خبرنگار چشم و گوش مردم و واسطه ی بین مردم و مسئولین است.

  • کد خبر : 35384
  • ۱۵ مرداد ۱۳۹۵ - ۱۶:۵۰
خبرنگار چشم و گوش مردم و واسطه ی بین مردم و مسئولین است.

گندم خبر: نماز جمعه شهر علی اکبر به امامت امام جمعه معزز حضرت حجت الاسلام اشرفیان در شهر علی اکبر برگزار شد. حضرت حجت الاسلام اشرفیان در خطبه دوم نماز جمعه شهر علی اکبر با اشاره به ایام ماه ذی القعده گفت: در ایام ماه ذی القعده قرار داریم، ماهی که اولین ماه از ماه […]

گندم خبر: نماز جمعه شهر علی اکبر به امامت امام جمعه معزز حضرت حجت الاسلام اشرفیان در شهر علی اکبر برگزار شد.

حضرت حجت الاسلام اشرفیان در خطبه دوم نماز جمعه شهر علی اکبر با اشاره به ایام ماه ذی القعده گفت: در ایام ماه ذی القعده قرار داریم، ماهی که اولین ماه از ماه های حرام الهی است و تاکید بسیاری شده در برآورده شدن حاجات، در هنگام سختی ها و برای تقرب به خداوند و قبولی توبه نماز یکشنبه ماه ذی القعده فراموش نکنید که در روایات داریم کسی که نماز این روز را بخواند توبه اش مقبول می شود و با ایمان از دنیا می رود و هنگام جان دادن ملک الموت مراعات او را می کند.

وی گفت: سعی کنیم از فرصت های این ماه برای مراقبت و برای بندگی خداوند و تقرب به خداوند متعال استفاده کنیم و از گناه و معصیت در این ماه حرام بپرهیزیم.

امام جمعه شهر علی اکبر گفت: امروز جمعه ۱۵ مردادماه سال روز شهادت شهید سرلشکر عباس بابایی است که یاد و نام این شهید بزرگوار را گرامی می داریم و مصادف است با سال روز بمباران اتمی هیروشیما و ناکازاکی توسط آمریکا که بیش از ۱۶۰ هزار کشته و مجروح برجای گذاشت. این فاجعه بار دیگر چهره ی پشت نقاب آمریکا و حقوق بشر آمریکایی را برای جهانیان تفسیر کرد.

وی در ادامه افزود: در هنگامه پایانی جنگ جهانی دوم آمریکا در حمله به ژاپن دو شهر هیروشیما و ناکازاکی را با سلاح های کشتار جمعی و سلاح های هسته ای هدف بمباران قرار داد که علاوه بر این که انسان های بی گناه و غیر نظامی فراوانی در این فاجعه قتل عام شدند، فاجعه ی زیست محیطی به بار آورد، حیوانات، درختان و بسیاری از موجودات بی گناه دیگر هم قتل عام شدند، بلکه تا نسل های بعد و حتی اکنون که بیش از ۷۰ سال از این واقعه می گذرد هنوز مردم آن سرزمین گرفتار اثرات فیزیکی و روانی و تشعشعات بمباران هسته ای هستند و دچار معلولیت هایی هستند که دارند رنج می برند.این اتفاق فجیع ترین کشتار انسانی در طول تاریخ است و آمریکایی ها در واقع می خواستند بمب های هسته ای خود را در یک برنامه ای آزمایش کنند، در روزهایی که جنگ جهانی داشت به پایان می رسید، به بهانه توقف جنگ جهانی آمدند بمب های هسته ای خود را بر سر مردم بی گناه هیروشیما و ناکازاکی امتحان کردند و قریب بیش از ۲۰۰ هزار انسان به بدترین وضع قتل عام شدند. در حالی که با خود کشی هیتلر در چهار ماه قبل از این و دستگیری رئیس جمهور ایتالیا و اعلام پایان جنگ توسط ژاپن عملاً جنگ جهانی به اتمام رسیده بود. اما این بهانه ای بود تا سلاح های هسته ای خود را یک جایی امتحان کنند.

وی همچنین گفت: تلخ ترین طنز روزگار ما این است که دولت آمریکایی که بیشترین و مرگبارترین سلاح های هسته ای را در دنیا در اختیار دارد امروز پرچمدار مبارزه با اشاعه سلاح های هسته ای شده است و ادعا دارد که می خواهد جلو گسترش سلاح های هسته ای را بگیرد، اگر آمریکا در این ادعای خودش دروغگو نبود آیا رژیم صهیونیستی امروز می توانست سرزمین فلسطین اشغالی را به زراد خانه ای در دنیا تبدیل کند که انبوهی از سلاح های هسته ایی و انبار سلاح های هسته ایی خودش را در خاک این کشور قرار دهد.

وی در ادامه افزود: امروز در همه جای دنیا هیزم آتش جنگ توسط آمریکا تامین می شود و علت مخالفت با انرژی صلح آمیز هسته ای ما همین است که نمی خواهند رقیبی در دنیا در عرصه نیروی اتم در مقابلشان داشته باشند، اما آمریکا بداند اگرچه در فرهنگ دینی ما طبق فتوای مقام معظم رهبری استفاده از بمب هسته ای و سلاح اتمی حرام اعلام شده اما بمب هسته ای ما همین مردم ما و همین جوانان انقلابی و متدین ما هستند که در مواقع مورد نیاز اگر لازم باشد بر سر شیطان صفتان زورگو آوار خواهند شد.

حجت الاسلام اشرفیان با اشاره به روز خبرنگار گفت: روز یکشنبه هفدهم مرداد ماه به نام روز خبرنگار نام گذاری شده است که به فرمایش امام راحل تمام رسانه ها مربی یک کشور هستند که باید افراد جامعه تربیت کنند و به مردم خدمت کنند چرا که این رسانه ها هستند که تاثیر مستقیمی در زندگی و تربیت آحاد مردم دارند.

وی افزود: در روزگاری که به عصر اطلاعات و فن آوری نامگذاری شده قطعا نقش خبرنگار به عنوان ابزار مهم و قابل اعتماد اطلاع رسانی بسیار نقش حیاتی و بی بدیلی دارد.

امام جمعه شهر علی اکبر گفت: خبرنگار چشم و گوش مردم و واسطه ی بین مردم و مسئولین است. آن چیزی که از رسانه ها انتظار می رود این است که سعی کنند اولاً خود را در محضر خداوند متعال ببینند و در بیان واقعیت ها و حقایق جامعه رعایت امانتداری کنند.

وی در ادامه گفت: از بزرگ نمایی بیجا و از پنهان کردن حقایق جامعه بپرهیرند و حقایق را همان طوری که هست به دنیا معرفی کنند، به مردم اطلاع رسانی کنند، وحدت و امید را در بین مردم زنده کنند.

وی گفت: امروز مردم ما بیش از هر زمانی نیاز به آرامش دارند، البته این تلقین آرامش به معنای آن نیست که رسانه ها و خبرنگاران ما استقلال خود را از دست بدهند و جیره خوار کسی و حزب و گروهی شوند.

وی گفت: همه اصحاب هنر و رسانه ها باید جناح بازی و سیاسی کاری را کنار بگذارند برای حل مشکلات مردم قدم بردارند.

امام جمعه شهر علی اکبر گفت: امروز شرایط منطقه سیستان شرایط بسیار حادی است، منطقه ای که به عنوان آلوده ترین منطقه جهان معرفی شده است. در این شرایط بسیاری از مسئولین کشوری ما حتی از عمق این شرایط متوجه نیستند و این شرایطی که بالاترین حد ذرات معلق در هوا در سیستان بود بسیاری از مسئولین ما در تهران تعجب کرده بودند که مگر آنجا اوضاع چقدر فجیع است که دارند ماسک توزیع می کنند.

وی گفت: شما ببینید،

_ عمق فاجعه را که از کمترین اقدامات اظهار تعجب می کنند؟!

_ چه کسی باید این ها را اطلاع رسانی کند، چه کسی باید این ها را به سطح عموم کشور به عنوان یک بحران ملی معرفی کند؟!

_ مگر بحران سیستان از تصادف یک اتوبوس و یا از کشته شدن چند انسان یا زلزله ای در یک منطقه کمتر است؟!

_اینجا هزاران هزار آدم در شرایطی قرار می گیرند که در خانه هایشان حبس می شوند و نمی توانند از خانه هایشان به بیرون رفت و آمد کنند.

وی گفت: این وظیفه رسانه ها و خبرنگاران است که این واقعیت ها را ملی کنند و به همه کشور معرفی کنند.

حجت الاسلام اشرفیان به اشاره به دیدار اقشار مختلف مردم استان با مقام معظم رهبری گفت: در هفته گذشته اقشار مختلف مردم استان ما به همراه هم وطنانی از چند استان توفیق این را پیدا کردند که به محضر مقام معظم رهبری برسند و در این دیدار شرکت کنند.

وی گفت: مقام معظم رهبری بیانات ارزشمندی در این دیدار اشاره فرمودند. اولا ایشان اشاره ای داشتند به موضوع برجام و مذاکره با آمریکا که این برجام و این مذاکره تجربه ای بود که نشان داد مذاکره با آمریکا جز خسارت هیچ چیزی برای مردم ما نداشته و نخواهد داشت، آمریکایی هایی که می گفتند شما بیایید به پای میز مذاکره، ما همه تحریم ها را برمی داریم و لغو می کنیم، بازار ایران به بهشتی تبدیل می شود، بازارهای جهانی به روی اقتصاددان های شما و به روی بازارهای شما باز می شود، اما امروز می توانید بعد از یک سال که از موضوع برجام دارد می گذرد نتیجه اعتماد به وعده های شیطان بزرگ، امریکا را مشاهده کنید، نه تنها این تحریم ها برداشته نشد بلکه بیشتر شد، نه تنها این تحریم ها حذف نشد بلکه امروز دارند حرف از برداشتن تدریجی تحریم ها می زنند و عملا خودشان اولین کسی هستند که برجام را نقض کردند، و امروز خبر از توطئه دیگری به گوش ما می رسد، امروز زمزمه برجام منطقه ای و مذاکره در باب مسائل منطقه ای را بر زبان جاری می کنند، امروز می گویند که اگر شما می خواهید ما همه تحریم ها را برداریم شما باید بیایید در تمام مسائل جامعه و منطقه با ما مذاکره کنید باید بیایید در موضوع موشک های دفاعی خود از ما اجازه بگیرید.

وی همچنین ادامه داد و گفت: در واقع می خواهند ایران قدرتمند اسلامی را از حضور در صحنه و منطقه محروم کنند و به یک نیروی منزوی و بازیچه دست آمریکا تبدیل کنند، اما ملت ما هوشیار و ببدار است.

وی گفت: همان طور که مقام معظم رهبری فرمودند برجام یک تجربه ای بود که برای ما ثابت کرد که آمریکا همان شیطان بزرگ است و هیچ وقت قابل اعتماد نیست و از این پس در هیچ موضوعی نباید مسئولین ما با این شیطان بزرگ وارد مذاکره شوند. ثانیا قرار بود اثر برجام در زندگی مردم و بر سر سفره مردم مشخص شود، اصلا هدف از مذاکره با آمریکا برای همین بود، هدف مذاکره با غرب گشایش اقتصادی و گشایش در معیشت مردم بود، آن کسانی که آب خوردن مردم، سفره زندگی مردم و همه مشکلات داخلی و خارجی را به برجام گره می زدند، امروز بیایند جواب بدهند.

_ چقدر آمریکا به تعهدات خودش عمل کرد؟!
_چقدر برجام در زندگی مردم تاثیر گذار بود؟!
_نقش برجام در رفع تحریم ها و بهبود معیشت مردم مشخص کنند.
_نقش برجام در برگرداندن عزت به پاسپورت ایرانی چیست؟!
_آیا این تجربه ای است که قرار است بار دیگر تکرار شود؟!

مومن از یک سوراخ دوبار گزیده نمی شود، مومن وقتی چیزی را تجربه کرد برای دفعات بعد، عبرتی خواهد بود.

امام جمعه شهر علی اکبر گفت: امروز مهمترین دغدغه نظام و شخص مقام معظم رهبری که در دیدار اخیر خود هم اشاره فرمودند، وضع معیشت مردم است. مردم از نظر اقتصادی در وضعیت بسیار بدی به سر می برند و راهکار این مشکل هم فقط و فقط اقتصاد مقاومتی و تکیه بر تولید و ظرفیت داخلی و اقتصاد دانش بنیان است. اما چیزی که تولید داخلی را نابود می کند، مسئله قاچاق است. وقتی به راحتی ۲۱۰ کانتینر کالای قاچاق که بزرگترین محموله قاچاق در طول این ۳۸ سال است به راحتی داخل کشور می شود که ارزش آن بالغ بر ۱۹۰ میلیارد تومن است، می خواهید تولید داخلی پابرجا بماند؟! می خواهید کارگر ایرانی دلگرم به شغل و آینده شغلی خود باشد؟! در حالی که هنوز پرونده ۵۲ کانتینر قاچاق لوازم خانگی که قبلا کشف شده بود به فرجام نرسیده است، مسئولین اگر می خواهند تولید داخل رونق بگیرد بیایند و جلوی این قاچاق را بگیرند.

وی همچنین در ادامه گفت: مقام معظم رهبری فرمودند کالای قاچاق را وقتی پیدا می کنید بیاورید جلوی چشمان مردم آتش بزنید، آن کسی که با قاچاق ضربه می زند به تولید داخلی نمی داند چه فاجعه ای به خانواده ها وارد می کند نمی داند وقتی این همه کالای قاچاق وارد کشور می شود چقدر از کارخانجات کشور تعطیل می شوند، چقدر از کارگران ما باید خانه نشین شوند، این قاچاق ها همه از سوء مدیریت است، امروز سنگین تر از تحریم های خارجی همین تحریم کالاهای داخلی است با ورود کالای قاچاق به داخل کشور است که بسیاری از کارانجات ما را فلج کرد.

وی در پایان گفت: اما مسئله آخر، اخیرا تروریستهای جبهه النصره دست به اقدام جدید زدند که نام خود را به جبهه فتح الشام تغییر دادند و اعلام جدایی از القاعده کرد.اما آنچه واضح است این است که گروه های تروریستی از زمان پیدایش خود همیشه با القاب و نامهای متعدد سعی بر گسترش تفکر تکفیری و کشتار مسلمانان جهان داشته اندو علت این تغییرنام برای تبدیل کردن خود به گروه میانه رو است تاجلوی حملات روسیه به این گروه گرفته شود. در واقع آمریکا می خواهد بعد از شکست های مکرر این گروهک با اعلام تغییر نام آنها را تقویت کند. در شرایط فعلی که بعد از شش سال تلاش غرب برای نابودی سوریه با شکست مواجه شد و داعش رو نابودی است، این تغییر نام یک استراتژی برای جبران شکست های متعدد و جایگزین کردن این گروهک به جای داعش است. اما آنچه عیان است این است که نمی تواند از خباثت این گروه بکاهد و فراموش نمی کنیم که هدف آنها تخریب چهره اسلام است.

لینک کوتاه : https://gandomkhabar.ir/?p=35384

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 1در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۱
  1. سلام.بسیارعالی وکامل بود