تاریخ : شنبه, ۲۰ خرداد , ۱۴۰۲ Saturday, 10 June , 2023

کارخانه آرد سیستان قربانی سوء مدیریت / مدیرعامل پاسخگو نیست

  • کد خبر : 31838
  • ۲۸ بهمن ۱۳۹۴ - ۱۱:۵۰
کارخانه آرد سیستان قربانی سوء مدیریت / مدیرعامل پاسخگو نیست

گندم پرس : شرایط خشکسالی و نبود امکانات برای جذب سرمایه گذار به منطقه سیستان و از سوی دیگر مشکلات معیشتی و استفاده نکردن بهینه و اصولی از مزیت و مزایای مرز به عنوان یکی از پتانسیل های موجود درسیستان تنها در حد حرف و تعریف باقی مانده و عملا شاهد پیشرفت چشمگیری در زمینه رشد […]

گندم پرس : شرایط خشکسالی و نبود امکانات برای جذب سرمایه گذار به منطقه سیستان و از سوی دیگر مشکلات معیشتی و استفاده نکردن بهینه و اصولی از مزیت و مزایای مرز به عنوان یکی از پتانسیل های موجود درسیستان تنها در حد حرف و تعریف باقی مانده و عملا شاهد پیشرفت چشمگیری در زمینه رشد اقتصادی و ایجاد فرصت اشتغالزا و درآمد زا نیستیم.

کارخانه آرد سیستان که در شهرستان نیمروز واقع شده است پس از ۱۰سال فعالیت در سال ۸۶ به دلایل مختلف از جمله برخی اختلافات و مشکلات با شرکت غله استان تعطیل شد.
این کارخانه که زمینه اشتغال ۵۰نفر به صورت مستقیم و ۱۵۰نفر را به صورت غیر مستقیم فراهم کرده بود به بخش خصوصی واگذار شد، اکنون به علت تعطیلی این کارخانه گندم کشاورزان سیستان با هزینه های زیاد به زاهدان مرکز استان حمل و پس از آرد شدن دوباره به این منطقه برگشت می شود که در صورت راه اندازی مجدد کارخانه علاوه بر کاهش هزینه ها، زمینه اشتغال شمار زیادی از مردم منطقه فراهم می شود.

در صورت عدم پرداخت بدهی کارخانه به مزایده گذاشته می شود
آبان ماه امسال در ادامه پیگیری های اوشیدا، محمد حسن دهمرده فرماندار نیمروز با اظهار ناراحتی از طولانی شدن روند فعالیت مجدد کارخانه آرد سیستان گفت: مهلت دو ماهه به صاحب امتیاز و مدیرعامل این کارخانه داده شده بود که تا کنون هیچگونه اقدامی از سوی وی صورت نگرفته است.

دهمرده با اشاره به اینکه قریب به چهارماه از فرصت داده شده می گذرد ،بیان کرد: با توجه به اینکه در مدت زمان مشخص شده از سوی فرمانداری نیمروز و اداره غله استان از جانب مدیرعامل کارخانه هیچ اقدامی صورت نگرفته است ،اخطاریه از سوی اداره کل غله استان و فرمانداری استان صادر شده است.

فرماندار نیمروز گفت: با توجه به داشتن بدهی زیادی که کارخانه آرد دارد ،بنیاد برکت کشور اعلام آمادگی برای حمایت در راستای راه اندازی مجدد آن کرده است.

وی افزود: در صورت عدم پرداخت بدهی و همکاری مدیرعامل کارخانه با این بنیاد این کارخانه به مزایده گذاشته می شود.

با گذشت چهار ماه از فرصت دو ماهه فرماندار نیمروز به مدیرعامل کارخانه آرد سیستان مبنی بر پرداخت بدهی اما تا کنون هیچگونه اقدامی از سوی رئیس کارخانه صورت نگرفته است و فعالیت تنها کارخانه آرد سیستان کماکان در هاله ای از ابهام قرار گرفته و همچنان تولید ملی در این بخش از سیستان به خواب رفته است.

مدیرعامل کارخانه آرد سیستان پاسخگو نیست
در ادامه پیگیریهای اوشیدا، محمد حسن دهمرده فرماندار نیمروز با بیان اینکه مدیرعامل کارخانه پاسخی به ادامه همکاریها نداده است، گفت: کارخانه آرد سیستان باعث کاهش بار هزینه های اضافی برای کشاورزان بوده و فرصت اشتغال تعدادی از جوانان را فراهم خواهد کرد.

فرماندار نیمروز افزود: این کارخانه به علت بدهی های معوقه چند سالی است که تعطیل شده است و مدیرعامل کارخانه حاضر به واگذاری این کارخانه نمی باشد.

دهمرده خاطرنشان کرد: مدیرعامل کارخانه حاضر به پاسخگویی نیست و تا کنون در طی فرصت چند ماهه هیچگونه اقدام موثری انجام نداده است.

برای پیگیری بیشتر تلاش برای برقرای تماس با آزاد مدیرعامل کارخانه آرد سیستان نمود که متاسفانه با عدم پاسخگویی وی مواجه شد./اوشیدا

لینک کوتاه : http://gandomkhabar.ir/?p=31838
  • دیدگاه‌ها برای کارخانه آرد سیستان قربانی سوء مدیریت / مدیرعامل پاسخگو نیست بسته هستند

نوشته های مشابه

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰

دیدگاهها بسته است.