سازمان میراث فرهنگی به روستاهای قطب گردشگری و قدیمی باید توجه بیشتری کند

  • کد خبر : 36675
  • ۰۹ مهر ۱۳۹۵ - ۱۳:۲۱
سازمان میراث فرهنگی به روستاهای قطب گردشگری و قدیمی باید توجه بیشتری کند

گـــندم خـــبر : بیست و پنجمین نماز عبادی سیاسی جمعه شهر دارالمومنین بنجار به امامت حجت الاسلام و المسلمین حاج آقا پارسا امام جمعه معزز شهر بنجار در مسجد جامع با حضور باشکوه مردم منطقه برگزار شد.   حاج آقا پارسا در خطبه اول به روایت زیبایی از حضرت علی (ع) اشاره کرد و گفت: […]

گـــندم خـــبر : بیست و پنجمین نماز عبادی سیاسی جمعه شهر دارالمومنین بنجار به امامت حجت الاسلام و المسلمین حاج آقا پارسا امام جمعه معزز شهر بنجار در مسجد جامع با حضور باشکوه مردم منطقه برگزار شد.

 

حاج آقا پارسا در خطبه اول به روایت زیبایی از حضرت علی (ع) اشاره کرد و گفت: آقا فرمود انسان با تقوا کسی هست که جلوی هواهای نفسانی خود را بگیرد و هر جا که خدا بخواهد آنجا برود و جایی که خدا نخواهد نرود.

 

 

وی در ادامه فضایل و ویژگیهای امام حسین (ع) را برشمرد و توضیح داد:
۱_ ایثار و فداکاری امام حسین (ع) راجع به دین
۲_ رسوخ حرارت محبت امام حسین (ع) در دل مومنین
۳_ مطلوبیت عزاداری امام
۴_ حیات اسلام مدیون خون امام حسین (ع) است.
۵_ شفا دادن خاک و تربت امام حسین (ع) و سفارش کرد همراه شور حسینی شعور حسینی رو هم کسب کنند و سعی کنند با شکوه در عزادای اقا شرکت کنند.

 

 

امام جمعه شهر بنجار در خطبه دوم بعد از سفارش تقوا به اهمیت امر به معروف و نهی از منکر اشاره کرد و گفت: در روایات افرادی که نماز بخوانند ولی امر به معروف نکنند با بدکاران محشور خواهند شد.

 

 

وی با گرامی داشت روز همبستگی با کودکان فلسطینی بیان کرد: “کونو للظالم خصما و للمظلوم عونا” ما در حمایت از مظلوم نگاه به مذهب نمی کنیم و در هر جایی که مظلومی مورد ستم قرار گیرد ما از او دفاع می کنیم و ما طرفدار مظلوم و مخالف ظالم هستیم و تا آخر در کنار فلسطینیان خواهیم ماند.

 

 

حاج آقای پارسا در ادامه به هفته نیروی انتظامی اشاره کرد و گفت: از زحمات پرسنل زحمتکش نیروی انتظامی قدر دانی می کنیم و امیدواریم با درایت آن نیرو و همکاری مردم شاهد هیچگونه ناامنی باشیم.

 

 

وی با اشاره به روز روستا تصریح کرد: روستاها که قطب اقتصاد، کشاورزی، تولید و گردشگری هستند با تمام خدمات انجام شده خواستار توجه بیشتر به روستاها شد به خصوص سازمان میراث فرهنگی به روستاهای قطب گردشگری و قدیمی باید توجه بیشتری کند و با ایجاد امکانات بیشتر باعث جذب گردشگر و توریست شود و بالتبع سبب پویایی اقتصاد خانواده های روستایی شود.

 

 

وی در پایان از مسئولین استانی گلایه کردو گفت: وقتی معاون وزیر صنعت و معدن به مردم استان توهین می کند و در جواب کسی که مشکلات مردم را تشریح کند میگوید اینها نشخوار می کنند و باید با چنین افرادی به شدت برخورد شود.

 

 

وی در ادامه با توجه به حل نشدن طعم و بوی آب شرب روستاهای سیستان گفت: از نمایندگان محترم مردم در مجلس درخواست داریم موضوع را از طریق وزارت خانه های مربوطه برا بسیج همه امکانات پیگیری کنند تا مردم عزیز ما از تنگه احد جمهوری اسلامی به خوبی محافظ کنند.

 

 

وی افزود: بدتر از موضوع آب شرب منطقه سیستان اسکلت های اموات که در آبهای چاه نیمه چهارم رها شده که قطعا مشکل شرعی و بهداشتی داره و باید مسئولین امر نسبت به دفن اسکلت ها مبادرت بورزند چرا که بی احترامی به اموات محسوب می شود و از لحاظ بهداشتی هم خالی از اشکال نیست.

 

 

والسلام علیکم و رحمه الله.

لینک کوتاه : https://gandomkhabar.ir/?p=36675
  • دیدگاه‌ها برای سازمان میراث فرهنگی به روستاهای قطب گردشگری و قدیمی باید توجه بیشتری کند بسته هستند

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰

دیدگاهها بسته است.