روحیه بسیجی میطلبد که سختی ها و مشکلات را با سعی و تلاش جهاد و ممارست با علم و آگاهی پشت سر بگذارد

  • کد خبر : 38205
  • ۲۸ آبان ۱۳۹۵ - ۱۴:۵۲
روحیه بسیجی میطلبد که سختی ها و مشکلات را با سعی و تلاش جهاد و ممارست با علم و آگاهی پشت سر بگذارد

به گزارش گـــنـدم خـــبـر : خطبه های نمازجمعه مورخه ۲۸ آبان ماه۹۵ شهر علی اکبر به امامت حجت الاسلام اکبر زاده امام جمعه موقت شهر علی اکبر برگزار شد.     حجت الاسلام اکبر زاده گفت: اهمیت و جایگاه بصیرت روشن بینی و درک درست از شرایط و فضاها به گونه ای است که قرآن […]

به گزارش گـــنـدم خـــبـر : خطبه های نمازجمعه مورخه ۲۸ آبان ماه۹۵ شهر علی اکبر به امامت حجت الاسلام اکبر زاده امام جمعه موقت شهر علی اکبر برگزار شد.

 

 

حجت الاسلام اکبر زاده گفت: اهمیت و جایگاه بصیرت روشن بینی و درک درست از شرایط و فضاها به گونه ای است که قرآن کریم یکی از ویژگی فرستاده خدا و پیروانش را داشتن بینش صحیح از رفتارها و کردارها میداند.

 

 

وی گفت: شخص بصیر در فضای غبار آلود مسیر را اشتباه نخواهد پیمود.

 

 

دلایل بی بصیرتی افراد؛
۱_ دنیا خواهی:حادثه کربلا را مشاهده کنید تمام کسانی که در مقابل امام حسین (ع) فرزند رسول خدا ایستادند.کسانی بودند که غرق در دنیا و شکهایشان مملو از مال حرام دنیا شده بود

۲_ نداشتن تفکر: قبل از بیان مطلب تفکر نیاز است.مومن اول تعقل و تفکر می کند و بعد کلامی از او صادر میشود.

۳_ هوا و هوس: غالب مشکلاتی که بر انسان مسلط می شود و از او صادر می گردد بخاط هوی و هوس است این خواهشهای نفسانی است که انسان را در ورطه گناه می افکند.

۴_ غفلت و لجاجت: اگر از خداوند غافل شویم اگر به آنچه وظیفه شرعی و دینی ماست پایبند نبوده غفلت ورزیم کلاممان و عملمان از روی غفلت و بی توجهی باشد از روی لجاجت با خدا و بندگان خدا باشد بصیرتمان از بین رفته و راه را از چاه نمی توانیم تشخیص بدهیم.

۵_ آرزوهای بی پایان:آرزوهای دور و دراز از مهمترین رذائل اخلاقی است

 

 

خطیب موقت نماز جمعه شهر علی اکبر گفت: ما در تاریخمان ابوموسی اشعری و از قبیل وی کم نداشتیم که از روی نادانی فریب استکبار را خوردند و امام زمان خود را به زحمت انداختند.اینکه دائم در بوق و کرنا کنیم که رابطه با استکبار کلید ورود به خوشی ها و گشایشات است این بزرگترین اشتباه استراتژیکی است.اشتباهی که تمام آمال و آرزوهای معمار کبیر انقلاب را که همان برپائی تمدن اسلامی است با مشکل مواجه می سازد.

 

 

وی گفت: هفته پیش رو هفته مبارک بسیج، تنها توصیه این است که به فرموده مقتدایمان امام خامنه ای عزیز این است که بسیجیان امروز مهمترین سلاح شما در جنگ نابرابر استکبار جهانی فقط بصیرت و دشمن شناسی است.

 

 

وی افزود: اقدام به موقع و عمل مناسب (بسیج یک تفکر است نه فقط یک سازمان) هفته بسیج که یادگار آن پیر سفر کرده است امروز ثمره اثرش را به نحو بهتر و اثر گذارتر مشاهده می کنیم امروز از بسیج بعنوان یک الگوی پیش رونده در تمامی عرصه های علمی فرهنگی اقتصادی واجتماعی یاد می کنند.

 

 

وی تاکید کرد: روحیه بسیجی میطلبد که آنان سختی ها و مشکلات را با سعی وتلاش جهاد و ممارست با علم و آگاهی پشت سر بگذارد و به هدف غائی خود که همان رسیدن به قله ی برتر در هر زمینه ای است برسد.روحیه استکبار ستیزی بسیجی بسیار مد نظر قرار دارد چرا که بسیجی تاسی به آنهایی کرده است که در مقابل تمام مستکبران ایستادند.

لینک کوتاه : https://gandomkhabar.ir/?p=38205
  • دیدگاه‌ها برای روحیه بسیجی میطلبد که سختی ها و مشکلات را با سعی و تلاش جهاد و ممارست با علم و آگاهی پشت سر بگذارد بسته هستند

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰

دیدگاهها بسته است.