قهر و تنبیه سیاسی جایی در فرهنگ سیاسی ایرانیان ندارد

  • کد خبر : 43533
  • ۰۳ شهریور ۱۳۹۶ - ۱۶:۳۴
قهر و تنبیه سیاسی جایی در فرهنگ سیاسی ایرانیان ندارد

گـنــدم خـبــر: نماز جمعه شهرعلی اکبر به امامت حجت الاسلام اشرفیان امام جمعه شهرعلی اکبر برگزار شد .   حجت الاسلام اشرفیان اظهار داشت: در هفته گذشته و جاری هم مناسبت شروع به کار دولت جدید بعد از پنج روز بررسی صلاحیت وزرای پیشنهادی برای کابینه دوازدهم و هم هفته دولت را داریم که جا دارد […]

گـنــدم خـبــر: نماز جمعه شهرعلی اکبر به امامت حجت الاسلام اشرفیان امام جمعه شهرعلی اکبر برگزار شد .

 

حجت الاسلام اشرفیان اظهار داشت: در هفته گذشته و جاری هم مناسبت شروع به کار دولت جدید بعد از پنج روز بررسی صلاحیت وزرای پیشنهادی برای کابینه دوازدهم و هم هفته دولت را داریم که جا دارد از دو جهت این ایام را خدمت دولتمردان و مسئولین خدوم  تبریک عرض کنم ابتدا و یاد و خاطره شهید رجای و شهید باهنر دو اسوه علم و عمل ، ساده زیستی و مجاهدت فی سبیل الله را گرامی میداریم . شهیدان عزیزی که خدمتگزارمردم بودند و پست و مقام و مسئولیت آنها را عوض نکرد  .عاشقانه و خالصانه برای مردم خدمت کردند و نام نیک از خود به یادگار گذاشتند و سرانجام در هشتم شهریور ماه توسط منافقین کوردل به شهادت رسیدند .

 

وی افزود: به همین مناسبت جا دارد که از تمامی دولتی های خدمتگزار بعد از انقلاب که در حد توان خود خدمت کردند تقدیر و تشکرکنم گرچه هر کدام از این دولت ها ممکن است نقد هایی هم بر آنها وارد باشد آنچنان که بر دولت و دولت های بعدی هم ممکن است نقد هایی باشد که تنها معصومین علیهم السلام هستند که مبرّا از هر عیب و نقص و ضعف هستند .

 

وی در ادامه گفت: بزرگداشت هفته دولت فرصت طلایی و مغتنمی است برای سرعت بخشیدن به ایجاد دولت اسلامی در فرایند نظام اسلامی و مهمترین شاخصه دولت اسلامی ، مدیریت جهادی وانقلابی است . مدیریت جهادی یکی از عوامل استحکام قدرت ملی نظام اسلامی است و مردم ایران شهیدان رجایی و باهنر را مظهر عشق به خدمت صادقانه و در عین حال الگوی مدیریت انقلابی و جهادی می دانند چرا که کلید حل مشکلات کشور مدیریت جهادی و انقلابی است و این موفقیت های چشمگیر داخلی ، منطقه ای و بین المللی کشور و ظهور ایران به عنوان یک قدرت تاثیر گذارملی ۴۰ سال گذشته بی تردید اقدامات مدیرانی ارزشی و مخلص و مردمی با رویکرد جهادی است .

 

لذا در اینجا به عنوان خطیب جمعه که موعظه وظیفه اوست چند نکته را لازم به ذکر می بینم :

۱ : محضر دولتمردان محترم یعنی همه آنهایی که در بدنه دولت زیر چتر این نظام مقدس خدمت می کنند عرض می کنم که فرصت خدمت گزاری به مردم نعمت مغتنم الهی است ، با تلاش بیشتر در جهت گره گشایی از کار مردم این نعمت را شکر گزاری کنید . مردم چهار سال دیگر به شما اعتماد کردند مسئولین عزیز فرصت ها را دریابید .

۲: از این فرصت ها همدلی بین قوا به نحو احسن استفاده شود و این و حدت حفظ شود و در جهت تحکیم ان هر چه می توانید تلاش کنید و از این فرصت در جهت همفکری و همکاری در جهت خدمت بیشتر به مردم استفاده شود . رای قاطبه مجلس به ۱۶ وزیر از ۱۷ وزیر پیشنهادی رئیس جمهور محترم پیام هایی معنا دار و مهمترین پیام آن همراهی و اهتمام مجلس برای کمک به دولت جدید و اتحاد مسئولان در خدمت به مردم و جهد بلیغ ملی برای اعتلای ایران اسلامی است . این تعامل بین قوای سه گانه کشور یک نقطه قوت و قدرتی است که همه باید به آن پای بند باشند و آن را حفظ کنند اگر شما قوای سه گانه با هم متحد و هم صداباشید هیچ ابر قدرتی در دنیا جرات تخیل تقابل با این ملت بزرگ را ندارد . چه فرصت هایی زیادی که با اختلاف بین قوا از بین رفت .

۳ :مردم هم چنان چشم انتظار برنامه های دولت در ابعاد  مختلف : فساد اداری ، فساد سیاسی ، فساد اخلاقی خصوصا ابتذال بی حجابی ، مبارزه با گرانی های بی رویه و تلاش در جهت اشتغال جوانان هستند هرچند می دانیم گام های ارزشمندی در این رابطه برداشته شده ، مردم انتظار تسریع در این امور را دارند مردم سهم خود را برای عزت و اقتدار و اعتلای کشور با مشارکت گسترده پای صندوقهای انتخابات انجام دادند امروز که کابینه دولت دوازدهم قطعی شد نوبت دولت است که به وعده های خودش عمل کند ، آقای روحانی در برنامه های تبلیغاتی خودشان از بسته صد روزه برای حل مشکلات اقتصادی و معیشتی کشور و ایجاد سالیانه ۹۰۰ هزار شغل در کشور خبر دادند که باید به قول خود پای بند و متعهد باشد نه آنکه مثل دوره قبل همه چیز را تکذیب و اعتماد مردم را را خدشه دار کند انتخابات تمام شده و حامیان دیروز مطالبه گران امروز هستند ، با اینکه استان ما بیشترین آمار بیکاری و حاشیه نشینی را دارد اما بیشترین مشارکت را در انتخابات به نمایش گذاشتند بالغ بر ۷۵ درصد واجدین شرایط با شور و شوق آرای خود را به صندوق ها انداختند که این وظیفه دولت را برای اشتغالزایی  در این استان سنگین تر می کند ، در کابینه دولت جدید تقریبا نیمی از وزرا کسانی هستند که در دولت قبل هم حضور داشتند و مفهوم آن این است که حدود ۵۰ درصد آنها از توانمندی ها و کاستی های وزارت خانه خود تجربه کافی را دارند و لذا فرصت را برای رفع موانع و عمل کردن وعده ها غنیمت بشمارند ، بر اساس سند چشم انداز جمهوری اسلامی در افق ۱۴۰۴ ایران در در پایان برنامه بیست ساله به دنبال جایگاه اول اقتصادی ، علمی و فناوری در سطح منطقه با تاکید بر جنبش تولیدعلم و اشتغال کامل وتوزیع مناسب درآمد و برخورداری از سلامت و بهداشت مناسب است ، امروز چقدر به این سند چشم انداز نزدیک هستیم ؟

 

امام جمعه شهرعلی اکبر تصریح کرد: استاندار و فرمانداران عزیز پیشقراول کارنامه دولت درتحقق سند چشم انداز هستند . چرا امروز به مردم این استان به جای تکریم و تعظیم به چشم ترحم نگاه می شود ، مردم ما مردم فهیم و شریفی هستند اگر اشکال و نقصانی هست ، کمبود یا هرمانعی برای تحقق وعده هاست صادقانه به مردم  بگوئید می پذیرند اما قهر و تنبیه سیاسی مردم جایی در فرهنگ سیاسی ایرانیان بویژه مردم دارالولایه سیستان ندارد . هفته دولت هفته مقاوم سازی دیوار اعتماد مردم و مسئولین است .

لینک کوتاه : https://gandomkhabar.ir/?p=43533
  • دیدگاه‌ها برای قهر و تنبیه سیاسی جایی در فرهنگ سیاسی ایرانیان ندارد بسته هستند

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰

دیدگاهها بسته است.