لایحه مناطق آزاد جدید کشور هفته آینده به مجلس می رود

  • کد خبر : 34617
  • ۰۷ تیر ۱۳۹۵ - ۱۲:۲۴
لایحه مناطق آزاد جدید کشور هفته آینده به مجلس می رود

گندم پرس: علی اوسط هاشمی یکشنبه شب در شورای مسکن سیستان و بلوچستان در زاهدان اظهار کرد: اگر نمایندگان این استان ها بتوانند سایر نمایندگان مجلس شورای اسلامی را درباره رای موافق به این لایحه متقاعد کنند تصویب این طرح تسهیل خواهد شد. وی ادامه داد: با نمایندگان ۶ استانی که لایحه مناطق آزاد در آن […]

گندم پرسعلی اوسط هاشمی یکشنبه شب در شورای مسکن سیستان و بلوچستان در زاهدان اظهار کرد: اگر نمایندگان این استان ها بتوانند سایر نمایندگان مجلس شورای اسلامی را درباره رای موافق به این لایحه متقاعد کنند تصویب این طرح تسهیل خواهد شد.

وی ادامه داد: با نمایندگان ۶ استانی که لایحه مناطق آزاد در آن منطقه پیشنهاد شده است مذاکراتی خواهیم داشت تا آنها نیز مسیر تصویب این لایحه را هموارتر کنند.
وی افزود: مناطق آزاد چابهار و سیستان نقش مهمی در توسعه استان در حوزه های مختلف اقتصادی، تجاری و فرهنگی خواهد داشت.

استاندار سیستان و بلوچستان همچنین با اشاره به طرح پرداخت یارانه نقدی و مسکن مهر اظهار کرد: متاسفانه در این طرح ها پیش بینی های درست و آینده نگری نشده بود و وضعیت اقتصادی نامناسب، بیکاری، بدهکاری دولت و کمبود بودجه در توسعه کشور از جمله نتایج بد اجرای این مصوبات است.

هاشمی گفت: امیدواریم مجلس جدید درباره مصوبات خود آینده نگری بیشتری داشته باشد و از تصویب طرح های کارشناسی نشده جلوگیری کند.

وی افزود: متاسفانه با وجود ساخت مسکن در روستاها ، متقاضی برای خرید آن وجود ندارد و باید برای ساخت مسکن ابتدا متقاضیان نام نویسی کنند و دولت با کمک های خود این مسکن ها را بهره برداری کند.

وی ادامه داد: بانک های مختلف باید برای اعطای وام های مسکن اقدامات جدی را انجام دهند و شرایط اعطای وام را به حداقل کاهش دهند تا فرصت برای افراد کم توان برای خانه دار شدن به وجود آید.

وی پیشنهاد داد: ایرانیان مردمانی مومن هستند و در صورت امکان، اقساط وام های خود را به موقع پرداخت خواهند کرد اما بانک ها می توانند اقساط معوقه وام های مسکن را در صورت دیرکرد از حساب یارانه افراد کسر کنند.

استاندار سیستان و بلوچستان همچنین گفت: توجه به حاشیه نشینی از اولویت های مهم استان است و باید با ارائه طرح های تشویقی و سودآور برای انبوه سازان امکان سرمایه گذاری آنان در ساخت مسکن در این مناطق را فراهم کرد.

علیم یارمحمدی نماینده مردم زاهدان در مجلس شورای اسلامی نیز خواستار احداث ۲۰ هزار واحد مسکن در مناطق حاشیه شهرهای زاهدان و چابهار و تجدیدنظر بانک ها در اعطای وام مسکن به افراد بی بضاعت شد./ایرنا

لینک کوتاه : https://gandomkhabar.ir/?p=34617
  • دیدگاه‌ها برای لایحه مناطق آزاد جدید کشور هفته آینده به مجلس می رود بسته هستند

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰

دیدگاهها بسته است.