سیستانیان تمام دنیا با ورود به طرح کوثر در راستای اهداف اقتصاد مقاومتی برای طایفه خویش ایجاد شغل نمایند

  • کد خبر : 41677
  • ۰۵ فروردین ۱۳۹۶ - ۲:۰۰
سیستانیان تمام دنیا با ورود به طرح کوثر در راستای اهداف اقتصاد مقاومتی برای طایفه خویش ایجاد شغل نمایند

گــنـــدم خــبـــر : نماز جمعه ۴ فروردین ۱۳۹۶ شهرستان زابل به امامت حجت الاسلام والمسلمین کیخا امام جمعه شهرستان زابل در مصلی المهدی (عج) برگزار شد.   حجت الاسلام والمسلمین کیخا در خطبه دوم گفت: آغاز سال ۱۳۹۶ ه. ش را به همه شما عزیزان تبریک عرض می کنم ، دیده بان تیزبین انقلاب ، […]

گــنـــدم خــبـــر : نماز جمعه ۴ فروردین ۱۳۹۶ شهرستان زابل به امامت حجت الاسلام والمسلمین کیخا امام جمعه شهرستان زابل در مصلی المهدی (عج) برگزار شد.

 

حجت الاسلام والمسلمین کیخا در خطبه دوم گفت: آغاز سال ۱۳۹۶ ه. ش را به همه شما عزیزان تبریک عرض می کنم ، دیده بان تیزبین انقلاب ، رهبر معظم انقلاب اسلامی ، رهبر حکیم و فرزانه ، بصیر و بسیجی ما با نامگذاری سال نو به سال «اقتصاد مقاومتی ؛ تولید و اشتغال» نقشه راه را برای ملت بزرگ ایران اسلامی و مسئولین ترسیم نمودند .

 

وی گفت؛ تقویت اقتصاد ، مقاوم سازی اقتصاد ، نقاط ضعف اقتصاد را بر طرف کردن ، اقتصادی که الان مورد حجمه دشمن قرار گرفته و در واقع برنامه ی الان دشمن فلج کردن اقتصاد کشور اسلامی و فشار آوردن بر ملت شریف و به خیال خام خودشان تسلیم کردن ملت عزیز ما است ، پس باید اقتصاد را تقویت نمود و به جای کشوری مصرف گرا به کشوری تولید کننده تبدیل شویم زیرا آن کشوری که محصولات سایر کشورها را مصرف کند و بازار آن بازار محصولات خارجی باشد به راحتی می تواند از مقوله اقتصاد مورد حجمه و فشار قرار گیرد .

 

وی در ادامه گفت: وقتی صحبت از تولید به میان می آید وظیفه مصرف کالای داخلی و ملی هم مطرح می شود و جلوگیری از ورود کالاهای قاچاق با کانتینرها و کشتی ها مطرح می شود ؛ تولید بیشتر اشتغال بیشتر را در بر دارد ؛ تولید و کار و کسب حلال همان عبادت است .

طیب نماز جمعه زابل گفت: نگاه به ظرفیت های داخلی و توجه ویژه به کارهای جمعی که ما « طرح کوثر » را پیشنهاد دادیم برای همه سیستانی های عزیز که در استان و کشور و هر کجای جهان هستند ورود کنند به طرح کوثر و هر طایفه و هر قبیله ای یک کارگاه و کارخانه در سیستان تاسیس کنند ، قربه عن الله و برای صله رحم و برای اقتصاد مقاومتی ؛ تولید و اشتغال هر طایفه ای بیاد و در روستاهای آبا و اجدادی خودشان بیایند و در اولویت اول اشتغال فامیل خودشان را قرار دهند .

 

کیخا افزود؛ امیدواریم رسانه ها ، اندیشمندان و هنرمندان عزیز در این مقوله و این طرح کار کنند و اینطور نباشد که طرحی که مطالعه شده بر روی آن و اهل فن و اساتید درباره آن نظر دادند و تایید شده و اگر از تریبون نماز مقدس جمعه بیان می شود فقط شنیده شود و تمام ، و این گونه نباشد.

 

وی گفت: همان سرزمین آباواجدادی خودمان را دریابیم ، روستاهایی که در زمانی بر پایه کشاورزی اداره میشد الان که مشکل و کمبود آب را داریم بیاییم و همان جا را مکان پرورش دام و طیور قرار دهیم ، کارگاه های صنعتی را تاسیس کنیم و همان روستای قبلی خودمان را آباد کنیم .

 

امام جمعه زابل گفت: کشور ما امکانات زیادی دارد بحمدالله مدیریت انقلابی و بسیجی همان مدیریت ۸ سال دفاع مقدس را می طلبد ، در آن روز میرحسینی ها برای دفاع از اسلام و نظام اسلامی به میدان جهاد نظامی رفتند و جانشان را فدا کردند و امروز همه ی ما میرحسینی باشیم و در میدان جهاد اقتصادی با نگاه دقیق به اشاره رهبرمان ثابت قدم حرکت کنیم و امروز «اقتصاد مقاومتی ؛ تولید و اشتغال » حکم جهاد ولی فقیه و نایب امام زمان ( ع ) است و بسم الله ، همه حرکت کنیم .

 

وی ادامه داد: مسئولین ، جوانان ، خانواده ها و همه آحاد ملت بزرگ ایران توجه کنند تولید ملی ، مصرف کالای ایرانی در دستور کار ما باشد ؛ خانواده ها تا می توانند مخصوصاً در روستاها گوشت و تخم مرغ مصرفی خودشان را خودشان تولید کنند و همان رسم گذشته را زنده کنند .

لینک کوتاه : https://gandomkhabar.ir/?p=41677

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 1در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۱
  1. برای نمونه چرا آقای دکتر ابراهیمی که مالک کارخانجات پگاه هست یک کارخانه در سیستان احداث نمیکنه ؟ تا دین خودش رو به مردم سیستان تا حدودی ادا کرده باشه!!!نمیشه خارج از سیستان زندگی بکنی و همش از دور دعا بکنی سیستان آباد بشه !دو صد گفته چون نیم کردار نیست!!!