جنازه دختر غرق شده در رودخانه هیرمند هنوز یافت نشده است/ تلاش جستجوگران هلال احمر به روز پنجم رسید

  • کد خبر : 42088
  • ۲۱ فروردین ۱۳۹۶ - ۲۲:۳۷
جنازه دختر غرق شده در رودخانه هیرمند هنوز یافت نشده است/ تلاش جستجوگران هلال احمر به روز پنجم رسید

گــنـــدم خــبـــر : بعد از گذشت چهار شبانه روز همچنان تلاش برای یافتن جسد دوم، دختر غرق شده در رودخانه هیرمند(رودخانه لخشک، دشت امیرنظام) توسط نجاتگران جمعیت هلال احمر زهک و زابل ادامه دارد.   رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان زهک در گفتگو با خبرنگار گندم خبر گفت: جسد یکی از دو دختر غرق شده […]

گــنـــدم خــبـــر : بعد از گذشت چهار شبانه روز همچنان تلاش برای یافتن جسد دوم، دختر غرق شده در رودخانه هیرمند(رودخانه لخشک، دشت امیرنظام) توسط نجاتگران جمعیت هلال احمر زهک و زابل ادامه دارد.

 

رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان زهک در گفتگو با خبرنگار گندم خبر گفت: جسد یکی از دو دختر غرق شده در تاریخ ۱۷\۱\۹۶ هنوز یافت نشده است و جستجو میدانی در مسیر و سدهای انحرافی شهرستان زهک همچنان ادامه دارد.

 

 

عبدالمجید دهمرده افزود: نجاتگران شهرستان های زابل و زهک که شامل ۲۰ نفر نجاتگر و پرسنل می باشد به مدت چهار روز است که برای یافتن جسد دوم تلاش می کنند و هنوز جسد یکی از دو دختر غرق شده یافت نشده است.

 

وی اظهار داشت: هیچ دستگاه امداد رسانی جز مجموعه هلال احمر در این جستجو همکاری لازم را نداشته است.

 

 

دهمرده در پایان از مردم درخواست کرد در صورت مشاهده جسد به یکی از ارگانهای امدادی اطلاع رسانی کنند.

 

 

لازم به ذکر است در تاریخ ۱۷\۱\۹۶ دو دختر در رودخانه هیرمند در رود لخشک دشت امیرنظام شهرستان زهک غرق شدند که جسد یکی از غرق شدگان در مسافت ۴ کیلومتری پایین تر از محل حادثه پیدا شده بود.

 

 

نجات غریق و غواصی زیر نظر کدام ارگان اداری است؟

فدراسیون نجات غریق و غواصی جمهوری اسلامی ایران زیر مجموعه وزارت ورزش و جوانان می باشد و از این موضوع گویا اداره کل ورزش و جوانان سیستان و بلوچستان بی اطلاعند و شاید هیئت غریق نجات ندارند که اینگونه بی تفاوت از وظیفه ذاتی خویش شانه خالی می کنند تا مجموعه دیگری برای یافتن وارد عمل شود.

 

 

رسانه گندم خبر نیز به نوبه خود از تلاش جستجوگران و غواصان جمعیت هلال احمر تقدیر و تشکر می کند و به اداره کل ورزش و جوانان توصیه می کند در راستا عمل به وظایف ذاتی مجموعه خویش کمی بیشتر همت گمارده و تلاش کنند.

لینک کوتاه : https://gandomkhabar.ir/?p=42088

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 2در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۲
  1. باسلام.وتشکرازگندم خبرواقعیت این است که هرارگانی واداره ایی ازجمله ورزش وجوانان وظیفه غریق نجات وغولصی رادارد بایدحضورپیداکند.واگرهم نیروندارد.به فکرراه اندازی باشد.انصافا اگرمانجات غریق درمحل پل نهراب میداشتیم دراین جهارساب.ده.نفرغرق وفوت.نمیشدند.جواب خون این عزیزان به گردن کسانی است که ازبارمسولیت شانه خالی میکنند.

  2. با تشکر ازاطلاع رسانی شماگندم خبرخواهشمندم وضعیت مسولیت برعهده هرارگانی هست پیگیرکنید.تاحداقل درنقاط اسیب پذیر درروزهای شلوغ نجات غریق مستقرشود