻣﻞ ﺑﺮﺧﻮﺭﺩﺍﺭ ﺍﺳﺖ!

ﺩﺭ ﭘﯽ ﮔﺰﺍﺭﺵ ﻋﺪﻩ ﺍﯼ ازﺷﻬﺮﻭﻧﺪﺍﻥ ﻣﺒﻨﯽ ﺑﺮ ﺍﺧﺘﻼﻝ ﺩﺭ ﺁﺏ ﺷﺮﺏ و تغییر بوی آب ﺑﺮﺧﯽ ﺍﺯ ﻣﻨﺎﻃﻖ ﺷﻤﺎﻟﯽ ﺍﺳﺘﺎﻥ، ﺭﺋﯿﺲ ﺩﺍﻧﺸﮕﺎﻩ ﻋﻠﻮﻡ ﭘﺰﺷﮑﯽ ﺯﺍﺑﻞ ﺍﺯ ﺳﻼﻣﺖ ﮐﺎﻣﻞ ﺍﯾﻦ ﺁﺏ ﺧﺒﺮ ﺩﺍد.

در این رابطه چند سوال مطرح است که در ادامه انتظار می رود مسئولین دانشگاه علوم پزشکی زابل پاسخگوی سوالات ما باشند.

۱- دلیل تان برای دروغ پنداشتن حرف مردم چیست؟

۲- چرا به جای تکذیب حرف شهروندان که مصرف کنندگان اصلی هستند،مشکلات کارشناسانه پیگیری نمی شود؟ و واقعیت را به مردم اعلام نمی کنید؟

در پایان انتظار داریم مسئولین به جای تکذیب، مسئولیت گریزی و توجیه مشکلات مردم رنج دیده دارالولایه به صورت مستند و شفاف پاسخ گو باشند و پیشنهاد می شود آزمایشات فوق با حضور رسانه های منطقه سیستان مورد بررسی قرار گیرد.

لینک کوتاه : https://gandomkhabar.ir/?p=35531

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 4در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۴
  1. با سلام و تشکر از مسؤلین محترم سایت گندم پرس ،ایشان دقیقا درست میگویند چون احتمالا آب آشامیدنی نمونه گیری شده ،از آبهای معدنی یا نهایتا آب تصفیه کنهایی که ایشان استفاده میکنند برداشت و آزمایش شده است ، مگر شما کارنامه درخشان و پربار ایشان را در مدیریت مراکز درمانی سیستان نمیبینید، و احتمالا ایشان در آینده ای نه چندان دور به عنوان مدیرنمونه کشوری یا نهایتا استانی مطرح خواهند شد،در پایان از ایشان دعوت میشود جهت نوشیدن جرعه ای آب به روستای ما تشریف بیاورند تا متوجه شوند نیازی به آزمایش نیست به قول معروف چیزی که عیان است چه حاجت به بیان است…

  2. جناب نصیری دلیل ندارد که مردم دروغ بزنند وتکذیب این مسئله توسط حضرتعالی جزءبدبینی مردم نسبت به شما ثمره ای دیگری نخواهد داشت.به لحاظ تخصصی اگر پی گیر مسئله بشویم مردم چیزی گزاف نگفتند چونکه با توجه به زاویه عمود تابش خورشید بدلیل نزدیکی به مدار راس سرطان روزانه هزاران لیتر آب تبخیر و املاح زیادی در سطح چاه نیمه ها باقی می ماند که این املاح در مزه و کیفیت آب زابل بی تاثیر نیست /ثانیا ذرات گرد وغباری که چه به صورت باربستری وچه به صورت بار معلق بدلیل وزش بادهای ۱۲۰بر روی آب چاه نیمه ها می نشینددر مزه وکیفیت آب تاثیر گذار است/ثالثا آبزیانی که در چاه نیمه ها زندگی می کنند با فاسد شدن پیکر شان پس از مرگ قطعا در کیفیت آب تاثیر گذار هستند. پس بیایم فرمایشات مردم شریف سیستان رو دروغ تلقی نکنیم.

  3. چناب بیایندچندنمونه ازخانه های مردم بگیرندوسپس آزمایش گنند.کافیست برای نمونه جلبکهای سبزدرون شیلنگهای پلاستیکی اتصال آب ازلوله به مخزن کولرهای آبی راببینند.

  4. والله لازم نیست تایید و تکذیب جناب نصیری رو بررسی کنید.لطفا بعد از ظهرها سری به مطب دکتر رحیمی و اکبری زاده و حصارکی بزنید و از پدر و مادرانی که فرزندان خردسالان دچاراسهال و استفراغ ناشی از آمیب و شیگلا شده اند مصاحبه بگیرید. لطفا آتش بس کنید و علمی و میدانی کار کنید.هیچ مسولی در زابل نمی گوید ماست من ترش است.