گندمـــ پرس : سید باقر حسینی نماینده سیستان درمجلس شورای اسلامی طی مصاحبه ای برای چندمین مرتبه از عملکرد محیط زیست درخصوص هامون گلایه کرد و اقدامات آنها را ناکافی دانست . به گزارش گندمــ پرس به نقل از خانه ملت , رئیس فراکسیون نجات تالاب هامون در مجلس با هشدار نسبت به مهاجرت تعداد […]

گندمـــ پرس : سید باقر حسینی نماینده سیستان درمجلس شورای اسلامی طی مصاحبه ای برای چندمین مرتبه از عملکرد محیط زیست درخصوص هامون گلایه کرد و اقدامات آنها را ناکافی دانست .

به گزارش گندمــ پرس به نقل از خانه ملت , رئیس فراکسیون نجات تالاب هامون در مجلس با هشدار نسبت به مهاجرت تعداد زیادی از مردم به دلیل طوفان‌های شن برخواسته از این تالاب، گفت:‌ متاسفانه برای رفع این بحران هیچ اقدامی از سوی سازمان محیط زیست انجام نشده و مردم همچنان با این معضل دست و پنجه نرم می‌کنند.

سیدباقر حسینی درباره آخرین وضعیت نجات تالاب هامون،‌ افزود: متاسفانه سازمان محیط زیست به هیچ وجه پاسخگوی آخرین اقدامات انجام شده خود برای نجات این تالاب نیست و هربار که نسبت به این مهم سوال پرسیده شده پاسخ‌های شفافی ارایه نمی‌شود.

نماینده مردم زابل و زهک در مجلس شورای اسلامی،‌ ادامه داد: من بارها از رئیس سازمان محیط زیست سوال کرده‌ام که برای نجات تالاب هامون چه اقدامی انجام شده اما وی مسایلی که به این تالاب هیچ ارتباطی نداشت را بازگو کرده است.

این نماینده مردم در مجلس نهم، با بیان اینکه اکنون تاحدودی آب به قسمت شمالی تالاب هامون سرازیر شده است، تصریح کرد:‌ نکته قابل تامل آنجا است که این آب‌ها دوام زیادی ندارند چراکه با شروع فصل گرما بخار شده و بازهم تالاب هامون را با معضل خشکی روبرو می‌سازد.

وی یادآور شد: سازمان محیط زیست باید فکر اساسی برای ماندگاری آب درتالاب هامون داشته باشد و راهکاری برای آن در نظر گیرد چراکه یکی از مشکلات بزرگ خشکی این تالاب بحث طوفان‌های شن و ماسه است که این معضل بیشتر مردم را آزار می‌دهد.

حسینی با بیان اینکه معضل طوفان شن و ماسه باعث مهاجرت تعداد زیادی از مردم درآن منطقه شده است، تاکید کرد:‌ گاهی نیز مشاهده می‌شود که بخش اعظمی از منازل مسکونی درآن منطقه زیر شن و ماسه‌ها فرو رفته و در این شرایط عرصه را برای زندگی مردم تنگ کرده است.

نماینده مردم زهک و زابل در مجلس نهم،‌ افزود: در ابتدای سال گذشته دولت دستور تثبیت هزار هکتار از اراضی این تالاب را صادر کرد تا این گردوخاک کاهش یابد اما متاسفانه با وجود گذشت یکسال هیچ اقدامی انجام نشده و در کنار همه این مسایل محیط زیست نیز همکاری لازم را برای رفع این معضل ندارد.

رئیس فراکسیون نجات تالاب هامون مجلس شورای اسلامی، گفت: سازمان محیط زیست اواخر سال گذشته اعلام کرد که برای نجات این تالاب قرار است طرحی ارایه شود اما حال با گذشت چند ماه از این خبر،‌ هنوز هیچ طرحی در این زمینه ارایه نشده است.

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه