سیستانی های خود منطقه سرمایه گذاری خود را برای حل مشکل بیکاری به منطقه خودشان بیاورند

  • کد خبر : 41682
  • ۰۵ فروردین ۱۳۹۶ - ۲:۳۱
سیستانی های خود منطقه سرمایه گذاری خود را برای حل مشکل بیکاری به منطقه خودشان بیاورند

گــنـــدم خــبـــر : نماز جمعه شهر علی اکبر به امامت حجت الاسلام و المسلمین اشرفیان امام جمعه شهرعلی اکبر برگزار شد.   حجت الاسلام و المسلمین اشرفیان گفت: مقام معظم انقلاب هم بر اساس سنت زیبای نامگذاری برای هر سال که خط و شر جامعه و مسئولین را مشخص میکند امسال را به نام سال […]

گــنـــدم خــبـــر : نماز جمعه شهر علی اکبر به امامت حجت الاسلام و المسلمین اشرفیان امام جمعه شهرعلی اکبر برگزار شد.

 

حجت الاسلام و المسلمین اشرفیان گفت: مقام معظم انقلاب هم بر اساس سنت زیبای نامگذاری برای هر سال که خط و شر جامعه و مسئولین را مشخص میکند امسال را به نام سال اقتصاد مقاومتی تولید و اشتغال نامگذاری کردند و این هشتمین سال در دهه گذشته که مقام معظم رهبری عنوان اقتصاد مقاومتی را به عنوان شعار انتخاب میکنند و این نشان دهنده اهمیت موضوع است که مهمترین ضرورت فوری و نیاز کشور در حال حاضر اقتصاد در معیشت مردم است و اگر چه اقدامات خوبی در حوزه اقتصاد مقاومتی از سوی مسئولین عزیز کشور انجام شده اما هنوز به آن نقطه هدف نرسیدیم هنوز شاخصه های اقتصاد مقاومتی کامل اجرا نشده است.

 

وی گفت: اقتصادمقاومتی یعنی یک اقتصاد درون محور ، یک اقتصاد متکی به قدرت و توان داخلی نه چشم دوختن به دست بیگانگان ، اقتصاد مقاومتی یعنی باور کنیم ما در میدان جنگی هستیم به نام جنگ اقتصادی که دشمن همه قدرت خودش را برای ضربه زدن به نظام و حذف ملت از صحنه و نابودی مردم از طریق فشار اقتصاد کشور ، در این تهاجم ناجوانمردانه دشمن را بشناسیم .

 

وی در ادامه افزود: مقام معظم رهبری امسال را باعنوان اقتصاد مقاومتی تولید و اشتغال نامگذاری کردند و در پیام نوروزی از مشکلات و تلخ کامی طبقات ضعیف جامعه صحبت کردند که با خبر هستند و این مشکلات را با تمام وجود حس میکنند و این خصوصیت رهبران دینی است که در جایگاه قدرت و رهبری نیز مانند مردم و طبقات ضعیف جامعه زندگی میکنند و تورم و رکود و مشکلات مردم را با تمام وجود احساس میکنند . زیرا زندگی آنها از سطح زندگی عموم مردم جدا نیست و مسئولین کشور هم باید اینطور باشند . بین مردم باشند مثل مردم زندگی کنند مشکلات مردم را لمس کنند .

 

خطیب نماز جمعه شهرعلی اکبر گفت: مسئولان عزیز و مردم فهیم و بصیر توجه داشته باشند رهبر حکیم انقلاب واردات کالایی که در کشور تولید میشود را حرام شرعی اعلام کردند و فرمودند باید به صورت قانونی منع شود و این یک حکم حکومتی و لازم الاجراء بر همه است .

 

اشرفیان گفت: پنج شنبه ۱۰ فروردین اول ماه رجب المرجب و ولادت حضرت محمد باقر (ع) است .

 

وی افزود: ماه رجب یکی از چهار ماه حرام است که هر نوع جنگ و خونریزی در آن نهی شده و همانطور که اعمال خیر و نیک انسان ثواب و اجر مضاعف دارد گناه و معصیت دراین ماه هم عقوبت آن مضاعف است . ماهی که شروعش با ولادت پر از خیر ولادت با سعادت امام محمد باقر شروع می شود و میلاد امام جواد ، امیر المومنین ،و امام باقر و بعثت پیامبر اکرم  (ص) است . اولین شب جمعه ماه رجب لیله الرغائب نام دارد شب با عظمت ، شب احیا و بیداری و نیایش است که حوائج بر آورده و فضایل زیادی بین بندگان تقصیم می شود و اعمال و ادعیه مخصوص دارد .

 

امام جمعه شهرعلی اکبر گفت: اما یکی از مهمترین محور های کلیدی و توصیه های مقام معظم رهبری در حرم مطهر رضوی در رابطه با انتخابات بود که ملت ایران در سال ۹۶ دو انتخابات مهم و اساسی ریاست جمهوری و شورا های اسلامی شهر و روستا را در پیش رو دارد که هر دو مهم و سرنوشت ساز است برای مردم .

 

وی اظهار داشت: انتخابات آبروی کشور و مشارکت مردم در حکومت و از حقوق مسلم عقلی و دینی مردم است ، آنچه در مرحله اول حائز اهمیت است حضور پر شور و گسترده واجدین شرایط در این حق و امتیاز که جمهوری اسلامی به آنها داده  استفاده کنند در تغیر سر نوشت محیط و کشور خود سهیم باشند و مسئولین عزیز هم باید زمینه دریافت آرای همه واجدین شرایط را فراهم کنند .

 

وی در ادامه گفت: مردم افراد شایسته ، توانمند ، متدین ، انقلابی و با تجربه را انتخاب کنند فردی باید در این نظام مقدس خدمتگزار مردم باشد که به انقلاب اسلامی و به ملت تعصب و غیرت داشته باشد و با روحیه جهادی و انقلابی مشکلات مردم را حل کند ما مشکل غیر قابل حل در کشور نداریم . اما مشکل اصلی کشور ما وجود افراد نا کارامد و مدیران نا لایق است که بعد از ۳۹ سال از انقلاب هنوز به خود باوری ملی نرسیدند ، هنوز قدرت متمرکز ملت خود را باور نکردند و فکر میکنند کشور های بیگانه می توانند مشکل ملت ما را حل کنند ، در حالی که این کشور های استعمار گر خودشان در بدترین باتلاق اقتصادی گرفتارند و تمام هزینه های کشور شان را صرف جنگ و جاسوسی در دیگر کشور ها می کنند .

 

 

وی افزود: مشکل اقتصادی حل شدنی است به شرطی که عینک سیاسی در ادارات و وزارت خانه های ما نباشد تا قبل از انتخابات رقابت باشد اما بعد از انتخابات همه احزاب و جریانات با هم رفاقت داشته باشند و تلاش همه برای حل مشکل معیشت مردم باشد . ما امروز در یک جنگ تمام عیار هستیم باید همه افراد دلسوز بذور از نگاه حزبی و سیاسی انقلابی باشند عزم ملی و مدیریت جهادی می تواند همه گره های کشور را باز کند .

 

وی گفت؛ رهبرمعظم انقلاب در مشهد فرودند : تازمانی که مدیریت کشور بدست افراد ضعیف ، نا امید بی تحرک و غیر انقلابی باشد نه تنها هیچ چیز بهتر نمی شود بلکه بدتر می شود و کلید حل مشکلات در روی کار آمدن مسئولان متدین، کارآمد و انقلابی است ما  یقینا گفتمان اقتصاد مقاومتی را به مطالبه عمومیدر انتخابات ریاست جمهوری تبدیل خواهد شد و زمینه تییر وضیعت فعلی  به وضیعت مطلوب خواهد بود  مدیر انقلابی یعنی مسئولی که عرصه امروز را مانند هشت سال دفاع مقدس ببیند که باید کشور را از جنگ و بحران نجات دهد و با ظرفیت نیروهای داخلی تاکتیک های مختلف را با روحیه جهادی اجراء کند نه مسئولی که زندگی اشرافی و حقوق نجومی بگیرد .

 

وی گفت؛ امروز مهمترین مشکل و چالش زندگی مردم بیکاری است در حال حاضر حد اقل دو میلیون و هفتصد هزار بیکار رسمی و تا ۵ میلیون و هفتصد هزار نفر بیکار غیر رسمی در کشور وجود دارد که سالیانه بطور متوسط یک میلیون نفر وارد بازار کار میشوند ودر تعمیق رکود اقتصادی تبدیل به یک بحران میشود .  و علاوه بر آسیب هایی که به شاخصه های اقتصادی کشور و حوزه صنعت وارد میکند باعث آسیب های اجتماعی ، خانوادگی و اخلاقی هم می شود . جوانی که بیکار باشد به هر راهی کشیده می شود ، بنابر این باید همه مسئولین برای حل موضوع بیکاری دست به دست بدهند و دولت محترم ستاد مدیریت بحران برای حل بحران بیکاری تشکیل بدهد . برای اشتغال در هر منطقه از واحد های کوچک شروع شود ، شاغل خانگی و حمایت شود ، دولت بازار یابی مناسبی برای محصولات تولیدی مردم داشته باشد ف همه صنایع و مشاغل خانگی احیاء میشود.

 

 

وی گفت: مسئولین و نمایندگان سابق کجا هستند ؟ سرمایه هایشان را کجا هزینه می کنند ؟ چرا وقتی دوران مسئولیت یک مسئول اتمام می رسد فورا از منطقه مهاجرت می کند اگر همین سیستانیهای خود منطقه هر کجا هستند سرمایه گذاری خود را از نقاط دیگر به منطقه خودشان بیاورند مشکل بیکاری حل خواهد شد.

لینک کوتاه : https://gandomkhabar.ir/?p=41682
  • دیدگاه‌ها برای سیستانی های خود منطقه سرمایه گذاری خود را برای حل مشکل بیکاری به منطقه خودشان بیاورند بسته هستند

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰

دیدگاهها بسته است.