جمعیت هلال احمر در خصوص نجات غریق، تجسس و بیرون آوردن اجساد افراد غرق شده هیچ گونه مسئولیت قانونی ندارد

  • کد خبر : 41635
  • ۰۴ فروردین ۱۳۹۶ - ۱:۵۲
جمعیت هلال احمر در خصوص نجات غریق، تجسس و بیرون آوردن اجساد افراد غرق شده هیچ گونه مسئولیت قانونی ندارد

رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان زابل با ارسال جوابیه ای در خصوص درج خبر هلال احمر نتوانست، اما مردم توانستند برروی رسانه گندم خبر، گفت: جمعیت هلال احمر در خصوص نجات غریق، تجسس و بیرون آوردن اجساد افراد غرق شده هیچ گونه مسئولیت قانونی ندارد.     به گزارش گــنـــدم خــبـــر از زابل، در این جوابیه […]

رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان زابل با ارسال جوابیه ای در خصوص درج خبر هلال احمر نتوانست، اما مردم توانستند برروی رسانه گندم خبر، گفت: جمعیت هلال احمر در خصوص نجات غریق، تجسس و بیرون آوردن اجساد افراد غرق شده هیچ گونه مسئولیت قانونی ندارد.

 

 

به گزارش گــنـــدم خــبـــر از زابل، در این جوابیه آمده است؛

 

در مورد درج مطلبی در سایت خبری گندم خبر در بخش تلنگر در مورد دو جوان غرق شده ضمن تشکر از دغدغه شما انتظار میرود ابتدا در خصوص موضوع کسب اطلاع از حقیر می داشتید چون شما امین و امانت دار هستید و باید مطالب را با رعایت حقوق طرفین درج نمایید تا برداشت سو از زحمات امدادگران که بی منت در حال خدمتگزاری هستند، نشود.

 

لذا بر آن شدم مطلب زیر راجهت درج در پاسخ به گزارش امروزتان خدمتتان ارسال نمایم خواهشمند است جهت اطلاع عموم مردم شریف در رسانه درج شود.

 

با تشکر اصغر قورزهی رئیس هلال احمر شهرستان زابل

 

جمعیت هلال احمر در خصوص نجات غریق و تجسس و بیرون آوردن اجساد افراد غرق شده هیچ گونه مسئولیت قانونی ندارد.

 

فقط به جهت حس بشر دوستی و انسانیت جهت کمک به مردم و خانواده های داغدار در این خصوص ورود می کنند.

 

لذا در مدت چند سال اخیر قریب به بیست مورد غرق شدگی بدون توجه به عدم مسئولیت قانونی جهت در آوردن عزیزان فوت شده در آب ، در مواردی حتی یک هفته تلاش نمودند و تا موفقیت دست از کار نکشیدند و هر حرف، فحش، ناسزا و حتی کتکی را از سوی خانوادهای عزادار با جان و دل خردیدند.

 

زیرا به این باور رسیدند که جهت خدمت به هم نوع باید سختی ها را تحمل کنند.

 

پس از اطلاع یافتن از حادثه دلخراش غرق شدن دو عزیز و جوان در پل نهرآب،اکیپ و تیم امدادونجات در سیلاب که در چاه نیمه زهک آماده باش بودند به محل حادثه اعزام شدند و پس از رسیدن آماده ورود به آب شدن که از آنجایی که انجام غواصی در شب بدلیل حفظ امنیت جانی امدادگران میسر نمی باشد با الاجبار و بدون میل باطنی مجبور به تعطیلی کار جست وجو شدیم و به خانواده دو جوان از دست رفته قول حضور و جستجو در ساعات اولیه بامداد را دادیم و با هماهنگی محل را ترک نمودیم و تجهیزات لازم را در خودرو بارگیر نمودیم.

 

پس از رفتن به محل اطلاع یافتیم اجساد توسط مردم و اقوام از آب بیرون آورده شده است لذا هیچ قصور و کوتاهی از سوی جمعیت هلال احمر و امدادگران صورت نگرفته است و انتظار خانوادهای داغدار بجا و نگرانی آنها کاملا درک می شود.

 

اما هرکاری ساز و کار و فن خاص خود را می طلبد و این جمعیت با در نظر گرفتن امنیت جانی امدادگران نسبت به انجام عملیات جستجو و نجات از هیچ تلاش و کوششی دریغ نمی کند، زیرا خود را وابسته به مردم می دانند و شریک در غم و شادی آنان، امیدواریم خانوادها و مردم عزیز بدور از هرگونه حادثه دلخراشی سال جدید را به پایان برسانند و با آرزوی موفقیت برای شما رسانه که همواره در تلاشید تا به رسالت خود به نحو خوب و عالی عمل نمایید.

 

 

گــنـــدم خــبـــر :  نیز اعلام می دارد تنها به بخشی از وظیفه ذاتی خویش که همانا بازنشر دغدغه های مردم است عمل نموده است و قصد هیچگونه پای مال نمودن و یا زیر سوال بردن زحمات بی شائبه نیروهای جان بر کف هلال احمر را نداشته و دست تک تک این عزیزان را می فشاریم و قدر دان جان فشانی های آنان هستیم.

لینک کوتاه : https://gandomkhabar.ir/?p=41635

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 3در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۳
  1. اولا وظیفه قانونی شماست دوما بفرمایید چندتا رو تاکنون زنده در آوردید آمار دادن کشف اجساد آن هم پس از یه هفته هنر نیست متاسفانه شما نمی دانید غریق و نجات یعنی نجات دادن غرق شدگان نه کشف اجساد!

  2. سلام اززحمات شمامتشکرم وامیدوارم همیشه سرزنده وموفق باشید وخداقوت

  3. با سلام خدمت شما عزیزان بنده از نیروهای تلاشگر هلال احمر تشکر میکنم چون تنها نیروی هستند که در هر حادثه به داد مردم میرسند ممنون و درباره غرق شدن دو جوان از انجایی که با اطلاع دادن هلال احمرسد را بستن و موجب کم شدن اب رود شود مردم توانستن اجساد را بیرون بیاورن