قیام مردم سیستان در ۱۹ بهمن برگ زرینی از افتخارات دیار آفتاب

  • کد خبر : 40505
  • ۱۸ بهمن ۱۳۹۵ - ۱۸:۴۹
قیام مردم سیستان در ۱۹ بهمن برگ زرینی از افتخارات دیار آفتاب

گـنــدم خـبــر : فرمانده سپاه پاسداران شهرستان زابل عنوان کرد: مردم سیستان با حضور پرشور و چشمگیر خود در قیام ۱۹ بهمن در سال ۱۳۳۰ برگ زرین دیگری بر افتخارات مردم این دیار رقم زدند.           علی ثمره حسینی ابراز داشت: قیام مردم سیستان در ۱۹ بهمن ۱۳۳۰ بر علیه نظام […]

گـنــدم خـبــر : فرمانده سپاه پاسداران شهرستان زابل عنوان کرد: مردم سیستان با حضور پرشور و چشمگیر خود در قیام ۱۹ بهمن در سال ۱۳۳۰ برگ زرین دیگری بر افتخارات مردم این دیار رقم زدند.

 
 
 
 
 
علی ثمره حسینی ابراز داشت: قیام مردم سیستان در ۱۹ بهمن ۱۳۳۰ بر علیه نظام ستم شاهی طاغوت به رهبری عالم دینی و رهبر مذهبی آیت الله حاج میرزا ابراهیم شریفی(سیستانی) روی داد که به دنبال آن مردم سیستان در چنین روزی زیر بار ظلم و ستم طاغوت نرفته و جانانه در مقابل رژیم ایستادگی کرده و این روز را در تاریخ کشور به نام رشادتها و مجاهدت های مردانه مردم غیور این منطقه در خاطره ها و تاریخ به ثبت رساندند.
 
 
 
 
وی افزود: در روز ۱۹ بهمن مردم سیستان با جان فشانی خود و تقدیم ۱۱ شهید و ۴۰ مجروح به رژیم ستم شاهی ثابت کردند مردم دیار آفتاب زیر بار ظلم نرفته و برای تحقق عدالت از هیچ چیز ابایی ندارند.
 
 
 

فرمانده سپاه پاسداران شهرستان زابل تصریح کرد: مردم ولایتمدار سیستان با رشادت ها و مجاهدت های بی نظیر خود در تمامی اعصار نشان دادند دلاورمردانه در راستای تحقق آرمان های خود ایستاده اند و پشتیبان رهبر خود هستند.

 
 
 
 
ثمره حسینی ادامه داد: به منظور پاسداشت یاد شهدای قیام ۱۹ بهمن، مراسم محوری در روز سه شنبه در محل مصلی المهدی برگزار می شود تا نسل جوان با رشادت ها و دلیرمردی های گذشتگان خود آشنا شوند./اوشیدا
لینک کوتاه : https://gandomkhabar.ir/?p=40505
  • دیدگاه‌ها برای قیام مردم سیستان در ۱۹ بهمن برگ زرینی از افتخارات دیار آفتاب بسته هستند

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰

دیدگاهها بسته است.