مسئولین باید به تمام استان نگاه منصفانه ای داشته باشند و سعی نکنند با نگاه قومی و طایفه ای یا جناحی این وحدت ملی و اخوتی که وجود دارد را خدشه دارکنند

  • کد خبر : 36099
  • ۱۹ شهریور ۱۳۹۵ - ۱۷:۰۳
مسئولین باید به تمام استان نگاه منصفانه ای داشته باشند و سعی نکنند با نگاه قومی و طایفه ای یا جناحی این وحدت ملی و اخوتی که وجود دارد را خدشه دارکنند

  گندم خبر:نماز جمعه این هفته شهر علی اکبر به امامت حضرت حجت الاسلام اشرفیان، امام جمعه ی معزّز این شهر برگزار گردید.   حجت الاسلام اشرفیان گفت: در آستانه ایام حج قرار داریم که حاجیان خانه خدا مشغول برنامه اعمال حج بیت الله الحرام هستند؛ اما زائران و حاجیان ایرانی امسال از این نعمت […]

 
گندم خبر:نماز جمعه این هفته شهر علی اکبر به امامت حضرت حجت الاسلام اشرفیان، امام جمعه ی معزّز این شهر برگزار گردید.
 
حجت الاسلام اشرفیان گفت: در آستانه ایام حج قرار داریم که حاجیان خانه خدا مشغول برنامه اعمال حج بیت الله الحرام هستند؛ اما زائران و حاجیان ایرانی امسال از این نعمت محروم شدند و آل سعود ملعون حج ابراهیمی را بازیچه سیاسی خود قرار دادند در حالی که حق همه مسلمانان و کشورهای اسلامی است که آزادانه مناسک دینی خود را انجام دهند.
 
وی افزود: در سال گذشته شاهد کشتار و مصیبت بزرگ جهان اسلام بودیم. دولت عربستان حتی به خود زحمت یک عذرخواهی را نداد، بلکه به مسئولان برگزاری حج که عامل کشتار حاجیان بودند جایزه می دهد. چرا کشورها و دولتهای مدعی حقوق بشر در برابر این فاجعه و قتل عام انسانهای بی گناه سکوت کرده اند؟ چرا کشورهای اسلامی در برابر این حرمت شکنی مکه معظمه که اعراب جاهلیت هم حرمت آن راحفظ می کردند سکوت کردند؟ 
 
امام جمعه معزز شهر علی اکبر گفت: پیام مقام معظم رهبری به حجاج و مسلمانان سراسر عالم پیامی حکیمانه و در عین حال پر سوزبود و حج ابراهیمی را مظهر عزت و عظمت امت اسلامی در مقابل زورگویان بین المللی خواندند.
 
وی گفت: عربستان خود را در حال اضمحلال و فروپاشی از درون می بیند. وقتی تمام ثروت و سرمایه و نیروهایش را برای جنگ در کشورهای مسلمان گسیل داشته وقت پیدا نمی کند برای برنامه ریزی و مدیریت حج و حتی نسبت به مردم و ملت خود هیچ دغدغه ای ندارد و سعی می کند صداهای متعرض را خفه کند.
 
حجت الاسلام اشرفیان در ادامه گفت: در هفته گذشته مسئولان و متخصصان توانمند وزارت دفاع دیداری با رهبر معظم انقلاب اسلامی داشتند. مقام معظم رهبری تاکید بر ضرورت تقویت قوای دفاعی و تهاجمی کشور و افزایش قدرت نظامی ایران اسلامی داشتند. اما در ایام اخیر شاهد یک جریان سیاسی و رسانه ای هستیم که توان دفاعی و نظامی ملت ایران را هدف قرار دادند و این طور وانمود می کنند که علت عدم رشد اقتصادی، هزینه های نظامی است.
 
اولا ایران اسلامی در مقایسه با کشورهای همسایه کمترین هزینه را به صنعت دفاعی اختصاص داده است.
 
ثانیا: در شرایطی که همه منطقه و نقاط مختلف دنیا ناامن شده و هر کشوری سعی می کند جان مردم و ملت خود را از شرّ گروه های تروریستی حفظ کند، هر گونه اقدام و یا پاسخی علیه تقویت بنیه نظامی کشور خیانت است
 
ثالثا: ایران مقتدر اسلامی را با کشورهای شکست خورده ازجنگ جهانی مثل آلمان و ژاپن مقایسه نکنید. این کشورها مستعمره آمریکا هستند.اگر هم پیشرفت صنعتی دارند به برکت و توان داخلی و تحریم واردات است. چرا شما خودتان با این اقتدار و امنیت کشورحاضر نیستید یک ساعت بدون لشکر بادیگارد بین مردم قدم بزنید؟
 
وی گفت: اما موضوع حساس این روزهای کشور قراردادی است تحت عنوان FATF که یک کار گروهی است با عنوان مبارزه با پول شویی و مبارزه با تامین مالی تروریسم که دولتمردان ما محرمانه آن را امضاء کردند و ما متعهد شده ایم که هر شخص حقیقی و حقوقی که در قطعنامه سازمان ملل در لیست تحریم قرار گرفته باشد ما هم او را تحریم و اموالش را مسدود کنیم. از نگاه آمریکا حزب الله لبنان و سپاه پاسداران و قرارگاه خاتم الانبیاء، وزارت اطلاعات  سازمان صنایع دفاعی، صداوسیما، وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح و بسیاری از نهادهای حساس کشور تروریسم هستند و باید تحریم شوند و این یعنی بزرگترین خود تحریمی کشور از داخل خاک کشور و این یک ننگ است و ما عملا اجازه دادیم که کشورهای اروپایی به حساب و اطلاعات شخصی هرکسی سرک بکشد.
 
وی گفت: قرارداد FATF عزت ملی ما را خدشه دار و کشور ما را آسیب پذیر می کند و بهترین نهادهای انقلابی و کاردان ما را توسط خود ما تحریم می کند. ما این قرارداد را از کاپیتولاسیون ذلت بارتر می دانیم و اجازه نمی دهیم عزت و امنیت ملی با بی تدبیری بعضی مسئولین خدشه دار بشود و این یعنی کشور ما اساسا به حیات خلوت قدرتهای زورگو تبدیل می شود.
 
امام جمعه شهر علی اکبر گفت: در هفته گذشته سفر وزیر محترم آموزش وپرورش به استان را داشتیم که قبلا هم زحمت تحمل رنج سفر را کشیدند و به این استان سفرکردند؛ اما در هر دوره فقط به جنوب استان سرکشی و بازدید کردند و این باعث رنجش قشر فرهیخته و زحمت کش فرهنگیان ما شد.
 
وی افزود: مسئولین باید به تمام استان نگاه منصفانه ای داشته باشند و سعی نکنند با نگاه قومی و طایفه ای یا جناحی این وحدت ملی و اخوتی که وجود دارد را خدشه دارکنند.
 
وی در ادامه گفت: عزیزان معلم ما در سخت ترین شرایط در منطقه حضور دارند و بهترین ساعتهای عمر خود را برای تربیت و آموزش فرزندان این جامعه قربانی می کنند.
 
وی گفت: اگر این عزیزان نباشند چه کسی حاضر است در این شرایط نامناسب جوی و جغرافیایی با کمترین امکانات جایشان را پر کند.
 
وی افزود: بیشترین آمار شهدای ترور در جنوب استان از عزیزان سیستانی است؛اما هیچ وقت این سنگر راخالی نگذاشتند. یا به این استان تشریف نیاورید و یا سنگ بنای تبعیض و اختلاف را نیدازید.
 
وی گفت: مردم سیستان به ویژه معلمین عزیز ما نجیب ترین و جسور ترین انسانهای روزگارند و با همه بی مهری ها ازاهداف بلند خود و آرمانهای مقدس نظام که آمادگی برای حکومت مهدوی است دست برنخواهند داشت و تا آخرین نفس خواهند ایستاد
لینک کوتاه : https://gandomkhabar.ir/?p=36099
  • دیدگاه‌ها برای مسئولین باید به تمام استان نگاه منصفانه ای داشته باشند و سعی نکنند با نگاه قومی و طایفه ای یا جناحی این وحدت ملی و اخوتی که وجود دارد را خدشه دارکنند بسته هستند

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰

دیدگاهها بسته است.