متولی بازارچه مرزی چه کسی است ؟ / باز و بسته کردن مدام مرز مردم را خسته و ناامید می کند/مسئول برای خدا وارد میدان شود نه جمع کردن بیت المال

  • کد خبر : 42021
  • ۱۹ فروردین ۱۳۹۶ - ۱۰:۰۱
متولی بازارچه مرزی چه کسی است ؟ / باز و بسته کردن مدام مرز مردم را خسته و ناامید می کند/مسئول برای خدا وارد میدان شود نه جمع کردن بیت المال

گندم خبر:نماز جمعه شهرعلی اکبر به امامت حجت الاسلام و المسمین اشرفیان برگزار شد.     حجت الاسلام اشرفیان گفت؛ شنبه میلاد با سعادت امام نهم حضرت امام تقی الجواد (ع) در سال ۱۹۵ هجری قمری  چشم به جهان گشود . شخصیتی که امام رضا (ع) در مورد ایشان فرمود : مولودی با برکت تر […]

گندم خبر:نماز جمعه شهرعلی اکبر به امامت حجت الاسلام و المسمین اشرفیان برگزار شد.

 

 

حجت الاسلام اشرفیان گفت؛ شنبه میلاد با سعادت امام نهم حضرت امام تقی الجواد (ع) در سال ۱۹۵ هجری قمری  چشم به جهان گشود . شخصیتی که امام رضا (ع) در مورد ایشان فرمود : مولودی با برکت تر از این نوزاد برای ما بدنیا نیامده است بدلیل شرایط خاص خفقان  سیاسی حاکم بر دوران امام رضا (ع) و گسترش مذاهب منحرف به مثل اعتزال ، واقفیه  و تهاجم عقیدتی و فکری که توسط دو خلیفه ملعون عباسی مامون و معتصم بر مردم روا می داشت و امام رضا (ع) تا سنین کهنسالی صاحب فرزند نشد و این موضوع اتهامات را بر علیه امام سنگین می کرد تا اینکه با تولد امام جواد(ع) شیعه جان تازه ای گرفت ، امام نهم نخستین امامی است که در سنین خردسالی به امامت رسید و در سن ۲۵ سالگی به شهادت رسید و جوان ترین امامان شیعه است و لذا توصیه می شده همه بویژه جوانان زیاد به این امام بخشنده و کریم که به معنای جواد یعنی کسی که جود و بخشش فراوان دارد متوسل بشوند چرا که باب الحوائج است .

 

 

امام جمعه شهرعلی اکبر افزود: یک شنبه ۲۰ فروردین ماه روز ملی فناوری هسته ای است که در سال ۱۳۸۵ خبر دستیابی ایران به فناوری غنی سازی اورانیوم و راه اندازی یک زنجیره کامل غنی سازی در نطنز در رسانه های ایرانی و خارجی اعلام شد و این روز با تصویب شورای عالی انقلاب فرهنگی در تقویم رسمی ایرانیان روز ملی فناوری هسته ای نام گرفت .اهمیت این علم و فناوری کهموجب جهش علمی در همه زمینه های علمی و صنعتی در کشور مان شده امروز بر کسی پوشیده نیست ، فناوری هسته ای حق مسلم هر کشور است چرا که مسئله سر نوشت و اینده کشور است . علوم و فنون هسته ای جزو فن آور های پیشرفته و برتر در عصر کنونی است که هم در بخش پزشکی و بهداشتی و هم دامپزشکی و صنایع غذایی و کشاورزی ، در تولید انرژی و برق و بسیاری از موارد دیگر بسیار مهم و تاثیر گذار است .

 

 

وی اظهار داشت: تا سال های قبل این فناوری مهم در اختیار معدود کشورهایی بود که حق پیشرفت و اقتدار و خود کفایی را برای خود انحصاری می دیدند بعد از پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی در سال ۵۷ اگرچه آمریکا پایگاه خود را در ایران از دست داد اما هیچ وقت دخالت ها و توطئه های این کشور امپریالیست علیه جمهوری اسلامی ایران قطع نشد و در ۲۰ فروردین ماه سال ۵۹ دولتمردان این کشور رابطه سیاسی خود را با ایران قطع و دست به توطئه های نا فرجامی علیه انقلاب اسلامی از جمله حمله نظامی طبس ، کودتای پادگان شهیدنوژه ، جنگ تحمیلی و تحریم اقتصادی زدند و آمریکا با توجه به نفوذ خود در رسانه های جهانی ، همیشه ایران را متهم کرده که در فکر ساخت سلاح های کشتار جمعی است اما همگان می دانند آمریکا یی ها بوده اند که دشمنان ایران را به این گونه سلاح ها تجهیز و آنان را در به کا بردن آن سلاح ها علیه ایران تحریک میکردند  و ایران اسلامی همیشه قربانی تبعیض ها و دوگانگی های غربی است که حق انرژی هسته ای را حق مسلم خود می دانند و ایران اسلامی عزیز حق استفاده صلح آمیز در صنعت پزشکی و دارو سازی  ، در صنعت برق را ندارد چه جوانان و دانشمندانی که بی گناه در این جبهه علمی به شهادت رسیدند.

 

 

وی در ادامه گفت: خیلی تلاش کردند که اجازه ندهند کشور ما به این قدرت و فناوری هسته ای برسد اما الحمد الله با تلاش و مقاومت و خود باوری جوانان این مرز و بوم کشور ما نه تنها به این فناوری دست پیدا کرد بلکه خیلی زود به غنی سازی ۲۰ در صد رسید ، مذاکرات را بر ما تحمیل کردند تا به قول خودشان پیچ و مهره های صنعت هسته ای ما را ببندند ، امروز دنیا استکبار با ساس اسلام در کشور ما مشکل دارد با اصل قدرت گرفتن نظام اسلامی مشکل دارند انرژی هسته ای هم بهانه است . و لذا ما دو راه پیش رو داریم  یکی تسلیم شدن در برابر خواسته های استکبار که در این صورت مسئله انرژی هسته ای آخرین مسئله نخواهد بود چون آنها تا آخر خط می روند .

 

 

خطیب نماز جمعه شهرعلی اکبر گفت:  مذاکرات هسته ای که دولتمردان ما انجام دادند اگرچه از ابتدا رهبری به آن خوش بین نبودند و وقتی اصرار دستگاه دیپلماسی ما را میل به مذاکره دیدند چهار چوب هایی را مشخص کردند که در قالب اون شرایط مذاکره انجام  شود اما دولتمردان ما در پذیرش توافق نامه عجله کردند و جام زهری را بر نظام تحمیل کردند که طرف مقابل هیچ پایبندی به این توافق  نامه و به تعهداتش ندارند بلکه دیوانه ای همچون ترامپ مدام از این توافقنامه علیه ما بهره ببرد و ما را تهدید کند لذا انتظار می رود هیئت نظارت بر برجام بعد از این همه نقض عهد یا بر اجرای کامل بر برجام یا بر پاره کردن کامل برجام اقدام کند .

 

 

اشرفیان گفت: تمسک به ولایت حضرت علی (ع) تبعیت از مقاصد و اهداف اوست باید کسانی که مدعی هستند که ما شیعه امیر المومنین (ع) هستیم ، در قول و فعل و نوشتن و گفتن و همه چیز از علی تبعیت کنند . نام علی نباید فقط قابی باشد بر سینه دیوار باید در زندگی ما در جامعه زنده شود .

 

 

وی تاکید کرد: مسئول باید برای خدا وارد میدان بشوند نه برای جمع کردن بیت المال ، نه برای اینکه زندگی اشرافی برای خودشان بسازند.

 

 

وی افزود: کسی می تواند جامعه را به سوی عدالت اقتصادی اجتماعی سوق می دهد و فقراء را از بین ببرد که خود را از مردم و بویژه اقشار ضعیف مردم جدا نبیند اما اگر دنبال دنیا پرستی و تجمل گرایی باشد هم و غم او در ریاست جمع آوری اموال و امکانات برای خود از هر روش عدم توجه به بی عدالتی های اقتصادی خواهد بود .

 

 

امام جمعه شهرعلی اکبر گفت: مدیر و مسئول مشاغل کلیدی باید در فشار کار و دشواری ها و تلخی ها و سختی ها آن چون کوه استوار و با استقامت باشد.

 

 

وی گفت: امروزه ما در کشور خود مسئولی می خواهیم که کار آمد باشد ، تخصص و برنامه داشته باشد ، در برابر اخم دشمن در برابر مشکلات داخلی و خارجی محکم و مقاوم باشد از کسی جز خدا نترسد .

 

 

خطیب جمعه شهرعلی اکبر گفت:در هفته گذشته سفر آقای استاندار را داشتیم به منطقه به جهت بررسی ظرفیت های گردشگری و بازدید از آثار باستانی متعدد منطقه . ما لازم میدانیم که تشکر کنیم از استاندار محترم هم به جهت اینکه به احترام شهادت امام هادی برنامه جشن ۱۲ فروردین را کنسل کردند و احترام کردند به شعائر و مقدسات دینی و هم به جهت پیگیری و تلاش جهت بازسازی و احیاء و معرفی بزرگترین گنجینه ارزشمند باستانی و تمدن زنده استان کوه خواجه که قطعا با معرفی و ایجاد زیر ساخت های لازم  قطب گردشگری استنان خواهد شد باید نگاه ها را از استان سیستان و بلوچستان از امنیت به نگاه توسعه و گردشگری و سرمایه گذاری تغییر دهیم ما بهترین ظرفیت ها و منابع خدادادی را داریم ولی چرا نگاه به استان ما نگاه محرومیت ، کمبود ترحم است .

 

 

وی افزود: چون نتواستیم این ظرفیت هایی به مثل ظرفیت گردشگری ، ظرفیت انرژی باد ، ظرفیت مرز ، ظرفیت بهترین صنایع دستی ،ظرفیت جوان ترین استان را درست معرفی کنیم . این یک تعامل کلی مسئولین و نمایندگان را می طلبد .

 

 

اشرفیان گفت: لذا امید واریم ما هرچه زود تر شاهد پیگیری و عملیاتی شدن این برنامه ها باشیم و ترمیم باسازی جاده هم یکی از این وعده هاست . که امید واریم در همین دولت شاهد اجرایی شدن آنها باشیم اگر فقط همین ظرفیت گردشگری جدی گرفته شود باور عمومی می شود . اشتغالگرایی گسترده ایی ایجاد می شود و منطقه سیستان و شهر علی اکبر بهترین ظرفیت را برای سرمایه گذاری صنعت گردشگری را دارد .

 

 

وی گفت: چرا وضیعت بازارچه های مرزی کسات ، و متولی بازارچه مرزی چه کسی است ؟ این باز و بسته کردن مدام مرز مردم را خسته و نا امید می کند ، اگر در سال گذشته رشد جمعیت متوفق شده اگر سن ازدواج بالا رفته این زنگ خطر است که کلیدحل این مشکل فقط اشتغالزایی و رفع بیکاری است.

لینک کوتاه : https://gandomkhabar.ir/?p=42021
  • دیدگاه‌ها برای متولی بازارچه مرزی چه کسی است ؟ / باز و بسته کردن مدام مرز مردم را خسته و ناامید می کند/مسئول برای خدا وارد میدان شود نه جمع کردن بیت المال بسته هستند

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰

دیدگاهها بسته است.