نخستین همایش فرخی سیستانی با هدف تجلیل از نخبگان فرهنگی برگزار گردید+تصاویر

  • کد خبر : 36665
  • ۰۸ مهر ۱۳۹۵ - ۲۲:۳۴
نخستین همایش فرخی سیستانی با هدف تجلیل از نخبگان فرهنگی برگزار گردید+تصاویر

موسسه فرهنگی هنری نی زار با همکاری و مشارکت اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی، شهرداری زابل و همراهی ویژه دانشگاه زابل با هدف معرفی و تجلیل از فعالان پژوهشی و فرهنگی سیستان نخستین جشنواره فرهنگی فرخی سیستانی را برگزار نمود.     به گزارش گندم خبر به نقل از نی زار، در نخستین دوره جشنواره […]

موسسه فرهنگی هنری نی زار با همکاری و مشارکت اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی، شهرداری زابل و همراهی ویژه دانشگاه زابل با هدف معرفی و تجلیل از فعالان پژوهشی و فرهنگی سیستان نخستین جشنواره فرهنگی فرخی سیستانی را برگزار نمود.

 

 

به گزارش گندم خبر به نقل از نی زار، در نخستین دوره جشنواره فرخی سیستانی که از شش نفر از پژوهشگران و نویسندگان سیستانی که آثار و تالیفات در حوزه فرهنگ، ادبیات، تاریخ، مذهب و جغرافیا سیستان داشتند تقدیر شد.

 

 

در ابتدای این مراسم که به همت موسسه فرهنگی هنری نی زار، دانشگاه زابل،اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی و شهرداری زابل در محل سالن آمفی تئاتر دانشگاه زابل برگزار شد، مهدی کشته گر مدیرعامل موسسه نی زار و دبیر برگزاری جشنواره ضمن خوشآمد به مهمانان برنامه و تقدیر از هنرمندان موسسه نی زار به تشریح روند برگزاری این جشنواره پرداخت و از ارگان هایی که همراه موسسه نی زار در این برنامه بودند(دانشگاه زابل-اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی- شهرداری زابل) قدردانی کرد.

 

 

در ادامه این جشنواره مهندس جمشید نژاد معاون سیاسی و اجتماعی استاندار سیستان و بلوچستان ضمن قرائت پیام استاندار به اولین جشنواره فرخی سیستانی بیان داشت : دغدغه داشتم که بتوانم به این مراسم که بعنوان اولین دوره جشنواره فرهنگی فرخی سیستانی نام گرفته است خودم را برسانم و مراتب عذر خواهی استاندار محترم را به دلیل عدم حضور در این مراسم به سمع و نظر شما فرهنگ دوستان برسانم.

 

 

وی افزود: سخن گفتن در میان اساتید سخن کمی مشکل است و مفتخرم که امروز این توفیق حاصل شد تا در این مراسم حضور بیابم این مراسم که به پاس بزرگداشت شاعران و نویسندگان نامی سیستان است که قلم خود را در راستای فرهنگ بزرگ و غنی سیستان زده اند.

 

 

معاون استاندار و فرماندار ویژه زابل نیز در آیین اولین جشنواره فرخی سیستانی اظهار داشت: سیستان نیازمند معرفی چهره های نامی و فرهیخته گان خویش می باشد ،چرا که مردمان سیستان از فرهنگ و تمدن غنی برخوردار هستند که مایه افتخار و عزت ایران اسلامی در تمامی ادوار و طول تاریخ بوده است.

 

 

هوشنگ ناظری ادامه داد: مجموعه نی زار با اینکه مدت زمان زیادی از آغاز فعالیت هایش چه در زمینه فرهنگی و اجتماعی و چه در حوزه خبری؛ نمیگذرد اما اثرگزاری بسیار ویژه ای داشته است و از عوامل این مجموعه بزرگ و فرهنگی تقدیر میکنیم.

 

 

در ادامه این مراسم نیز از آقایان دکتر محمد تقی رخشانی، دکتر عیسی ابراهیم زاده، دکتر حسین جهانیتغ قاسم سیاسر، امین الله سرابندی و جواد اویسی بعنوان شش تن از اساتید برجسته در حوزه فرهنگ، ادبیات، تاریخ، مذهب و جغرافیا که تالیفاتی در حوزه فرهنگ و هنر سیستان داشتند به رسم یاد بود تقدیر شد.

 

 

اجرای یعقوب لیث خوانی توسط استاد مددی، فردوسی خوانی از استاد باقری ،اجرای موسیقی توسط گروه استاد شبستری و شعرخوانی سیستانی سلطان جهانتیغ و پخش کلیپ سیستان از دیگر بخش های این جشنواره بود.

لینک کوتاه : https://gandomkhabar.ir/?p=36665
  • دیدگاه‌ها برای نخستین همایش فرخی سیستانی با هدف تجلیل از نخبگان فرهنگی برگزار گردید+تصاویر بسته هستند

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰

دیدگاهها بسته است.