مردم توفان زده سیستان درفراموشی مسئولان

 • کد خبر : 35269
 • ۰۵ مرداد ۱۳۹۵ - ۱۲:۲۸

گندم خبر: به غیر از سپاه و هلال احمر، تاکنون از هیچ جای دیگری برای کمک به مردم آسیب دیده سیستان اقدامی نشده است و می توان گفت این منطقه به فراموشی کامل سپرده شده است و کسی نیست که به داد این مردم زجرکشیده برسد. رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات درمانی و بهداشتی […]

گندم خبر: به غیر از سپاه و هلال احمر، تاکنون از هیچ جای دیگری برای کمک به مردم آسیب دیده سیستان اقدامی نشده است و می توان گفت این منطقه به فراموشی کامل سپرده شده است و کسی نیست که به داد این مردم زجرکشیده برسد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات درمانی و بهداشتی زابل گفت: برای کمک به مردم مناطق آسیب دیده از ریزگردها و توفان های شن روزهای اخیر، تیم هایی از دانشگاه و بسیج جامعه پزشکی زابل در منطقه سیستان اعزام شد که در قالب تیم های واکنش سریع، همکاران اورژانس و پزشکان این دانشگاه به بیماران آسمی، افراد دارای بیماری های تنفسی و آسیب دیده از ریزگردها و توفان مشغول خدمات رسانی هستند.

دکتر «علی اکبر نصیری» افزود: این تیم ها به مدت ۲۴ ساعت در مناطق مختلف سیستان که از قبل تعیین شده حضور دارند و در صورت نیاز بیشتر قابل تمدید است. ۵ تیم در ۵ منطقه محروم و مرکز درمانی روستاهای محروم شهرستان های نیمروز، زهک، هیرمند و هامون و زابل مستقر شده اند و به همراه نیروهای کاردان، به خدمت رسانی مشغول هستند.

وی ادامه داد: آمار دقیقی از میزان خدمات رسانی به بیماران آسمی آسیب دیده از ریزگردها و توفان های شن اعلام نشده است. تاکنون اعتبارات ویژه ای به مناطق محروم استان و این منطقه بالاتر از اعتباراتی که به صورت عام برای همه دانشگاه های علوم پزشکی در نظر می گیرند اختصاص یافته است اما به لحاظ اعزام تیم های پزشکی و خدمات دیگر تاکنون به غیر از هلال احمر و سپاه پاسداران کمکی از سایر سازمان ها صورت نگرفته است.

وی افزود: مردم ما نیاز به توجه دایمی برای رفع مشکل ریزگردها و توفان های شن دارند و مشکل جای دیگر است که باید قبل از درمان پیشگیری را داشته باشیم، باید مشکل ریزگردها به صورت ریشه ای حل شود که در آن صورت دیگر مردم رنج کمتری خواهند برد.

وی تصریح کرد: تاکنون نمایندگان مردم سیستان در مجلس شورای اسلامی با وجود مدت کوتاهی که از حضور آن ها می گذرد کارهای خوبی انجام داده اند و پیگیر مشکلات مردم سیستان هستند و نهایت همکاری را تاکنون با این دانشگاه داشته اند.

وی با ابراز تأسف از کمبود خدمات انجام شده به مردم تأکید کرد: شرمسار هستم که باید هر تابستان شاهد عذاب مردم سیستان باشم و امیدواریم که مردم ما را ببخشند./خرسان نیوز

 

لینک کوتاه : https://gandomkhabar.ir/?p=35269

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 3در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۳
 1. بنده ساکن شهرستان محمدآباد هستم. الان مدتی هست برق نداریم. مکررا برق ها قطهع و وصل. میشود.

  از جناب هاشمی خواهشمندیم به وضعیت هامون رسیدگی کند.

 2. از استاندار محترم و نمایندگان خواهشی داریم که به وضع هامون برسن.
  در بحثآب آشامیدنی در شهر علی اکبر همیشه مشکل داریم.
  دولت آباد مدام قطعی آب هست کسی رسیدگی نمیکند.

  از آقای جمشید نژآد معاون محترم استاندار هم خواهشمندیم بطور ویژه به هرستان هامون توجه کند .
  و جا دارد از زحمات دیگر آقای جمشید نژآد تشکر و قدردانی کنیم. چون دو بار پیگیر مشکلات مردم هامون در تهران باتفاق خانم پرندوار بودند. تشکر

 3. از زحمات خانم مهندس پرندوار و آقای جمشید نژاد بحث کوه خواجه در تهران تشکر میکنیم.