امام جمعه شهر علی اکبر:مسئولی که مسکن مهر رامزخرف وپردردسرمی داند،هنوزطعم اجاره نشینی یک زوج تازه ازدواجی بادست خالی رادرک نکرده است

  • کد خبر : 35326
  • ۰۸ مرداد ۱۳۹۵ - ۲۲:۱۳
امام جمعه شهر علی اکبر:مسئولی که مسکن مهر رامزخرف وپردردسرمی داند،هنوزطعم اجاره نشینی یک زوج تازه ازدواجی بادست خالی رادرک نکرده است

گندم خبر: نماز جمعه امروز شهر علی اکبر به امامت حجت الاسلام اشرفیان، امام جمعه معزّز شهر علی اکبر برگزار شد. حجت الاسلام اشرفیان در شروع خطبه اول گفت: ایام شهادت شیخ الائمه و رئیس مذهب تشیع آقا امام جعفر صادق است. اولین سوالی که پیش می آید این است که چرا مذهب شیعه را […]

گندم خبر: نماز جمعه امروز شهر علی اکبر به امامت حجت الاسلام اشرفیان، امام جمعه معزّز شهر علی اکبر برگزار شد.

حجت الاسلام اشرفیان در شروع خطبه اول گفت: ایام شهادت شیخ الائمه و رئیس مذهب تشیع آقا امام جعفر صادق است. اولین سوالی که پیش می آید این است که چرا مذهب شیعه را جعفری می گویند و به امام صادق می گوییم رئیس مذهب تشیع؟ مگر قبل از امام صادق شیعه حضور نداشته است؟ جواب این است که همه ائمه اهل بیت علیهم السلام در صدد ترویج علم و دانش و تربیت و تعالی انسان و جامعه بودند، اما حاکمان طاغوت و جور زمان چون از ناحیه آنها احساس خطر می کردند، اجازه ارتباط با مردم را به آنها نمی دادند و مدام آنها را تحت نظر یا زندان می کردند.

وی افزود: امّا در عصر امام صادق(ع) به دلیل جنگ و اختلاف بین بنی امیه و بنی العباس بر سر امر خلافت فرصتی پیدا شد تا امام صادق(ع) بتواند دانشگاه بزرگ جعفری را تشکیل و حداقل چهار هزار نفر شاگرد تربیت و به سراسر دنیا مبلغ دین اعزام کند، طوری که فقط ابان بن تغلب به تنهایی سی هزار حدیث از امام نقل کرده است و از مذاهب دیگر هم در این کلاس حضور داشتند.

امام جمعه شهر علی اکبر در ادامه گفت: ابوحنیفه و مالک ابن انس از ائمه اهل سنت در مکتب امام صادق زانوی تلمذ زدند و لذا به این دلیل شیعه جعفری می گویند که در عصر امام صادق مذهب شیعه به اوج شکوفایی خود رسید.

وی گفت: واژه شیعه در قرآن ذکر شده “وان من شیعته لابراهیم” و در زمان پیامبر مکرم اسلام توسط شخص خود پیغمبر بر دوستداران و پیروان علی بن ابیطالب اطلاق شد.

وی همچنین گفت: آخرین وصیت امام صادق در آخرین لحظه در بستر احتضار فرمودند همه را جمع کنید و بعد فرمود: بدانید شفاعت ما اهل بیت به کسی که نماز را سبک بشمارد نمی رسد. شیعه جعفری باید مایه آبروی اهل بیت باشد، با تقوا و ورع با عمل صالح و نماز، نماز ستون خیمه اسلام است.

روز محشر که جانگداز بود … اولین پرسش از نماز بود.

حجت الاسلام اشرفیان در شروع خطبه دوم گفت: شنبه روز اهدای خون نامگذاری شده است، اهدای خون یعنی حق حیات و زندگی دادن به دیگران که از بالاترین مصادیق انفاق، صدقات و خیررسانی به دیگران است.

وی گفت: با توجه به اینکه استان ما بالاترین آمار مبتلایان به تالاسمی و بسیاری از بیماری های دیگر را دارد که نیاز مستمر به خون دارند و از طرفی هم آمار تصادفات و سوانح وقتی اضافه می شود، این نیاز بیشتر احساس می شود که دعوت می کنیم از همه مومنین جهت شرکت در این امر خداپسندانه جهت برگرداندن امید به زندگی در خانواده های بیماران.

امام جمعه شهر علی اکبر گفت: در هفته گذشته شاهد خیانت دیگری از آژانس بین المللی انرژی بودیم که در اقدامی غیر اصولی و برخلاف تعهدات آژانس بخشهایی از اسناد محرمانه برنامه بلند مدت هسته ای ایران فاش شد و به بیرون آژانس درز پیدا کرد، اسنادی که قرار بود محرمانه باقی بماند و جز آژانس هیچ سازمان و یا کشوری از آن مطلع نشود و یک توافق دو جانبه بین وزیر نیروی آمریکا و رئیس سازمان انرژی اتمی ایران بود و بار دیگر خیانت آژانس برملاشد.

وی افزود: سوال ما از آقای دکتر صالحی و تیم مذاکره کننده این است: چگونه به آژانس اعتماد کردید و اسناد محرمانه را در اختیار آنها قرار دادید؟ آژانسی که بارها نشان داده بی طرف و قابل اعتماد نیست، استقلال ندار، آژانس در سه سال گذشته در بهترین شرایط که حتی مقامات آمریکایی به ظاهر و از روی فریبکاری مجبور شدند صلح آمیز بودن برنامه هسته ای ما را تایید کنند، هرگز از ادعای کذب خود دست نکشید و نهایتا برنامه هسته ای کشورمان را مشکوک اعلام می کند.

وی همچنین در ادامه گفت: هنوز خون دانشمندان هسته ای ما از دیواره ذهن مردم پاک نشده؛ ثانیا چه تدابیری اندیشیده شد برای صیانت و محرمانه بودن اسناد در حالی که سخنگوی وزارت خارجه آمریکا با تمسخر می گوید محتوای این اسناد قبل از اینکه ایران به آژانس تحویل بدهدوحتی به محض ارائه به آژانس در اختیار نمایندگان کنگره آمریکا قرار گرفته بود. لذا از مسئولین دستگاه دیپلماسی و شورای نظارت بر برجام و از مجلس محترم انتظارمی رود در مقابل این همه بدعهدی ها و خیانتها و نقض قانون از ابزار مقابله به مثل استفاده کنند. وقتی طرف مقابل خود را پایبند به این توافقنامه نمی داند چه اصراری بر اجرای یک طرفه برجام ازطرف ماست که منافع ملی ما را به خطر بیندازد.

وی گفت: درهفته گذشته که کودتای نافرجام ترکیه خنثی شد، بهانه ای شد برای رجب طیب اردوغان که دست به پاکسازی تمام نهادها وادارات بزند و هزاران نفر از ارتش، نظامی، کارمندان دولت، حتی خبرنگاران و اصحاب رسانه که کوچکترین نسبتی با کودتا داشتند را اخراج و بازداشت کرد و اشدّ مجازات را برای کودتاچیان در نظر گرفت؛ اما در سال ۸۸ در کشور ما عده ای فتنه گر حدود ۸ ماه کشور را درگیر جنگ و لشکرکشی های خیابانی و بیانیه های تند و موهن علیه نظام کردند و دشمنان قسم خورده ملت جمع شدند و حمایت کردند و هزینه کردند برای فروپاشی نظام و جایگاه بلند سیاسی ایران را در دنیا تنزل دادند و بعدا طراحان فتنه اعلام کردند تقلب بهانه بود برای فروپاشی نظام؛ اما نظام ما با آنها چه کرد؟! با این که به حکم محارب مستحق اعدام بودند؛ اما از رافت اسلامی برای آنها استفاده شد و فقط دردخانه هایشان محصورند.

امام جمعه شهر علی اکبر گفت: در نظام مقدس اسلامی به همه گروه ها و احزاب اجازه اظهار نظر می دهد، شما مقایسه کنید این رفتار را با رفتار دولتمردان ترکیه و آمریکا در برابر مخالفین دولت، پس برچه مبنایی عده ای سعی می کنند رفتار و گفتار سران فتنه را توجیه کنند و مدام از تریبون های نظام از فتنه گران حمایت کنند.این ها بدانند سرنوشت فتنه گران درانتظار تطهیر کنندگان آنهاست.

وی افزود: تشکر می کنیم از هیئت دولت و بانک مرکزی برای پیگیری و دستور پرداخت وام ازدواج، اما هنوز در مقام عمل بانک ها پاسخ گو نیستند و ادعا می کنند اعتبارات کافی برای پرداخت وام ازدواج را ندارند، چه امری مهمتر از ازدواج جوان هست؟ ازدواج یک نیاز فطری، طبیعی و اجتماعی انسان است که اگر به موقع زمینه آن فراهم نشود، تبعات اجتماعی منفی در جامعه به وجود می آورد. اگر الان برای ازدواج جوان هزینه نشود، باید بعدا برای گسترش کمپ های ترک اعتیاد و زندانها و مراکز بازپروری وجاهای دیگر هزینه کرد.

اگر پول نیست چطور برای خرید خودروهای درون انبارها وام داده می شود؟!

اگرپول نیست پس این فیش های نجومی ازکجا تامین می شود؟!

چرا یک فرد باخانواده اش ۱۷۰ میلیارد تومن بدهکار باشد؟!

یعنی وام ازدواج ۱۷۰۰۰جوان در اختیار یک خانواده باشد؟!

آن وقت جوان ما برای سه میلیون تومن وام مدت ها دوندگی می کند،آخرالامر سرشکسته نزد خانواده اش برمی گردد.

امام جمعه شهر علی اکبر در ادامه افزود: بزرگترین ظلم ادغام سازمان ورزش و جوانان بود که همه توان و بودجه سازمان ورزش وجوانان صرف قراردادهای آن چنانی با مربیان خارجی بشود و از ازدواج جوانان غافل شدیم.

وی گفت: آن مسئولی که مسکن مهر را مزخرف و پر دردسر می داند، هنوز طعم اجاره نشینی یک زوج تازه ازدواجی با دست خالی را درک نکرده، مسکن مهر اگر برای مرفهین مزخرف است، زوج های زیادی را صاحب خانه کرد و امروز بسیاری از جوانان ما نیازمند همان خانه های مزخرف هستد تا زندگیشان را شروع کنند. چرا همه چیز را با عینک سیاست نگاه می کنید؟ جوانان امروز ما پدرها و مادرهای آینده هستند که اگر به فکر نیازهای اولیه آنها نباشید، نمیتوان انتظارداشت درآینده خانواده و فرزندان مناسبی تحویل جامعه بدهند.

لینک کوتاه : https://gandomkhabar.ir/?p=35326
  • دیدگاه‌ها برای امام جمعه شهر علی اکبر:مسئولی که مسکن مهر رامزخرف وپردردسرمی داند،هنوزطعم اجاره نشینی یک زوج تازه ازدواجی بادست خالی رادرک نکرده است بسته هستند

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰

دیدگاهها بسته است.