کسانی وارد صحنه انتخابات شوند که متخصص و اهل فن باشند

  • کد خبر : 41680
  • ۰۵ فروردین ۱۳۹۶ - ۲:۱۴
کسانی وارد صحنه انتخابات شوند که متخصص و اهل فن باشند

گــنـــدم خــبـــر : خطبه های نماز عبادی سیاسی و پرصلابت جمعه شهر بنجار به امامت حجت الاسلام و المسلمین پارسا برگزار شد.   در خطبه اول حضرت حجه الاسلام و المسلمین پارسا به اهمیت مباحث اخلاقی در اسلام اشاره کرد و گفت: که اساسا اسلام نگاه اخلاقی و تربیتی را در سه محور بیان می […]

گــنـــدم خــبـــر : خطبه های نماز عبادی سیاسی و پرصلابت جمعه شهر بنجار به امامت حجت الاسلام و المسلمین پارسا برگزار شد.

 

در خطبه اول حضرت حجه الاسلام و المسلمین پارسا به اهمیت مباحث اخلاقی در اسلام اشاره کرد و گفت: که اساسا اسلام نگاه اخلاقی و تربیتی را در سه محور بیان می کند: ۱_ ارتباط انسان با خدا ۲_ رابطه انسان با مردم ۳_ ارتباط با خدا . و طبق فرمایشات ائمه معصومین (ع)انسان با اخلاق و با تقوا از صفات زیر دوری کند؛۱_ تکبر و حسد ۲_ دنیا طلبی و دنیا دوستی ۳_ عجب ۴_ حرص و طمع ۵_ سخن چینی و نمامی ۶_ تهمت و بدگویی از مردم .

وی در مورد هر یک از این خصوصیات داستانهای عبرت انگیز بیان و اشاره کرد.

 

امام جمعه شهر بنجار در خطبه دوم بعد از سفارش به تقوای الهی به مناسبتهای هفته شهادت، امام هادی (ع) و میلاد امام باقر (ع) و بیان گوشه های از زندگانی این بزرگواران پرداخت و در ادامه به تحلیل فرمایشات مهم حضرت آقا پرداخت در راستای شعار سال بیاناتی داشتند در راستای تحقق شعار سال نهادها و ارگانها مختلف باید نقش آفرینی کنند؛ ۱_ دولت و مردم نسبت به خرید کالاهای داخلی همت بیشتری بورزند ۲_ نهادهای اموزشی مثل دانشگاه و آموزش و پرورش به دنبال رشته هایی باشند که بازار کار داشته باشد ۳_ بانکها و موسسات مالی وام کم بهره به جوانان تحصیلکرده جویای کار بدهند ۴_ دولت محترم نسبت به فعال سازی کارگاههای تولیدی تعطیل یا نیمه تعطیل شده اقدامات بهتری انجام دهد.

 

پارسا و به ایام ثبت نام داوطلبین شوراهای اسلامی اشاره و نکاتی را یاداوری کردند و گفتند، کسانی وارد صحنه انتخابات شوند که دارای شرائط زیر باشند؛

 

۱_ متخصص و اهل فن باشند

۲_ فرصت و فراغت کافی برای پیگیری امور مربوط را داشته باشند

۳_ دارای سعه صدر و تحمل بالا باشند

۴_ مردم ما به دنبال طایفه گرایی و قوم گرایی نباشند و به دنبال انتخاب افراد اصلح باشند.

لینک کوتاه : https://gandomkhabar.ir/?p=41680
  • دیدگاه‌ها برای کسانی وارد صحنه انتخابات شوند که متخصص و اهل فن باشند بسته هستند

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰

دیدگاهها بسته است.