یادداشت روز : قانون برای همه

  • کد خبر : 41956
  • ۱۷ فروردین ۱۳۹۶ - ۱۴:۲۷
یادداشت روز : قانون برای همه

دعای عاقبت بخیری بهترین هدیه و آرزو برای دولتمردانی است که برخی مردمانش در برابر حکم دادگاه شرعی و قانونی، قصد تصرف پاسگاه، تجمع و تحصن، راه بندان و ایجاد مزاحمت برای مردم می کنند.     گــنـــدم خــبـــر : ایران همواره در دنیا نماد حکومت اسلامی و عدالت و برابری است که این افتخار […]

دعای عاقبت بخیری بهترین هدیه و آرزو برای دولتمردانی است که برخی مردمانش در برابر حکم دادگاه شرعی و قانونی، قصد تصرف پاسگاه، تجمع و تحصن، راه بندان و ایجاد مزاحمت برای مردم می کنند.

 

 

گــنـــدم خــبـــر : ایران همواره در دنیا نماد حکومت اسلامی و عدالت و برابری است که این افتخار بارها و بارها از زبان بزرگان و علمای شیعه و سنی داخل و خارج کشور بیان شده است.

 

 

پس باید بر این باور جهانی استوار و قاطع بود که در چنین حکومتی حکم براساس شرع و قواعد مسلم عرف است و نمی تواند کسی در لباس شرع ازقانون شرع بگریزد.

 

در این میان هیچ کس در هیچ جایگاه،منسب و لباسی نباید خود را در حیاط خلوت مصونیت سیاسی و قضایی فرض کند.

 

 

اگر عده ای قلیل با سوءاستفاده از برخی تعصبات قومی و مذهبی مردم به دنبال دور زدن قانون و بر هم زدن نظم عمومی جامعه باشند نه تنها مردم باید به عدالت و حقانیت او شک کنند بلکه باید در دادگاه عدل مردمی محاکمه شود وصدالبته جامعه باید نگران باشد که چراتصوری مطرح شده که فردی خود را در امان می داند از انجام هرتخلفی .

 

 

علی ایحال آنچه از آغاز دوران انقلاب اسلامی ایران تا کنون رخ داده سراسر برابری و برادری بوده و افراد نباید از این لطف و رافت اسلامی برداشت های شخصی داشته باشند. حال این اهداف چه شخصی و قومیتی باشد چه سیاسی و انتخاباتی فرقی ندارد.

 

 

هیچ فرد عادی، استاندار و فرماندار، روحانی و مولوی و وکیل و وزیری حق ندارد پای خود را از چارچوب قانون فراتر بگذارد و دست آخر بر این مدعا باشد که نظام در برابرش سکوت اختیار کند.

 

 

برابری همه اقشار در دستگاه قضا و حذف درجه بندی شهروندان در کنار تشکیل دادگاه های ویژه و تخصصی رسیدگی به امور، خود نشان از التزام نظام به حفظ حرمت و آبروی اشخاص و اصناف دارد و نباید انتظار داشت عده ای از همه ضوابط قانونی مصون باشند که اگر چنین شود سنگ روی سنگ بند نخواهد شد.

 

 

گردن نهادن در برابر حکم قانونی وظیفه همگان است. خواه شیعه باشد خواه سنی و مردم نیز با آگاهی از عدل اسلامی حکومت، با بصیرتی انقلابی و سیرتی برگرفته از فرمایشات رسول خدا نسبت به وقایع اطراف خود با گوش های شنواتر و چشم هایی نورانی تر عمل کنند تا مبادا آب در آسیاب دشمن بریزند.

 

سیدمجتبی طباطبایی زاده

لینک کوتاه : https://gandomkhabar.ir/?p=41956
  • دیدگاه‌ها برای یادداشت روز : قانون برای همه بسته هستند

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰

دیدگاهها بسته است.